Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Jól gondolom, hogy a dohányzás...

Jól gondolom, hogy a dohányzás gátolja a hízni vágyó extra gyors anyagcseréjű személyeket a hízásban?

Figyelt kérdés
Remélem, jól gondolom. Egy barátomat, vagyis pontosabban A barátomat szeretném meggyőzni. Nagyon gyors anyagcseréjű ember, kb 178 cm és mostanság 58-60 kg között szokott mozogni. Amikor megismertem, még csak 56 körül volt, és rendszeresen dohányzott. Egy ideig leszokott, de most újra elkezdett cigizni, nem olyan sokat, mint régen, de azért egy nemdohányzó ember mércéjével nézve igenis nem keveset. Nagyon nehezen szedte fel magára ezt az alig pár kilót is, én pedig mondtam, hogy most a visszaszokással könnyen elvesztheti ezeket a nehezen felszedett kilókat (ami nem zsír, inkább izom). Azonkívül így az életben nem tud majd egy dekát sem hízni tényleg. Ugye igazam van? Kérlek titeket, valaki adjon meggyőző magyarázatot. Persze ha nincs igazam, azt is elismerem:) Köszi előre is.
2013. jan. 21. 17:30
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Ez nagyon furcsa eset :D


Az egészségkárosodás az smafu, a tömegnövekedés (izmosodás) a szempont?


Pár gondolat:

-A gluténfogyasztás is okozhat pajzsmirigy túlműködőst, ami miatt nehéz a hízás, izomépítés, fejlődés.

-A dohányzás általánosan károsítja a szervezetet. A tüdő miatt más szerveket, a véráramba kerülve mindenhova eljut. Nem egészséges testtel persze, hogy nehéz erősödni, izomtömeget felszedni. Mint ahogy sokaknak éppen fogyni nehéz.


-Izomépítéshez átgondolt étrend, megfelelő edzés kell. Nem az a válasz, hogy nem megy így se, úgy se akkor mindegy a dohányzás, hanem komolyan kell venni a táplálkozást és az edzést, anélkül senki sem fejlődik!

2013. jan. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Én csak azt akartam mondani ezzel, hogy már mindenféle eszközökkel próbálom rábeszélni:) Nyilván az egészségkárosodás sem utolsó szempont, de az most egyelőre úgymond nem látszik, gondolom ezért nem zavarja annyira még, az esetleges súlycsökkenés meg hamar meglátszik. Már persze ha igazam van:D Egy vékony ember, főleg ha fiú meg nem szeretne még vékonyabb lenni szerintem. :S
2013. jan. 22. 00:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!