Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szeretnék fogyni, de hogyan?...

Szeretnék fogyni, de hogyan? Nagyon kéne segítség!?

Figyelt kérdés

14/L, 155 cm, és 60-70 kg között vagyok. Tudom, nagyon sok. Szeretnék lefogyni, 1 év alatt, minimum 10 kg-t, de azért 15 mehetne le rólam. Már 5-6 éve kövér vagyok, de szerintem a stressz miatt, mert a szüleim elváltak, és anyukámnak mindig külföldre kellett járnia dolgozni. Most meg már nem tudok lefogyni.

Nem szoktam nassolni, egy nap eszek 3-4x keveset, +1-2 alma. Folyadékot max. 1 litert iszok naponta. Többet kéne innom? Az az igazság, hogy nem szeretem a vizet, max az ízesített víz, pl a Jana. Ha olyat innék, akkor naponta mennyit kéne innom? Az anyagcserémmel van probléma?

Sportolni nem sportolok, (lehet viccesnek tűnik) csak tesin, de ott mindig. Naponta 3 km-t sétálok, a suli végett. Sportolnom is kéne? Ha igen, mit ajánlotok? (Futni nem bírok, mert hamar kifulladok.)

Meg milyen diétát ajánlotok? Mit szabad ennem, és mit nem? Üzit is írhatsz.

Értelmes válaszokat, lécci, nagyon fontos számomra!



2012. szept. 4. 21:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az egészséges és normális ha 1 héten csak fél v 1 kilót fogysz max.

Egyél sok gyümölcsöt zöldséget és sovány húst/halat

Mellőzd a cukros és a zsírban/ olajban sűlt ételeket. Kenyérből csak teljes kiörlésűt egyél felvágottból pedig sonkát.

Én a futást ajánlom. Nem baj, ha hamar kifulladsz. Én első nap 2 percet bírtam futni aztán alig kaptam már levegőt. 1 hónap után már megy a 20 perc is. Igaz hét percenként egy perc sétával. De tornázhatsz is pl pilates de jobb ha több torna videód van, hogy ne legyen monoton és ne und meg mindig ugyan azt csinálni

Példa étrend:

R: két sz teljes kiörlésű kenyér sonkával

T: natur joghurt vagy gyümölcs

E: párolt csirkemell párolt zöldségekkel/barna rizzsel

U: joghurt gyümi

V: 2 tojás zöldséggel/ zabkása / túró

Ne lakj jól egyik étkezésnél se de azért éhes se maradj. Olyan 3 óránként egyél valamit, vacsora után már csak zöldséget vagy gyümit.

2012. szept. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszi!!! :)
2012. szept. 4. 21:26
 3/6 anonim ***** válasza:
Huu ha eddig nem jártál futni akkor mindenképp! Folyamatosan növeld a távot és intenzitást, meglátod milyen hatásos :))
2012. szept. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kaloriat sose igyal! Vagyis ne igyal olyan vizet/uccsit, amiben caloria/szinezek/mesterseges izesito/cukor van.


Minden csak szokas kerdese. A vizet meg lehet szokni, sot, szeretni is lehet.

Ha megsem birod, akkor tegyel bele egy kis citromlevet (frissen facsart) es idd azt, de az izesitett szarokat keruld. Igyal meg egy nap minimum masfel-2 liter vizet.


Meg novesben vagy, szigoruan tilos fogyokuraznod!


Sportolj tobbet es fogyni fogsz. A napi seta tempot gyorsithatod, sot hazafele kicsit kocogosra veheted a figurat. Ha nehez a taska, akkor ne, mert csak art a hatadnak, de ha olyan nap van, amikor nincs vagy alig van valami a tatyoban, akkor haza kocoghatsz. Suliba ne kocogj, mert megizzadsz :) De vihetsz magaddal egy valto polot, amit atveszel, mikor odaersz.


Vagy egy valto(sport)cipot, amiben hazafele kocoghatsz. Hidd el, csak szokas kerdese es akaratero minden!


En 34 eves "vensegemre" kezdtem el futni ugy, hogy vilag eletemben utaltam futni. Tesioran is mindig ellogtam.


Kb. 2 honapja elkezdtem seta-kocogas-seta-kocogas dolgot csinalni heti 3x. Aztan egyre tobbet kocogtam es egyre kevesebbet setaltam, es a kocogas atment futasba. Eljutottam egy olyan szintre, hogy lefutok 6 km-t anelkul, hogy ugy ereznem, hogy meghalok.


Te meg fiatal vagy, a tested mindenre kepes csak egy kicsit kemenyebben kene bannod vele. Ha kicsit faj, kicsit szur, azt onfegyelemmel ki lehet birni, es a kellemetlenseg csak par percig tart, viszont ha rendszeresen sportolsz, akkor nagyon szep eredmenyeket lehet elerni.

2012. szept. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindkettőtöknek!!
2012. szept. 4. 22:52
 6/6 poiu ***** válasza:

Szerintem is érdemes futni, de inkább kocogni. Amikor nagyon kövér voltam, én sem tudtam fogyni (Te nem vagy nagyon kövér). Sokat sétáltam és séta közben kocogtam 10-20 métereket. Ez fél év alatt (persze fogyással együtt) fölment napi 8 km-re, úgy, hogy élveztem.

Víz helyett: ha szereted ihatsz zöld teát, van kicsi zyírégető hatása. Ha megengedheed magadnak, szedthetsz omega 3 zsírsavat (patikában vásárolható), mert egyrészt erre szükségünk van, másrészt lassítja a szírok raktározását.

Az étrendedről nem írtál semmit. Látatlanban, amikor csak teheted, a fyors keményítőket (kenyér, rizs, tészta, krumpli) cseréld le zöldségre.

2012. szept. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!