Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Pár nap zabálással nem lehet...

Pár nap zabálással nem lehet hízni? Tapasztalatok. Még mindig bevállalnád?

Figyelt kérdés

Először is: 20 éves lány vagyok, 180 cm magas, kb 58-60 kiló között mozog a súlyom.

Egészséges ételeket eszek, no kenyér, finomított élelmiszerek, csokoládé (max étcsoki), sütemény...stb Már valójában totál el is szoktam tőlük.

Már egy hónapja tartom a "diétámat", napi 1000 kalória körül eszek, viszonylag sokat, de ugye a sok zöldség miatt alacsony kalóriatartalmú ételeket.

Múltkor viszont megkívántam sok-sok egészségtelen kaját, és gondoltam tartok egy 'zabanapot', amikor azt eszek, amit csak akarok.

Vicces, hogy pont közben ott ragadtunk mamáméknál a mostani nagy hóvihar miatt és persze mamám egyből begyújtotta a sütőt, készítette a krumplipogácsát, jókai bablevest és sütött vagy 50 palacsintát... Muszáj volt belőle ennem, így is azt hallgattam, hogy milyen vékonyka vagyok, hízzak már egy kicsit.

Így tehát aznap ettem reggelire egy szelet fehér kenyeret margarinnal, lekvárral, ebédre egy kisebb adag bablevest + 4 krumpli pogácsát (persze olajban sütve) és desszertnek 3 lekváros és 2 kakaós palacsintát. Uzsira jött megint 2 kakaós palacsinta, lecsúszott egy balaton szelet is, vacsorára pedig ismét egy jó szelet fehér kenyér margarinnal és megsózva. Ezt összeszámoltam, nagyjából 2870 kalória lehetett.

Persze iszonyú rosszul lettem este, azt hittem mindjárt jön a kis vuk.. Másnap reggel végre hazamentünk (még egy napot nem bírtam volna ennyi főtt kajával), reggelit nem kívántam, ebédre pedig anyukám rakott krumplit főzött, így abból ettem egy adagot. Gondoltam, 1-2 nap most ilyen lesz.

Így jutottam el a "teszt"hez.

Soha többé szar kaja!!!

Folyt köv.



2013. márc. 17. 11:37
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

A szekrényemben bujkált már egy ideje egy tábla csokoládé, előkaptam, megettem. Aztán gondoltam elugorhatnék a boltba és vehetnék még, plusz útba esik a pékség, miért ne? Úgyis ezt olvasni állandóan gykn, hogy egy nap alatt nem lehet visszahízni és túl nagy kárt okozni az emberi testben... (mondjuk ezzel vitatkoznék, de az tény, hogy a leadott 12 kilómat nem két nap alatt hízom vissza)

Így alakult ki aznapra a kajakészletem.

Íme:

duplacsokis magnum, milki way szelet, nutellás tekercs, 7days vaníliás croissant, kinder tejszelet, kinder pingui, mogyorókrémmel töltött nagy croissant a pékségből, sós rúd, sonkával töltött kb tenyérnyi nagyságú leveles pogácsa, egy szelet túrótorta

+ 2 tábla milka csoki, 1 balaton szelet, 1 kitkat, 1 zacskó chips, 1 sor linzer és 1 csomag piskóta tallér.


Amik a plusz jel után vannak, azokat már nem bírtam megenni, annyira rosszul voltam.

A többségét már hazafele jövet megettem. Itthon még ettem egy almát, egy citromot, egy szelet kenyeret párizsival, és ittam egy kakaót.

Estére a hasam akkora volt, mint egy ház, nem bírtam lépni, undorító íze volt a számnak a sok csokoládétól, és azt hittem kész, vége, itt halok meg. Olyan szintű undor jött rám, mint még soha életemben!

Amikor írtam, hogy egy ideje nem eszek ilyen ételeket, az tényleg igaz, leszámítva havi 2-3 alkalmat, amikor itthon nincs más étel. Elszoktam tőlük. És ezek után tökéletesen értem, miért tettem...

Nem éri meg. Annyi adalékanyaggal és lósz@rral vannak tele, hogy tényleg emészthetetlen és baromira nincs szükségünk rá.

Este már csak azt kívántam, hogy legyen már holnap, jöjjön ki minden és múljon el ez a kínzó érzés...

Áldom az eszemet, hogy leszoktam róluk! Ezek után még a húsvéti méteres kalácsból se biztos, hogy eszek, szerintem egy jó ideig nem bírok ránézni a csokoládéra.

Vagy legalábbis most ezt állítom ;) aztán ki tudja mi lesz jövő héten

2013. márc. 17. 11:52
 2/16 A kérdező kommentje:

Még így másnap is nagyon rossz.

Érzem, hogy fel vagyok puffadva, bár már 2x voltam wc-n. A súlyom 2 kilóval több (mondjuk megittam vagy 2 liter vizet). Nem kívánok semmit enni.

Elhiszem, hogy olykor-olykor megkíván az ember ezt-azt, de nem éri meg, tényleg! Jó, nyilván, én azért elég sokat ettem most belőlük, de ilyenkor érzi az ember, hogy mennyire sz@r az, amit elénk tesznek a boltokban. Nincs bennük semmi természetes tápérték. Még mindig legszívesebben kihánynám az egészet, ez a furcsa "íz", amit felböfögök (már bocs) a legrosszabb az egészben. És ezt nem tudom mással magyarázni, csak a csokival.

Alig várom, hogy pár nap múlva a súlyom is visszaálljon és újult erővel főzöcskézzek a konyhámban, egyem a finomabbnál finomabb zöldséges, vitaminban dúsgazdag, egészséges ételeket!

Az legalább még másnap is finom és nem okoz olyan heves szívdobogást, hogy úgy érzem majd elájulok.

2013. márc. 17. 11:57
 3/16 anonim válasza:
Én még nem tudtam ezekről teljesen leszokni, heti egyszer még lecsusszan egy túró rudi, de mégis megkérdem: hogy a fenében tudtál egyszerre ennyi mindent letolni??? Csoda hogy nem jött ki belőled az egész ott helyben. Én életemben egyszer ettem meg egy egész zacskó chipset egy zacsi gumicukorral, attól is rosszul lettem.
2013. márc. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Én is elég édesszájú vagyok, de amit itt felsoroltál, hogy miket zabáltál össze, már az olvasásától rosszul lettem.. :D

Jót biztos nem tett, de ha folytatod a diétádat, és tényleg betartod, hogy kerülöd ezeket a vackokat akkor nem hiszem, hogy nagy bajod lesz belőle.

2013. márc. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Hát a végére már elég beteges volt, amit művelek...

Csak ugye megvettem a boltban, és úgy voltam vele, hogy akkor is megeszem! De már nem is éreztem az ízét. Nem is kívántam. Aztán ettem még egy kis csokit, abban a pillanatban jobb volt, de rá 10 perccel...

én is csodálkozom, hogy nem jött ki

De arra legalább jó volt ez a nap, hogy elmenjen a kedvem még esetleg a heti 1 túró ruditól is. :)

2013. márc. 17. 12:00
 6/16 A kérdező kommentje:

Egyébként így összeszámolva 3500 kalória körül ettem tegnap. Szóval, ha úgy vesszük még nem is olyan sok...

De most vagyok 60,8 kg

Tegnapelőtt még 57,6 voltam...

2013. márc. 17. 12:10
 7/16 anonim ***** válasza:
Tennél fel magadról képet? Annyira kíváncsi vagyok hogy nézel ki, ennyi kilóval. Én is 180 cm vagyok (és jóval nehezebb), és olyan ritkán "találkozom" más lányokkal akik ilyen magasak.
2013. márc. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
65%
Bizony visszaugranak a kilók. Én annyit "bűnöztem", hogy megkívántam a rizseshúst és megettem két tányérral. Azóta 3 nap telt el, előtte-utána paleo, de sajnos 1/2 kg visszamászott rám. Egyáltalán nem érte meg. Arról győzött meg, hogy a rizs tényleg nem fogyókúrás kaja.
2013. márc. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

#4: Ezzel én is így vagyok. Elolvasni is rossz volt... SOHA nem ettem ennyi ilyen ételt össze, hogy tudja ezt megtenni valaki, aki már életmódot váltott? Nem értem.

Az OK, hogy a nagyi sütijéből eszik az ember, ha nincs más és amúgyis ínycsiklandó (én pár napja 5 adag máglyarakást ettem anyósnál :D szuper volt és másnap délig nem sokat ettem :D), de ez a lista... Miért veszi meg az ember egyáltalán?

Én is végignéztem az Auchan összes kimérős édességét, de csak a teáknál estem kísértésbe :D Sokkal jobb dolgokat eszem, mint a bolti bármi, nincs hiányom, miért vettem volna bármi ilyesmit?


A legegészségesebb dolgok többségére is igaz, hogy ha túleszed magad belőle, akkor az rossz. A túl sok fehérje vagy zsír is káros, sok vitamint és ásványi anyagot is túl lehet adagolni, ásatöbbi.

Nincs étel, amitől ne lennék rosszul, ha sokat kéne belőle ennem egyszerre. Talán csak a banán, alma, narancs s néhány egyéb kedvenc gyümölcsöm, azoktól mindössze éhes lennék, de nagyon. Bár ezt még nem teszteltem (a sárgabarackot igen, abból hamar elegem lesz. van 3 fa a kertben).


De azért néha hasznos dolgokra jön rá az ember, ami megerősíti az útján. A cél szentesíti az eszközt? :) Én sosem voltam kenyeres, de amikor rájöttem, milyen finom töltött pirítóst tudok készíteni, akkor egy kis ideig eléggé kenyér alapú volt a táplálkozásom. Nem esett jól. Ez volt a fő ok, hogy elhagytam a lisztet (de a GYK eme kategóriájában olvasottak adták meg a végső lökést), bár gondolhattam volna, hogy ó, egy kevéssel nincs baj. De kihasználtam a lehetőséget és pár ételcsoportot kizártam az életemből, igen kivételes esetekre korlátozva a fogyasztásukat. Nem utálom őket, de nincs rájuk szükségem.

2013. márc. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 poiu ***** válasza:
100%
Szerintem ez jó, mert tanulságos. Mi pl. a szülinapot egy ami belédfér vendéglőben ünnepeltük, és képzelhetitek: + 4 kiló, ami valójában +1 kilónak bizonyult. Egy ideig nem vágyom a zabálásra, pedig évekig ez volt a norma. Úgyhogy gratulálok, jó leckét adtál magadnak.
2013. márc. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!