Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kezdek bekattanni?

Kezdek bekattanni?

Figyelt kérdés
Kerdesem összetett, es szerintem inkabb mar lelki eredetü a problemam. Szoval a lenyeg, hogy 2 ev alatt lefogytam 60 kg -ot. Egeszen pontosan 140 kg - rol 80 kg - ra fogytam le. Köversegemnek több oka is volt, betegseg is, nem csak a helytelen eletmod, de hala az egnek ezen sikerült javitanom, mostmar nemcsak egeszsegesen eszem, de sportolok is rendszeresen, heti 2 - 3 szor futok 1 orat, mellette pedig heti 2 - 3 szor vegzek sulyzos edzest is, 1 oran keresztül. Igen tudom, sokat elertem, es örülnöm kellene a sikeremnek, de 168 cm hez, 80 kg a sulyom, es nem akar lentebb menni. Huzodik a böröm, csinosodok, centiben latszik a sport, de kiloban nem. Igen, tudom, az izom nehezebb mint a zsir, de akkoris, ez megy mar jo fel eve, es mostmar nagyon idegesit. Erre csak ratesz egy lapattal, hogy van egy baratnöm, legjobb baratnöm, aki az eredmenyeimen felbuzdulva, a segitsegemmel lefogyott 80 kg rol 58 kg ra. Tudom, neki nem volt 60 kilo feleslege, tudom, neki nyilvan kevesebb idö is eleg volt ehez az eredmenyhez, es tudom hogy utalni valo vagyok azert, hogy ilyen egyalltalan eszembe jut, de fel tudnek robbanni, amikor közös ismeröseink rajta ajuldoznak, hogy milyen csinos lett, elöttem :( Utalom magam ezert, de nem tudok ezellen mit tenni. Es a tetejeben folyton idegesit, szerintem mar direkt csinalja, hogy: " oh ma csak 3 db sajtos rolot ettem, 900 kalori, es semmi mast, es 2 orat tornaztam... jajj de csinos vagyok ". Miert csinalja ezt velem? Ugyerzem kezdek bekattanni. Annyira utalom magam, hogy ettöl nincs etvagyam mar. Azon kapom magam neha, hogy minden falattol amit megeszek büntudatom van, es ettöl pedig hanyingerem, ugyhogy sokszor inkabb nem eszek semmit. Nem akarok meghülyülni. Hogyan erjem el, hogy ne erezzem magam egy nagy nullanak a külsöm miatt??

2012. szept. 27. 19:00
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Nem csinálsz te semmit egészségesen, legfeljebb egy látványos árnyalattal jobb mint korábban : és ezért fogytál is.


Kalóriákat számolsz, 1 órát futsz.. Ezzel az ízületeidet fogod tönkretenni, ne fuss ha nem kerget senki. Heti 3 perc HIIT sprintelés bőven elég mozgás a súlyzózás mellett. De Taichi vagy jóga edzés lenne kimondottan egészséges.


Egészsé: mennyi szénhidrátot eszel? Több mint 10-20 gramm? Minek? Nem kéne megenni..

Mennyi glutént eszel, tejfehérjét? Csak mert addig egészsége testet, alacsony testzsírt hogy várunk, amíg a hormonrendszerünket napról-napra zúzzuk szét gabonákkal, tehéntejjel.


Na ezek az én tippjeim, gyanítom találtam (nem azért mert varázsló vagyok, hanem mert majdnem mindenkinek ugyan ezek okoznak problémát)

2012. szept. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

"Egészsé: mennyi szénhidrátot eszel? Több mint 10-20 gramm? Minek? Nem kéne megenni..

Mennyi glutént eszel, tejfehérjét? Csak mert addig egészsége testet, alacsony testzsírt hogy várunk, amíg a hormonrendszerünket napról-napra zúzzuk szét gabonákkal, tehéntejjel."


Na ez igy komplette nem igaz ram :) De ebbe nem mennek bele. Egyekent mindent orvosi felügyelet mellett csinaltam. 60 kg minuszrol beszelünk, nem 10 röl, es mint mondtam betegseg okozta nagy szazalekban az elhizasom, tehat csak orvosi segitseggel tudtam fogyni, az eletmodvaltas mellett nyilvan.

A valaszod elsö reszet sem tartom egyebkent jo tanacsnak, de nem mondom, hogy hülyeseg, mert a mozgassal kapcsolatban, es hogy mi, es mennyi a helyes, mindenkinek mas a jo. Erre nagyon nincs sablon, ez mindenkinel szemelyre szabott. Azert köszönöm a valaszodat, es nem lehuzni akartalak, csak ezeken a kerdeseken tul vagyok mar. Nem ez a lenyeg.

2012. szept. 28. 10:27
 3/10 A kérdező kommentje:
Ja, es egy 140, es 80 kg - os nö között, nem igazan csupan egy arnyalatnyi a külömbseg :))) Na dehat ezt latni kene, akkor ertenel :) Mindegy is, lehet a lelki problemamra pont egy ilyen eszolas a gyogyszer, mert igy igenis kikerem magamnak amit elertem!
2012. szept. 28. 10:30
 4/10 anonim ***** válasza:

Ugye, hogy nem is olyan rossz amit írok!

Pedig a lelki részére nehezebb a megoldás, főleg egy fórumon.


További tények:

Az orvosi felügyelet annyira hatékony, hogy a lakosság egyre nagyobb része elhízott, cukorbeteg.. gyógyszerfüggő.


Akik ezektől megszabadultak, hogy tették? Igen, glutén-tejmentes, szénhidrátszegény táplálkozással. Abba, hogy milyen mozgás kinek jó azért nem megyek bele, mert jelenleg tényleg nincs nagy relevanciája. Amikor elkezdenek fájni az ízületek, sokkal nagyobb hangsúlyt fektet majd rá az ember.


Szóval orvosok eddig jó, hogy tudtak segíteni de meddig is terjed a tudásuk.. vérképet vizsgáltak nálad? A betegség feltételezem hormonális volt, és nem egy tüdőgyulladás ami ágyhoz kötött.

Rossz hormonszintet mi okoz elsősorban? Például a tejben lévő inzulin, növekedési hormonok. A gabonák gluténje, lektinjei amelyek autoimmun folyamatokat indukálnak, és így teszik tönkre a hasnyálmirigyet, pajzsmirigyet.


Fura hogy mellé lőttem a tippjeimmel, mert már elég sok paleós gyógyult nővel tartom a kapcsolatot, és pár hónap alatt a katasztrofális, gyógyszerfüggő állapotból értek el egészséges vérképeket gyógyszerek nélkül, súlyos esetben pajzsmirigyre szednek néhányan még gyógyszert (hiszen a tönkretett pajzsmirigy ha egyszer elszállt.. sajnos az már elszállt. De sokáig egyébként menthető!)

2012. szept. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Basedow koros vagyok... plussz közben volt egy sulyos autobalesetem, ketszer elesztettek ujra... nem eszem nagyon szenhidratot, figyelek ra, es a tejet nem nagyon szeretem... mondtam, hogy ne menjünk ele :)

Köszönöm a valaszt!

2012. szept. 28. 12:36
 6/10 anonim ***** válasza:
Sok sikert és minden jót, erőt egészséget!
2012. szept. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2012. szept. 28. 12:42
 8/10 anonim ***** válasza:
Amit az előzőekben írtam, az autoimmun pajzsmirigy betegségekre is vonatkozik, ezért a lektin/gluténmentes táplálkozás ajánlott. Sajnos sokakat érint hasonló probléma.
2012. szept. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hala az egnek, most teljesen jo a verkepem, de utanaolvasok az etrendnek amit irtal. Mindent meg akarok probalni :)
2012. szept. 28. 12:58
 10/10 anonim ***** válasza:
Én csak azt nem értem mi a baj a tehéntejjel meg a gabonával?? Persze nagy a szénhidrát tartalmuk, oké. De mértékkel fogyasztva tudtommal egyáltalán nem károsak.... Mint ahogy a legtöbb dolog. Ha valaki nem tud ellenállni a csokinak, semmi baja nem lesz ha megeszik egy héten egy pár kockát, vagy ha valaki a tejet szereti akkor nyugodtan igyon belőle egy héten 2-3 pohárral szerintem.
2012. szept. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!