Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szobabiciklin melyik a hatásos...

Szobabiciklin melyik a hatásosabb fogyás szempontjából?

Figyelt kérdés

Ha 1 órát tekerek közepes tempóban, úgy hogy a végére kifáradok( a fokozatállító elromlott, így egy közepes tempón van kb.)


Vagy úgy, hogy kb 40 percet úgy h pl 10 másodpercig minden erőmből tekerek, aztán 15 lassabban.

Valahol olvastam, hogy a 2. módszer sokkal hatásosabb(kommentben), de nem nagyon értek hozzá.

Fogyni szeretnék, tehát ez a szempont.



2012. dec. 26. 13:04
 1/9 anonim ***** válasza:
A második. Ezt nevezik intervallum edzésnek. De az nem fog menni 40 percig. Meg ha elromlott a fokozatállító, úgysem tudod változtatni a terhelést.
2012. dec. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

az edzettségi szinttől függ.

kezdőként érdemes a sima egyenletes tempót csinálni,hogy megszokd az egészet testileg,lelkileg.

aztán ha már edzettebb vagy,akkor váltogathatod a nehezebb könnyebb szakaszokat,de nem 10-15mp-ben.

1perc nehezebb,másfél perc könnyebb.

10mp nehéz alatt a pulzusnak még emelkedni sincs ideje,uh rem azt nem gondoltad komolyan.

és igen.

az intervall edzés a hatásosabb.

2012. dec. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
ja a másodikhoz elfelejtettem írni, hogy nem hiszem h bírnám a 40 percet :) viszont lehet fél órát sem...mégis lenne így értelme majd?a zsrégetés így hamarabb beindulna?mint lassabban kb 30-40 perc elteltével
2012. dec. 26. 13:17
 4/9 A kérdező kommentje:
Ja meg úgy értettem, hogy mivel nem jó a fokozatállítom, így ugye nem tudok állítani semmit rajta, hanem én tekerném sokkal gyorsabban akkor 1 percig(ahogy a 2. írta) aztán normál tempó megint, így is hatásos lenne, nem? mert gyorsabban udom tekerni attól h nem tudok állítani rajta
2012. dec. 26. 13:19
 5/9 anonim ***** válasza:

butaságot írtál.

nincs ilyen,hogy beindul a zsírégetés.

a kalória folyamatosan használódik,mert dobog a szíved,pumpál a tüdőt.

csak a halottak nem égetnek már kalóriát.

amíg élsz,addig égeted.

ha fekszel akkor is égeted.

edzés közben nagyobb az igénybevétel,ezért több kalória használódik.

az intervall edzés meg komolyabb megterhelés a testnek,mint a sima,ezért értelem szerűen több kalóriát éget ugyanannyi edzésidő alatt.

2012. dec. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

és igen,jó úgy,hogy te váltasz tempót,nincs szükség a nehézségi fokozat állítóra a bringán.

az csupán kényelmi szempont,hogy van-e vagy nincs.

2012. dec. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

13.23!

Nem csak arról van szó. Az intenzív edzésnek utóhatása is van. Más szóval utána nyugalmi helyzetben is kissé magasabb az energiafelhasználás. Akár egy teljes napon át. A nehézséget meg azért jó lenne állítani. De ha elromlott, akkor elromlott.

2012. dec. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat nektek :)

ha hazamentem kipróbálom az intervallumot és megírom h meddig bírtam ha érdekel

2012. dec. 26. 13:34
 9/9 anonim ***** válasza:
Amikor hozzaszoktatom magam az edzeshez (idonkent abbamaradt) akkor eleinte 15 perc lepcsozes nehany alkalomig, aztan 25 aztan novelem, es egyre tobbet birok. Multkor kezdtem, eloszor 10 perc alatt elfaradtam, mert regen csinaltam, es 2- 3 hettel kesobb mar 40 perc ment siman.Sok sikert!
2012. dec. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!