Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 1 hónap alatt 7 kilót híztam?

1 hónap alatt 7 kilót híztam?

Figyelt kérdés
168 cm magasságomhoz először 99 kiló párosult. Aztán elkezdtem keményen edzeni, majd belepusztultam, hogy úgy egyek ahogy kell, helyesen csináljak mindent, és vérrel verejtékkel lementem 90 kilóra. Aztán meghalt egy közeli családtagom, ami miatt teljesen magam alá zuhantam, egy hónapig nem jártam se sportolni, sem az evésre nem figyeltem. És amikor most ráálltam a mérlegre 97 kilót mutatott. Teljesen el vagyok keseredve, hiába szenvedtem annyit, semmibe veszett az egész. Annyira nincs kedvem folytatni ezt a hülye fogyókúrát, lehetetlen lefogyni, négy hónapig szenvedek, és egy hónap alatt semmibe vész az egész. Mi értelme? Teljesen el vagyok keseredve, rondának és reménytelennek látom magam, aki még lefogyni sem képes, mit csináljak? :( 18/L
2013. jan. 5. 22:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Sanszos, ha a mérleg azt mutatja. Bár lehet nem is hét a hét, ha elmész a wc-re...

Én is voltam kövér ember, így tudom,hogy olyan nincs hogy nem tudok lefogyni. Ez a kövérek hülye önmentegető kifogása!


Ha normálisan végiggondolva egy hosszútávon fenntartható életmódot alakítanál ki havi 4 kg-ot fogynál és júniusra 73kg lehetnél.

Tehát gondold végig, hogy kövérként akarsz-e megöregedni, sajgó végtagokkal, összeérő combokkal vagy teszel a testedért.

Ha az utóbbi mellett döntesz, akkor nincs más dolgod, mint kerülni a finomlisztet, cukrot, zsírt, gyorskajákat. Ezek helyett zöldséget, gyümölcsöt, teljes kiőrlésű lisztből készült pékárut, ételeket, sovány húsokat, zsírszegény tejtermékeket kell enned. Cukros löttyöket kiiktatni, helyette vizet inni, teát cukor nélkül, esetenként gyümölcs-zöldséglevet, amit te magad készíts el(a boltiban annyi a gyümölcs mint egy széklábban, cukor meg annál több). És mozogni, mozogni, mozogni!

Gondold át ezeket!

Ha akarod sikerül, ha van elég kitartásod, hogy amit terveztél véghez vidd!!!

2013. jan. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

hasonló dolog történt velem is az elmúlt ónapokban, nagyon összecsaptak a hullámok a fejem felett, és az evésbe menekültem, aminek +8 kiló lett az eredménye másfél hónap alatt.. igaz, én ezt régebben adtam le. most újév alkalmával megint elkezdtem, igaz kedvtelenül szenvedtem végig az első aerobicot, majdnem el is hánytam magam, annyira elszoktam a mozgástól és kijöttem a formából.. majdnem nem mentem el másnap; viszont próbáltam inspirációt meríteni, hogy vannak, akiknek sokkal roszabb helyzetből is sikerült, hiszen nekem "csak" kb 15 kg feleslegem van most, másnak meg akár 100.

szóval van ez az amerikai tv sorozat, az "extreme makeover - weight loss edition". nem tudom, angolul beszélsz-e, de ezen az oldalon találsz az epizódokhoz linkeket:

[link]


ha nem vagy jó angolból, akkor is megéri nézni, az átalakulásukat elég jól nyomon tudod követni.


nekem ez a sorozat nagyon inspiráló, ha "lent vagyok", akkor ez mindig segít.

2013. jan. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

22:55 ös vagyok megint. bocsánat, ha érthetetlenül fogalmaztam vagy lehagytam néhány betűt, már ragadnak le a szemeim, de ezt még le akartam írni. :)

sok sikert!!

2013. jan. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
igen, de nem akarok így élni... hogy ennyit szenvedek ezért, aztán egész életemben számolgassam, hogy mennyi kalóriát szabad ennem, már megint el kéne edzésre mennem, amíg mások ötször annyit esznek most is, és mégis olyan szépek, és nem bármennyire odafigyelek, ha egy kicsit megbotlok, már vége...ezt nem akarom egész életemben csinálni
2013. jan. 6. 09:21
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudnád mennyire megértelek.. Én is pont tegnapelőtt borultam ki...

Januárban kezdtem fogyózni, 82 kilóról indultam, a 162 centimhez(fél év alatt, szinte észrevétlenül híztam 15 kilót)... Augusztusra, az esküvőmre, lementem 65 kilóra! Hihetetlenül boldog voltam, de meg is küzdöttem érte rendesen, fél évig semmi azokból, amiket imádok( sajnos teljesen fast foood kaja függő volam, imádom a pizzát, gyrost, shaormát, mekis kaját, minden ilyesmit)

Fél évig keményen dolgoztam, csak husi, csak zöldség meg gyümölcs, nem ettem se kenyeret, se krumplit, se tésztát, se édességet. Igaz, meg is lett az eredménye. Az esküvő után picit elhagytam magam, nászút meg ilyenek, de azért próbáltam vigyázni. Decemberig híztam 3 kilót így... Aztán, most, 3 hét alatt feljött még 4 kiló!! Igaz, ettem, de nem többet, mint egy átlag ember karácsonykor, sőt! A férjem kb kétszerannyit evett mindenből és egy dekát nem hízott az ünnepek alatt! Én meg 4 kilót?? Így már 7 kiló plusszban vagyok a nyári súlyomhoz képest, mikor annyit kellett volna fogyjak inkább azóta. Nagyon mérges vagyok magamra, hogy hagytam ezt, de felháborító, hogy így kell éljek. Ha egy picit elengedem magam egyből rámjön ennyi kiló. Én elég lassan fogyok, havi 2 kilónál több nem nagyon megy le... Szóval ezt a 2 hét kilengést 2 hónap kemény diétával hozhatom rendbe:(

Nagyon el vagyok keseredve én is, az egész életem a diétáról kell szóljon, soha nem ehetek meg egy fél pizzát vagy egy adag szalmakrumplit bűntudat nélkül? nNem, soha.. Azt hiszem ebbe bele kell törődnünk, nyomni a diétát, míg olyan alakunk nem lesz, amire vágytunk, aztán egész életünkben vigyázni. Ez adatott:( Kitartás!!Még mindig jobb szenvedni a fogyókúrával, mint kövérként élni!

24/N

2013. jan. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Én is megértem, hisz velem is volt ez így. (a második kommentelő vagyok).

ebbe azt hiszem, bele kell törődnünk :( és nem hinném, hogy őrülten kellene a kalóriákat számolgatni egyébként, elég, ha csak úgy nagyjából tartjuk, meg odafigyelünk arra, hogy mit eszünk.

mi legalább egészségesek leszünk.. a legjobb barátnőm a 176 centijéhez 54 kiló, totál modellalkat, és mindig annyit eszik, amennyit csak kíván, és egy deka sem látszik meg rajta. viszont nagyon beteg lett vagy fél év, és teljes kivizsgálásra küldték..mivel nem tudták meg hogy mi baja, tényleg mindenét megvizsgálták, és mint kiderült, a belső szervei körül gyülemlett fel zsír, ami marha egészségtelen, és szövődményei lehetnek, sokkal komolyabb, mint azoknak, akik a bőrszövet alá híznak. úgyhogy nekik sem szabadna csak azért össze-vissza enni minden egészségtelent, mert nem látszik...

nálunk legalább ez a probléma nem áll fenn :)


és lehet választani amúgy, hogy így éljük le az egész életünket, vagy 100-120 kilósan, hogy aztán majd 50 évesen belehaljunk.

én inkább odafigyelek magamra.. persze nem könnyű.

2013. jan. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a bíztató kommentjeiteket, megpróbálok belőlük erőt meríteni :) Remélem, hogy sikerülni fog... nagy szereném az egyetemet jövőre már úgy kezdeni, hogy nagyjából meg vagyok elégedve magammal... új év, új önbizalom :)
2013. jan. 7. 16:14
 8/8 bbarbi.cicuska válasza:

Én is így vagyok, és ez szörnyű valamelyik nap ráálltam a mérlegre és 66 kilogrammot mutatott, ami érdekes, mert előtte két héttel meg 56 kilogramm voltam de az ünnepekkor ennyit híztam, és most úgy nézek ki, mint egy tehén! Próbálj meg kitartóan edzeni és fogyókúrázni és akkor meglátod, hogy pikk-pakk lemegy az a pár kiló! :)



És meglátod ha ezt csinálod kitartóan akkor majd jobban is fogod érezni magad a testedben!



;)

2016. jan. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!