Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit rontottam el?

Mit rontottam el?

Figyelt kérdés
Nyár elején 94 kg voltam. Elhatároztam, hogy lefogyok. Futottam 3x hetente, és próbáltam az étkezésre is odafigyelni. 2 hét múlva 89 kg-t mutatott a mérleg. Gondoltam ez hosszabb távon is meni fog.. a futási távot növeltem fokozatosan.. de elmúlt a nyár és a 89 kg még mindig maradt.. nem fogytam egy dekát sem.. szerintetek mit rontottam el? mit csináljak, hogy sikerüljön? lehetőleg gyógyszerek és mindenféle csodaszer nélkül? köszi a válaszokat előre is :)

2012. okt. 27. 13:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
állítólag van valami töltőnap (csalónap) amikor ehetsz bármit, több szénhidrátot mint máskor, mivel ha többet eszel egy napig, akkor becsapod a szervezeted, érzékeli, hogy kap kaját, nem kell raktározni, és felpörög az anyagcsere... ilyenkor elvileg pizzától gyroson át bármit ehetsz, de csak egy napig... állítólag mindig bejön, én még nem próbáltam, benne vagyok egy facebook csoportban és ott írták, az illetőnek mindig bejön... próbáld ki szerintem, bár nem tudom az lehet-e a baj hogy leállt az anyagcseréd, nem biztos, de hátha bejön...
2012. okt. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszi, lehet kipróbálom..:)
2012. okt. 27. 13:58
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy csak az izom jött föl? Az nehezebb, mint a zsír, tehát lehet, hogy súlyra ugyanannyi maradtál, de közben fogytál. Nézd meg magad a tükörben és az alapján döntsd el.
2012. okt. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
62%
2hét alatt semennyi izom nem jön fel... az lófütty, hónapok kellenének hozzá. az első válaszoló jó írja, töltőnap kell, vagy az is lehet, hogy túl keveset eszel, ezért átállt raktározásra a szervezeted.
2012. okt. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

sok a szénhidrát.

vagyis pont annyit eszel és edzel,amivel tartani tudod a 89 kilót.

2012. okt. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
és ezt a töltőnapot milyen gyakran kell tartani?
2012. okt. 29. 09:38
 7/9 anonim ***** válasza:

ha látod,hogy kezdenek ellaposodni az izmaid.

persze ha nem vagy sportoló,testépítő,akkor neked nem kell ch visszatöltő nap.

2012. okt. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
utolsó: nem egészen, én úgytudom ez az anyagcsere feltöltésére van, és nem az izmok miatt... tehát ha látod hogy stagnál a súlyod, akkor kell, legalábbis szerintem, bár még nem próbáltam ahogy írtam... de ha meg nem így van, nagyjából megtippelve szerintem 2-3 hetente elég, ha nem több... nézz utána :)
2012. okt. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Toltonap, hihi, igy meg nem hallottam rola. Persze nem is szoktam magyar oldalakat olvasni ilyen temaban.


szoval a 'csalo' napot az alabbi miatt tartjuk: leptin


A leptin egy hormon, aminek guglizzatok utana.


Ha bezabalsz (pizza, fagyi, stb) akkor a leptin szinted megemelkedik, a test nem fog raktarozni, ha energia szukseges hozzanyul a zsirhoz es konnyu a fogyas.


Ha koplalsz, a leptin szint rohamosan csokken, a test a zsirt fogja raktarozni (nehezebb napokra szamitva) es egy ujabb hormont termel, ami az ehsegert felelos. Szoval nemcsak zsiros maradsz, de meg ehes is elszel.


Embere valogatja de altalaban egy het alatt csokken a leptin szint annyira, hogy erdemes a csalo napot beiktatni.


En peldaul minden hetvegen megeszek valami bunoset (pizza, peksuti, fagyi, sultkrumpli stb) es hetkozben okosan es ugy tunik mukodik.

2012. okt. 31. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!