Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Étkezési zavaraim lennének?...

Étkezési zavaraim lennének? Mit tehetnék? :/

Figyelt kérdés

Sose voltam megelégedve magammal, mindig is undorodtam a testemtől...szerintem kis dagi disznócska vagyok.

Már volt egy komoly kapcsolatom, de amikor vége lett az volt bennem h ha lefogyok akkor valaki másnak biztosan kelleni fogok...ekkor volt az h lefogytam 51kg-ra amúgy 170cm vagyok és 16éves lány...de akkor sem tetszettem magam, de egyik rokonom mondta hogy ha tovább fogyok felhívja a fiút(akivel együtt voltam)és aztmondja majd neki h miatta fogyózok és h teljesen bele vagyok zugva... aki ezt mondta rokonom ő kamasz korában volt anorexias szal tudom h csak segíteni akart nekem... és akkor elkezdtem esténként zabálni mert akkor voltam éhes most 53.9 kg vagyok..de most hashajtózom. így könnyebb enni mármint nincs nagyon az bennem h ha most ezt megeszem akkor mekkora dagadt disznócska leszek mer utána másnap kifog jönni belőlem, de így is rossz nagyon h ha belenézek a tükörbe... utálom a testemet...régebben is volt időszakom h hashajtóztam de lebuktam és szüleim elküldtek pszhiológushoz.hát nekem nem sokat segített...sportolni sportolok illetve heti kétszer megyek kondizni meg néha futok is. Állandóan a kajákon gondolkodom h ez-az milyen finom ésh de rossz h én nem ehetek belőle, meg a kalóriákat számolom egyfolytában. Meg persze az örök barátom a tükör.

De én szeretnék egyszer rendesen enni, úgy értem h egy rendeset enni, hogy ne legyen bennem az h úristen ettől milyen dagi leszek és h ezt nem szabad, nem tudom mit tegyek.Fu remélem érthetően magyaráztam ha nem akkor elnézést és csak kérdezzetek, válaszolok. köszönöm előre is.


2009. júl. 30. 22:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Együttérzek veled, pont így éreztem 18 éves koromban. Csakhogy én nem tudtam fogyni, bulímiám volt, 15 kg-t híztam fél év alatt! Érdekes, senkinek sem tűnt fel, hogy valami nincs rendben.

Teneked most ideális a testalkatod, sőt még ha 5 kg-t is hízol, akkor is csinos vagy még. Gratulálok, hogy a táplálkozási zavar ellenére meg tudtad őrizni magad normális testalkatúnak mindkét irányban!

Meg tudod mondani, mi az a belső konfliktus vagy szorongás, ami kiváltja? Merthogy az van mögötte, az biztos.

Nekem anno az volt a bajom, hogy csapta a szelet egy srác, akit én nem akartam, de mivel csekély volt az önbizalmam (nem ugráltak körül a fiúk), nem akartam/tudtam csak úgy leépíteni. Ráadásul akkor szembesültem azzal, mi megy ma a párkapcsolatokban, ez a srác is a hűtlen menyasszonya miatt kezdett velem, és amit láttam, elrémisztett. Ezidőtájt dúlt bennem az a harc is, hogy megtérjek-e, és ez komoly vívódást jelentett, mert az egész életem további folyását döntően meghatározta a döntés.

Egyébként megtértem, 16 éve, és ez volt a legjobb döntés az életemben.

Neked mi okoz nagyfeszültséget?

A külsőd minden bizonnyal szép, csak te látod csúnyának az önbizalomhiány miatt. Én 10-15 kg túlsúllyal nem voltam szép, de az önbizalmam mégis helyreállt, mert a férjem ilyen külső mellett kérte meg a kezem, és neki tetszett. Azt hittem, ilyen nem létezik. Ekkor múlt el teljesen a bulímiám, amikor ő elfogadott olyannak,amilyen voltam, sőt tetszett neki. Rögtön le is fogytam 7 kg-t, jutalomból neki.

Szurkolok neked, hoyg sikerrel megküzdj te is. De ehhez valaminek a jelenhelyzethez képest változnia kell.

2009. júl. 31. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod :) 1hónapja lett vége a barátommal (ill már csak volt barát) és ez is úgy bennem van, tudom h nem azért lett vége mert h h nézek ki, én rontottam el sajnos , csak akkor is azvan bennem h így nem fogok senkit se találni magamnak nem lesz még egy olyan jó barátom amilyen ő volt... ez is benne van, meg az is h van egy nővérem aki a tökéletes v h mondjam...szép, jó alakja van akármennyit eszik nem hízik... nem azt mondom h hude csont és bőr szal van pici babaoldalhájacskája meg pici pocija de annyi kell is h legyen rajta meg azt imádják a pasik mindenki azt mondja szal ő a tökéletes, neki mindig minden sikerül a pasik is körül ugrálják szerencsés, sok mindenben jó, és én vagyok a fekete bárány aki mindenben béna de komolyan semmihez sincs ügyességem és szerencsésnek sem mondhatom magam mert valamit mindig elrontok meg mindig olyanok történnek velem amiken már megsem lepődök h velem történt az lett volna a csoda, h ha az nem velem történt volna... és hát vagyok én aki meg kb semmire se jó... hál istennek vannak barátaim akikre mindig számíthatok és a családomra is szóval ezekkel úgy nincs is baj...és nem tudom elhinni h fogok találni egyszer egy olyan fiut aki így fog szeretni ahogy vagyok...jobban érezném magam vékonyan de félek.Régebben voltak bennem olyanok,hogy minek éljek stb...fu ez így elég gáz, de akkor összejöttek krülöttem a dolgok nagyszüleim meghaltak és ezt talán így dolgoztam fel v nem tudom...akkor volt egy elég durva dolog amit csináltam bealtatóztam magam és a mentő jött értem és vitt a toxokológiára, de hál istennek nem kellett kimosni a gyomromat és éjjel sem maradtam bent mert anya nem engedte h bent tartsanak ő haza hozott, mert szörnyű volt az a hely, és ugy érzem hiába jártam pszhiologushoz nem segitett nem tudtam ugy igazán megnyílni...

De sajnos hiába ideális a súlyom a magasságomhoz a karom és a lábam végülis jó szoval nem dagi és a fenekem se nagy szerintem v h mondjam de oldalhájam meg hasam meg mellem van és ezek zavarnak... és nőies cuccokat se horddok nem merek felvenni mert félek a többeik reakciojuktol h beszólnak nekem h pfuj h néz ez már ki stb... félek. :S Te benned 18évesen mik voltak? Milyen érzések? Úgy érzem h nekem nem lesz akkora szerencsém mint neked, hogy legyen majd egy olyan rendes férfi mellettem aki elfogad úgy ahogy vagyok...nem tudom mit tegyek :S bocsi, hogy elég hosszúra sikeredett :S

2009. júl. 31. 02:08
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem massziv étkezési zavaraid vannak, menj orvoshoz, mert ezek a problémák inkább akadályozzák egy normális kapcsolat kialakulását, mint pár kiló fölösleg.

Ha meg a oldalad, hasad az, ami nem tetszik akkor sportolj, azzal tudod formálni magad.

2009. júl. 31. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

én már csak önbizalmat szeretnék és h egy rendeset tudjak enni anélkül h a fejemben számoljam a kaloriákat és mondogassam h most mekkora dagadt disznó lettem...

Futással most szálkásítom a lábamat, az oldalamat meg a hasamat pedig kondiban "formálom"

2009. júl. 31. 19:21
 5/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

A külsőddel (bár nem látlak) a leírásból azt látom, hogy semmi baj nincs. A kifogások a belső önbizalomhiányból fakadnak.

Igaza van az előttem szólónak, ez az önbizalomhiány sokkal inkább akadálya a normális párkapcsolatnak, mint az alakod. Nekem van egy kolléganőm, aki normális testalkatú, de ferde a gerince, szinte púpos egy kicsit, de olyan magabiztos nőiség sugárzik belőle, hogy ez nem jelent akadályt neki. Van egy jó férje is.

Annak idején én arra gondoltam, hogy mivel nem néznek nőnek a korombeli fiúk, barátkozni fogok velük, mert miért ne, hisz nincs az a veszély, hogy belőlük én bármiféle férfiúi reakciót kiváltanék. Miután ezt megbeszéltem magammal, azt vettem észre, hogy sokkal fesztelenebbül és felszabadultabban tudok fiúkkal beszélgetni. Ez növelte az önbizalmamat.

Ezt a srácok is megérezték. Az egyik osztálytársammal komolyzenei koncertekre jártunk el tisztán baráti alapon, mindkettőnknek nagyon jót tett, úgy gondolom. Ő egy nagyon aranyos rendes srác volt egyébként, mellesleg rém ronda, egyszer megkérdezte, nem vennék-e én is bérletet, mert a barátja visszamondta, és nem akar egyedül menni.

Egy másik osztálytársammal nagyokat barangoltunk néha jókat beszélgetve a városban. Pár hónap után megírta nekem, hogy szerelmes lett! Erre végképp nem számítottam, de mivel nem volt egy felelősségteljes srác, nem akartam vele párkapcsolatot és megszakítottam a barátságot, mert ha nem teszem, még jobban beleéli magát és még rosszabb lesz, erre gondoltam.

Egyébként igazad van abban, hogy nagyon ritkák azok a srácok, akik alkalmasak lennének párkapcsolatra. Örülj annak, hogy ezt felismerted, mert a legtöbb női szenvedés abból ered, hogy azt hiszik: ha sikerül valakivel bizalmas kapcsolatba kerülni, az már pont elég ahhoz, hogy párkapcsolatba kezdjünk. Pedig a másik jelleme a legfontosabb. Én akkoriban összesen 4 olyan fiút ismertem, akikről látszott, hogy jó társuk lesznek valakinek. Ebből egy nős volt, kettő nem tetszett, a negyedik lett a férjem.

Én egy szomszédbeli barátnőm mellett éreztem magam pont úgy, ahogy te a nővéred mellett. De: nem kell neked a nővéredet az ő pályáján lekörözni. Az úgysem menne, de nem is szükséges ahhoz, hogy neked jó életed legyen.

Mellesleg: a szép lányok gyakran melléfognak a társkeresés terén, azt tapasztalom. Túl sokan ostromolják őket, ezért nem is tudják rendesen megbecsülni a hozzájuk közeledő fiúkat. A rendes srácoknak pedig általában nem világszépség a feleségük!

A szomszéd lány elvált, most második házasságában él. Nem cserélnék vele, pedig én voltam a kis "pápaszemes bagoly", ahogy mondta.

Bocsánat, hogy ilyen bő lére eresztettem, de annyira magamra ismerek abban, amit leírtál. Ajánlom neked: Josh McDowell: Az vagyok, akinek mások mondanak? című könyvét. Olvasd el! Üdvözöllek és szurkolok Neked.

2009. aug. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!