Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Két gyerek szültem és jelenleg...

Két gyerek szültem és jelenleg 110 kg vagyok, nagyon szeretnék megszabadulni a súlyfeleslegtől, első körben 100 kg alá szeretnék menni, de hogy kezdjek neki? mit tegyek, mit egyek és mit ne tegyek és ne egyek?

Figyelt kérdés
Napok óta készülök hogy konditerembe megyek, de nem tudom magam lelkileg rákészíteni és elindulni, ugyan ez a helyzet a kajákkal is, többet eszek azóta ióta fogyókúra körül járnak a gondolataim :( hogyan tudnám magam átállítani egy másabb gondolkodásra, hogyan fogjak neki?
2013. febr. 21. 10:30
 1/4 anonim ***** válasza:
23%

Olvasgass itt: [link]

És első körben, ha nem szeretnél kondiba menni, akkor tornázz otthon, arra kevésbé kell lelkileg felkészülni, és bármikor csinálhatos, mikor van egy kis időd:)

2013. febr. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Kései Sirató ***** válasza:

Először kezdd úgy, hogy képzeld magad vékonynak, sétálj sokat, rengeteget. Hallgass nagyon jó zenét, ugyanolyan boldogsáághormonok termelődnek a jó zenétől, mint a csokitól és más finomságoktól.

Én a fogyókúrám első napján hashajtót szedtem, majd rengeteg vizet ittam, hogy a testem is érezze, itt valami elkezdődött. Sokat gyalogoltam babakocsival és gyümölcsöket ettem. Ehetsz kaját is és az első napokban ne csökkentsd le a kaját drasztikusan, csak fokozatosan és én délután 5 után semmit sem ettem. Sok sikert kívánok!

2013. febr. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A gyakorlati részét tekintve: iktass ki minden péksüteményt, édességet, tésztát, csokit, üdítőt és egyéb nyalánkságot az étrendedből.

Nem fogom azt mondani, hogy egyből mondj le a burgonyáról, kenyérről és egyéb gabonaféléről, mert az túl meredek lenne számodra valószínűleg és inkább lassan, de biztosan, mintsem hogy túl durván és 2 nap alatt feladjad aztán.

Inkább azt javaslom tehát, hogy egyél a lehető leggyakrabban zöldséget, gyümölcsöt, HÚST, és amikor már úgy érzed, hogy kékké válsz, ha nem eszel valami szénhidrátot, akkor megehetsz 1 szelet kenyeret valamivel. Kezdetnek szerintem így is lefog menni rólad néhány kiló, mert elég nagy súlytöbblet van rajtad. Ilyenkor még akkor is fogysz, ha nem vagy nagyon szigorú magaddal. De fontos, hogy amennyiben tudsz, főképp zöldséget, gyümölcsöt és húst egyél, a többi legyen kerülendő és csak akkor érintkezzél velük, ha már nagyon nem bírod.

A mértékletesség legyen a fő szempont a nyalánkságok terén, ha pedig zabálni akarsz, akkor falj inkább fel egy nagy tál gyümölcsöt vagy fél kiló húst és százszor jobban fogsz járni, mintha 2 tábla csokit ennél.


A mozgást illetően azt tudom tanácsolni, hogy legyél minél aktívabb a nap folyamán- nem akarsz kondiba járni, oké, nem kell fejest ugrani egyből, de nap közbe például járj gyalog amilyen sűrűn csak tudsz, mert az is sokat számít. Arról nem beszélve, hogy ha helyesen étkezel akkor annak meglesz az eredménye és néhány hét múlva már lehet megjön a kedved kondizni is vagy uszodába menni például. A szervezeted kérni fogja a mozgást, de ehhez neked kell megtenned az első lépéseket.


Az elméleti részét tekintve: lassan járj, tovább érsz. Bár ez nem mindig követendő, de ha az ember túlpörgeti magát egy adott dologra nézve, akkor jobb ha lelassítja magát. A dolgok túlspirázása, hogy akkor most megyek kondiba- nem megyek kondiba, ez egy energiaőrlő tevékenység, és úgyis 9/10 alkalommal kanapéra dőlés lesz a vége.

Csak nyugodtan inkább- ha nem akarsz kondizni menni, nem mész. Idővel, amint már írtam, érezni fogod saját magadtól is, hogy szükséged van a mozgásra. És ha nem lesz kondi, akkor lesz más, van elég mozgási lehetőség.

A lényeg, hogy el kell jutnod arra a pontra, amikor nem kényszerből érzed majd, hogy menned kell, hanem mert igazán akarod- akarod, hogy fitt legyél, erős és egészséges.


Az egyik legnagyobb hiba a jelen korban az az, hogy mindent felszínesen gondol végig az ember, mindenben csak a kényszer van és a feszültség. Miért ? A mozgás régebb nem volt tanácsolva senkinek, mivel MINDENKI ÖNSZÁNTÁBÓL csinálta. Az emberek nem úgy gondolkoztak, hogy " ma kéne mozogjak, mert különben nem lesz meg a heti 3 alkalmi mozgásom ", hanem egyszerűen kimentek a szabad ég alá és végeztek egy adott munkát, bármilyen munkát, és azzal együtt mozogtak is. Nem volt kérdés, hogy valaki mennyi időt tölt a szabad levegőn, mert egyszerűen nem volt értelme annyit a házban ülni- és tulajdonképpen most sincs több értelme: a számítógép, tv, telefonálgatás, stb. pusztán időpazarló tevékenységek, amelyek régebb nem kerültek szóba, mint napi tevékenység és most sem kellene olyan szerepnek örvendjenek, mint amelyeket a modern ember tulajdonít nekik.


A technológia vívmányai miatt annyira elkényelmesedett a társadalom, hogy ma már a mozgás kényszernek tűnik, évtizedekkel ezelőtt pedig alapfeltétel volt. És nem is a társadalmat akarom becsmérelni ezzel, hanem a gondolkozásmódot. " Kondizni kéne járnom, de alig tudom elvonszolni magam odáig " - Tényleg ennyire buták az emberek ? Minden amit csinálsz, azt az egészséged érdekében teszed. Minden amit nem csinálsz, azt is az egészséged érdekében teszed. Ha ezt megérted, akkor minden döntés logikusnak és egyszerűnek fog tűnni ( ettől még nem lesz habos torta az élet, de legalább a belső erőd meglesz ).

2013. febr. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

szia! én is "rutinos" hízó-fogyó vagyok, szintén 2 gyerekkel, és leginkább azt a tanácsot adnám, hogy ne hajszold bele magad ebbe a fogyókúra kényszerbe. Nem kell hirtelen vékonynak lenned, ha eddig ennyi súllyal töltötted a mindennapjaid, ráérsz lassan is fogyni. Pl ilyenekkel:

- csak vizet /cukor nélküli teát igyál, de ebből nagyon sokat (a víz telít is, de semmi cukrosat, gyümölcslevet sem érdemes, egy csomó kalória és ugyanúgy éhes maradsz tőle)

- minden nap egyél meg vagy 2-3 almát, én pl függővé válok tőle, ha elkezdem, és elég jól telíti a gyomrot ez is

- este 5-6 után ne egyél (max kefírt/almát/zöldsalátát)

- ne "csipegess" napközben, egyél normálisan 3-4 alkalommal, de közte max. egy almát ha nagyon muszáj

- szerezz be otthonra torna dvd-t, az első 1-2 alkalommal nagyon leizzadsz majd és a feléig se jutsz, de aztán rohamosan könnyebb (én norbiztam meg rubint rékáztam, de tökmindegy, a lényeg, hogy otthon fél óra, és nem kell paráznod, hogy ki hogy néz rád a konditeremben meg trendi-e a mackóalsód...)

A fentiek közül ha egyet is betartasz (és nem kínzás kategória egyik sem, inkább apró szokás megváltoztatása és nem csak kampányszerűen), ennyi súlyfeleslegből 5-10 kilót pikk-pakk le tudsz dobni, utána meg ez fog tudni majd tovább motiválni. Én a férjemnek is szoktam szólni, ha épp fogyni akarok, hogy szóljon rám, ha azt látja, hogy este zabálni készülök, vagy édességet próbálok felfalni... :)

2013. febr. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!