Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lehet-e a fehér cukor kiiktatá...

Lehet-e a fehér cukor kiiktatásával fogyni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Húsz éves lány vagyok, 166 cm, 60 kiló. Régebben vegetarianizmussal fogytam 10 kilót, de mivel, akkor még nem volt része az életemnek a mozgás, az eredményt nem tartom annyira optimálisnak látványilag... Most már több mint egy éve rendszeresen tornázom, az utóbbi időben heti négyszer-ötször, egyre keményebb edzéseket végigcsinálva. Sajnos(?) nagyon szeretek enni és úgy érzem, hogy az étrendem az ami hátráltat abban, hogy a sok mozgás ellenére további kilókat sikerüljön leadnom. Az lenne a kérdésem, hogy a fehér cukor elhagyásával az étrendemből tudnék-e eredményeket elérni. Sajnos sokszor és sokat nassolok, a praktikák közül, amiket eddig olvastam semmi nem jött be ellene (pl. króm, sok víz ivása, stb.). Úgy két napja kitaláltam, hogy akkor legyünk drasztikusak és kerüljünk mindent,amiben fehér cukor van. Van esetleg valakinek tapasztalata erről? (Amúgy általában normálisan étkezem, szeretem a korpás és teljes kiörlésű pékárukat, de szoktam enni fehér liszteset is zsemle és kenyér formájában. Ebédre általában azt eszem, ami van és próbálok minél több zöldséget is gyümölcsöt is enni)Fogyott már valaki ezzel a módszerrel?

2013. márc. 4. 14:14
 1/6 anonim ***** válasza:

A fehér cukor elhagyása nem drasztikus, illetve nekem kissé az lenne, mert a mustárt szeretem :D

Évek óta igen minimálisan fogyasztok fehér cukrot, itthon nincs, készételt extrém ritkán veszek, savanyú uborkából is kiválasztom a nem cukrosat... Most elhagytam a barnát is :D Nem hiszem, hogy bármit változtatna, de nem vagyunk egyformák. De az egészségednek szerintem jót teszel vele.

A mai ember túl sok cukrot eszik. S azon túl is, túl sok szénhidrátot, a rosszabb fajtából.

2013. márc. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Én sajnos nagyon édesszájú vagyok, ha elém tesznek egy tál sütit nem tudok megállni egynél. Tehát a nassolás az nálam eddig olyan napi szintű volt. Ezért gondoltam, hogyha ezt elhagynám és vele ezek a fölösleges kalóriák kiesnének, akkor az edzés nagyobb hatásfokú lenne esetemben. Mert eddig arra jó volt, hogyha túlkapásom volt, akkor is szinten tartott, de ennél nagyobb eredményeket szeretnék, leginkább látványilag :) Persze annak, aki amúgy sem fogyaszt cukrot, ez nyilván nem nagy változás, de nekem annak tűnik.
2013. márc. 4. 15:11
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen, rájöttem utána, hogy kicsit rosszul jött ki, amit írtam, de táplálkozás szempontjából csak a cukor elhagyása szerintem kevés.

Én is édesszájú vagyok, édesség és nassolás az napi szinten van, de ahhoz nekem elég egy kis dió és mazsola is, esetleg kakaóval, mákkal... Darálva és ízlésesen golyókká alakítva nagyon finom tud lenni. Vagy a mézes kakaós banán, összetörve, -keverve, kedvenc csokipudingom. A nyersvegánoknak vannak jó ötleteik édesség terén :D De a diós-mézes(-kakaós) barnarizs is finom. Lehet, hogy ez nekem fokozatosan történt, de az ilyenekből nekem sosem kell nagy mennyiség.


Ha nagyon sok édes sütit fogyasztottál eddig, s nem helyettesíted be még sokkal több sóssal, akkor végülis nagy előrelépés lehet akár csak a fehér cukor elhagyása, mert abból sokat tesznek egy csomó ételbe. A nem házi édességek és sok savanyúság, miegymás azonnal kiesik...

Nekem már nagyon pici lépés volt a cukor elhagyása, mert szinte minden ételemet magam készítem és eddig is több mézet ettem, mint cukrot. A csoki attól még hiányozhatna, de én inkább a kakaóért vagyok oda, az pedig van itthon.

Meg kell próbálni, nyilván van, akinek többet segít, mint másnak.

2013. márc. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) A nem édes nassolnivalókkal szerencsére nincsen gond. A ropit szeretem, de láttam, hogy abban is van kristálycukor, úgyhogy most nem erőltetem. Chipset, ilyesmiket nem szoktam enni. Nálam sajnos a csoki, süti az, ami veszélyes, na meg a kakaós csiga :D De most tényleg szeretnék változtatni, mert az a baj ezekkel az ételekkel, hogy csak megdobják a vércukrom és hamar éhes leszek megint. Most három napja már nem vittem be semmilyen formában fehér cukrot (persze az ilyen kukoricaszirup meg egyéb néven megbúvó cukrokat is próbálom kerülni) és azt tapasztalom, hogy kevésbé vagyok éhes az étkezések között. Úgyhogy eddig pozitív. A tanácsokat pedig köszönöm, majd lehet kipróbálom őket :))
2013. márc. 4. 17:05
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha CSAK a fehércukrot iktatod ki, azzal még talán annyira nagyonsokat nem érsz el. Már csak azért gondolom, mert nemhiszem hogy olyan nagy részben cukorból állna az étrended, hogy a cukor megvonásával, nagyonnagy változás lenne benne.

De említetted a lisztet. Ezeket hagyd el! Kenyér, zsemle stb.

Nekem is ez a bajom hogy imádok enni, de egyszerűen kivettem az étrendemből a kenyeret (előtte kb kiló kenyereket ettem meg naponta (szószerint))

És nem is kell koplalni! Kenyéren, tésztán, cukros kajákon kívül eszek mindent.. akár sokat is.. és azóta fogyok.

2 hónap alatt 10 kilónál tartok.. és egészségesen kajálok, koplalás nélkül, meg futok néha. ;)

2013. márc. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Oda figyelek arra is, hogy minél kevesebb fehér lisztes ételt egyek, de pl. ha a barátoméknál vagyok, akkor ott nem lehet/nem szoktam finnyáskodni megeszem. Hétköznaponként meg igyekszem rozsos, teljes kiőrlésű zsemlét venni. Tudom, hogy kalóriailag ugyanolyan, de élettanilag hasznosabb és ettől lakom csak jól reggelente. Tésztát nagyon ritkán eszem, különösebben nem is szeretem (kiv. káposztás és túrós tészta), ha az van itthon próbálok más után nézni, csak végső esetben eszem meg. Sporttal amint írtam nincsen probléma, heti 4-5X tornázom intenzíven 1-1,5 órát :) A tanácsokat újfent köszönöm. Én tényleg úgy érzem, hogy az étkezésem gyenge pontja a nassolás volt.
2013. márc. 5. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!