Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha olyan munkahelyen dolgozom,...

Ha olyan munkahelyen dolgozom, ahol nehéz fizikai munkát kell végezni és km-ereket gyaloglok egy nap, akkor tudok fogyni? Olyan kajákat eszem, amiket kell, zöldség, gyümölcs, liszt, cukor, só, zsír kizárva?

Figyelt kérdés
A tornát kényszernek érzem! 10-12 kilót kellene fogynom.
2008. szept. 30. 19:27
 1/4 A kérdező kommentje:

Itthon van a szobámban szobabicikli, meg sígép, meg taposogép is, de egyszerűen nincs kedvem ráülni, ráadásul azt hallottam, hogy legalább 1 órát kellene....szóval így végleg elment tőle a kedvem...


Arra is gondoltam, hogy sétálok esténként, de az nem tudom mennyire lenne jó...

2008. szept. 30. 19:31
 2/4 anonim ***** válasza:

Ki kéne számolnod, hogy mennyi az alapanyagcseréd, mennyi kalóriát égetsz el a munkával, és ezek alapján meghatározni azt a kalóriamennyiséget, amit egy nap bevihetsz az egészséges fogyás érdekében. A trükkösebb rész persze aztán ehhez tartani magad.


Az alapanyagcseréd itt tudod pl. kiszámolni, innen elérhető kalória leadási kalkulátor és kalória táblázat is, de a neten sok más helyen vannak még ilyenek:


[link]

2008. szept. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Elvileg igen, gyakorlatilag egyáltalán nem biztos, hogy a fizikai munkától fogyni fogsz.

Erre tökéletes az én példám. Amióta az eszemet tudom iskolapadban ültem, főiskola mellett ugyan már dolgoztam, de akkor is irodában lapítottam a fenekemet, diplomázás után pedig már főállásban ültem egész nap a papírok között. Ennek ellenére végig tartottam a súlyomat, nem igazán figyeltem az étkezésekre oda, mégsem híztam, mert minden pillanatot élveztem, amit az irodán kívül töltök, sportolni, futni jártam, barátokkal csavarogtam, éjszakáztam, egyszóval mozgalmas életet éltem.

Majd külföldre költöztem, ahol első körben fizikai munkát kaptam. Hónapokon keresztül napi nyolc órában jöttem, mentem, pakoltam, hajoltam és az elején azt gondoltam, hogy ettől mennyire jó kondim lesz. Hát, nem lett...

Hajnalban keltem, délután négykor már otthon voltam és mivel egész nap hajtottam, így csak arra volt általában erőm, hogy teleegyem magam és bedőljek a tv elé. Fájt minden porcikám és már a sportolás gondolatától is állt a hátamon a szőr, nem is mentem ezután se futni, se sétálni, egy kisebb bevásárlás is negatívan érintett, vagy egy baráti találkozó. És híztam. Nem rettenetesen sokat, de öt kiló felcsúszott fél év alatt.

2008. szept. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hát az első válaszolónak köszönöm a hasznos tanácsot, megnéztem az oldalt!

A második válaszoló története érdekes, de én is ugyanígy vagyok vele, hogy fáradtan hazaérek és ha egyszer leülök, annyira fáj a derekam meg a lábaim, hogy fel se állok inkább. Baromi nehéz fogyni és úgy látszik, hogy nagyon akaratgyenge vagyok, és ez nagyon rossz érzés.

Azért köszönöm a válaszokat!

2008. szept. 30. 22:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!