Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Most fogok hízni? Ha hízom az...

Most fogok hízni? Ha hízom az kábé mikor fog meglátszani az alakomon és a mérlegen? Szerintetek nekem mennyi a megfelelő kalória mennyiség a SÚLYOM MEGTARTÁSÁHOZ (14 éves 168 cm lány vagyok)?

Figyelt kérdés

Sziasztok!!

Már egy hete minden nap 3000 kalóriát eszem eddig kábé ettem olyan 1000-1200 de ezt a hetet eléggé elcsesztem és minden nap nagyon sok édességet és nagyon sok kaját ettem úgy összeszámolva körülbelül minden nap 3000 kalóriát. Elhatároztam hogy hétfőtől visszatérek a normális kalóriához azaz nálam az 600-1000-1200 mennyiséghez , de nagyon félek hogy ettől az egy héttől hízni fogok . Fontos tudni hogy az evés mellet egész nap mentem mert ma is elmentünk anyummal vásárolni azaz nálunk az séta sétával mert utálunk buszozni és elmentünk reggel 10-kor vásárolni és haza jöttünk olyan délután 6-7 fele és utána meg összezabáltam mindent .. Mit tegyek ?? A következő napokba ne egyek semmit??



Egy normális hétköznapi sulis napom úgy néz ki hogy elmegyek suliba 9-től és délután 5-re érek haza suliba az egyik épületbe a másikba rohangálok mert mindig más épületbe van órám. Tehát nem csak egész nap ülök és alszok..


2013. márc. 10. 03:19
 1/8 anonim ***** válasza:

1200 kalória alá soha nem szabad menni. Az nem megoldás, hogy a nagy zabálások után nekiállsz koplalni, mert beindítasz egy olyan jojóeffektust, ami valódi elhízáshoz vezet.

(Egyébként, ha egész nap nem teszel mást, mint mozdulatlanul fekszel egy ágyban, naponta akkor is elégetsz több, mint 1300 kalóriát).

2013. márc. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A 600-1000-1200 kcal szerintem nem tartható hosszú távon.

[link] -n vezesd az étrended, és regisztrálás után meghatározhatod a kcal keretedet is. Ha drasztikusan lecsökkented a kalóriabevitelt, a szervezeted mident elraktároz amit megeszel. Fontos a rendszeres folyadékbevitel, ami lehetőleg tiszta vagy ásványvíz legyen. Ez aktivitástól függően változhat de napi 2 liter nem árt, az anyagcsere zavartalan működése miatt.

Kerüld a cukrot/fehér lisztet, és az összes magas glikémiás indexű szénhidrátot. Ezek fogyasztása hirtelen vércukorszint emelkedést okoz (a szervezet glükózzá (vércukor) alakít minden szénhidrátot, aminek következtében megemelkedik a vércukorszinted, telítődik "energiával a véred", és akkor válaszul a szervezeted kibocsájtja az inzulin nevű hormont, ami a véredben felgyülemlett cukrot szállítja el a sejtekbe. Itt dől el, hogy mi lesz belőle. Ha telítődve vannak az izmok és a máj, akkor zsírként raktározódik)

Ezért érdemes alacsony glikémiás indexű szénhidrátokat fogyasztani, mert sokkal lassabban, egyenletesebben szívódik fel, nem okozva hirtelen vércukorszint emelkedést, és a szervezetednek is lesz hova tenni az energiát ha nem öntöd egyszerre az egészet a nyakába.

Szintén az anyagcse helyes működéséért érdemes 3 óránként étkezni, kisebb adagokat, zsírmentesen, és fehérjedűúsan.

Ha Fehérjedúsan étkezel, és nincs szénhidrát beviteled, akkor a vércukorszint sem emelkedik meg, így a szervezet glükagont bocsájt ki inzulin helyett, ami a zsír/fehérje lebontásáért felelős.

Mindezek mellett fontos a rendszeres testmozgás is, ami nem a shoppingolás.

2013. márc. 10. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Sportolj rendszeresen es annyit ehetsz amennyit akarsz. A koplalast felejtsd el.
2013. márc. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat de azért annyira imádnám ha valaki a kérdésemre is válaszolna mert kiselőadást az étkezésről ha jól emlékszem nem kértem..de azért köszi csak jobban örültem volna ha a kérdésemre kapok választ..És a sportról meg annyi hogy szerinted 5 kor végzek suliba akkor még 3 órát utazok haza felé azaz hazaérek 8 fél 9 körül és akkor sötétbe menjek el éppen futni egyedül egy nem túl biztonságos környéken??? Az itthoni torna meg van szobabicaj stb..
2013. márc. 10. 12:09
 5/8 anonim ***** válasza:

Engem spec nem érdekel a magánéleted, se a napi programjaid. Ha vetted volna a fáradtságot, és megnyitottad volna a linket amit küldtem, megnézhetted volna magadnak. Ehhez persze szükséges a testsúlyod megadása is, amit én nem láttam a kérdésben.

A kiselőadást pedig mindenféle rossz szándék nélkül írtam, nem volt kötelező végigolvasnod.

2013. márc. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Utolsó!! Igen is megnyitottam a linket és köszi szépen!!

De nem arra a kérdésre gondoltam.. hanem arra hogy most ettől a héttől h nagyon sokat ettem hízni fogok e?? És ha hízok mikor fog meglátszódni a mérlegen vagy éppen az alakomon???

2013. márc. 10. 13:33
 7/8 anonim ***** válasza:

Fogalmam sincs, de egy bbtv-s epizódban az egyik versenyző kockái "elmentek" egy laza hétvége után. És mondta is, hogy a 15. túrórudi már nem kellett volna. Ahogy írtam is, a szervezeted azonnal elraktározza azokat a szénhidrátokat, amiket nem tud felhasználni. Namost ha egy hétig zabálsz, akkor se biztos hogy észre fogod venni magadon a változást. Mind az anabolikus és katabolikus folyamatoknak is időre van szükségük. Mint ahogy nem fogy le az meber 10 kilót egy hét alatt, úgy nem is fog 10 kilót hízni ugyan ezen idő alatt. Más kérdés hogy egy laza hétvége is elegendő hogy a szervezet telítődjön, feltöltődjön, ezt mérlegen veszed észre leghamarabb, de ez se tiszta zsírtömeg, inkább víz.


Szóval egyszerűen, és tömören:

Nemtudom.

2013. márc. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem. Azért köszönöm:)
2013. márc. 10. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!