Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Maximum mennyit lehet lefogyni...

Maximum mennyit lehet lefogyni egy hét alatt?

Figyelt kérdés
70 kg vagyok, nő, 21 éves, 162 cm magas, fél éve szültem. Egy hét múlva találkozom pár barátommal, akik még akkor láttak utoljára, amikor még terhes sem voltam, nem szeretném, ha azt látnák, hogy milyen dagadt lettem. Ők még úgy láttak utoljára, hogy 60 kg voltam. Gondolom 10 kiló nem fog lemenni, de ami le tud, az menjen. Mennyit tudok leadni valami nagyon szigorú és drasztikus diétával és mi lenne az a diéta? Én arra gondoltam, hogy ha egész héten csak nyers vagy vízben főtt zöldséget ennék (répa, brokkoli, spenót, ilyesmik), akkor talán az jó lenne. Jó lesz így? Vagy ez is sok?
2008. jún. 11. 21:41
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja, persze közben tornáznék is, szobabicajozom minden este 30-60 percet, napi 50 hasprés, meg még néhány Callanatics gyakorlat.
2008. jún. 11. 21:42
 2/9 anonim ***** válasza:
66%

na hát ez lókaka :D


Hasprés?? mégis minek??


Figyelj! A lényeg, hogy diétázz normálisan, lődd be a szénhidrátot 150 g ra / nap, azt délután négyig edd meg, fehérje legyen 3g / testsúlykiló, vagyis 210 g a te esetedben, ha nem fogysz akkor csökkentsd a szénhidrátot 20 gal, vagy 50 el, 100 alá ne menj!!

A szobabicajt, reggel csináld 120 as pulzussal, egy órán át minden reggel éhgyomorra, előtte fehérjét egyél, szénhidrát tilos, utánna egyből egyél reggelit, ami tartalmaz szénhidrátot is. napi 8x étkezés 4.5 liter folyadék, vitamin kiegészítés, és jó lesz az. További kérdésed van, írj!


sok sikert!

2008. jún. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%
1 hét alatt nem fogsz látványosan fogyni... Elöször a víz távozik a szervezetedből. A hasad fog kisebbnek látszani, de zsírból nemigazán fog lemenni... Ha nem eszel és állandóan mozogsz biztos mutatni fog a mérlek minusz jónéhány kilót, de megéri pár barát miatt az egészségedet feláldozni? Majd szépen ráérsz még fogyni!
2008. jún. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Tudom, hogy nem egészséges ilyen gyors fogyásra bírni a szervezet, csak hát kicsit hiú is vagyok... Lehet, kicsit hülyén fogalmaztam, a hasprést nem csak most csinálom, hanem eddig is csináltam, meg a többi mozgást, azért, mert löttyedt a hasam.

Nagyon köszi a válaszokat!!!

2008. jún. 11. 22:07
 5/9 anonim ***** válasza:
36%

Első válaszoló. Szénhidrát 150 gr/nap?? Te még direkt hízlalni akarod szergény csajt?? Uhh.

Ajánlatom: szénhidrátmentes diéta. Csak tojás, hús, répa, karfiol, paprika paradicsom stb. Semmi más. Ja, meg víz. Húson semmi rántás. Semmi kecsap, majonéz meg vaj, semmi kenyér. Csak sóval, delikáttal. Krumpli, kukorica, borsó tilos. tojás lehet sütve, főzve, rántottának, de semmi sajt bele vagy hasonló. Hagyma lehet. Karfiol csak főve. Inni csak vizet. Plusz szedj szűztea kapszulát nagyon hatásos már 12 óra elteltével.


Ha ezt betartod, akkor 7 nap alatt 7 kiló minusz. Hogy honnan tudom? Mert én is végigjártam már és bejött. Az összes ismerősöm így fogyott le. Sok sikert!

2008. jún. 12. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%

Uff!!

Nem szoptatsz még véleltlenül? Igen? Akkor semmi diéta!

Különben is azt a 10 kg különbséget newm fogjálk észre venni. A másik meg, hogy 1 héttől ne várj csodát. Örülhetsz ha fél kg leadsz valahogyan. De azért amit írtál felesleges fogyizni. Senkit nem fog érdekelni a súlyod amikor találkoztok. Az lesz fontos veled illetve veletek mi van.

Nem gondolod,hogy túl hiú vagy?

S ha már nem szoptatsz akkor sem szabad gyors és drasztikus fogyókúrába kezdened. Dietetikai javaslatom: életmód váltás

Napi rendszeres mozgás legalább 20 perc, rendszeres étkezés 5x és lehtőleg a vacsorád könnyü legyen és ne egyél este 7 után. Igyál ebben a melegben min 2,5 l folyadékot. Ha szoptatsz 3-t. ( A babának se felejts el gyakrabban inni adni , vizet) Aztán kevesebb só és cukor használatával kb 1 év alatt érszel tartós hatást. S a lényeg,hogy jól fogod magad érezni a bőrödben, és nem fog érdekelni a mérleg.

2008. jún. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek, sok jó tanácsot kaptam :) Ja, azt nem írtam oda, hogy nem szoptatok már, amíg szoptattam, addig eszembe sem jutott volna a diéta, bár akkor sem tömtem magam édességgel. A legnagyobb bajom az, hogy az egész napi lóti-futi utána mindig nagyon éhes vagyok estére, most tegnap óta nem eszem vacsorát. Ma eddig egy tányér karalábé levest ettem, remélem ez jó. Úgy gondoltam, a levessel jól lehet lakni, mert hát a folyadék megtölti a gyomrom és könnyen meg lehet emészteni. Remélem jó ez így. Reggel felpattantam a szobabicajra is, és csodák csodája, még jól is esett a mozgás.

Tudom, hogy egy hét alatt nem lesz nagyon látványos a fogyás, de ha sikerül legalább 4-5 kilót leadnom, akkor legalább én jobban érzem magam.

2008. jún. 12. 13:28
 8/9 anonim ***** válasza:
59%
Fél éves baba mellett ne a hiúságod legyen az első szerintem, mert az tuti, hogy a vendégek odasereglenek a picihez, téged meg észre sem vesznek :)
2008. jún. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
88%

Miket írt a 3. válaszoló, te jó ég! Ennyi baromság még ha jóindulattal írták is, hát.... nehezen hiszem, hogy ilyen sötét szegény.

Tehát:

A szervezet működéséhez szükség van a szénhidrátra, még a normális agyműködéshez is elengedhetetlen. (ez lehet az oka a sok idiótaságnak amit leírt a beteg) A napi 150 gramm, főleg ha magas glikémiás indexű, lassan emésztődő szénhidrátról van szó egyáltalán nem sok. Annyival nagyszerűen lehet fogyni egy kis mozgás beiktatásával.

A szénhidrátmentes diétádat, meg tartsd inkább magadban, ne legyél büszke a sötétségedre, és főleg ne ajánlgasd másoknak.

7 kiló hét nap alatt? szerinted ez egészséges? (köztudott hogy zsírból 1 hét alatt max 1 kilót szabad fogyni, ami még nem veszélyes) Csakhogy a válaszoló nem fogyott zsírból, hanem egész egyszerűen kiürítette az izmokban glikogén formájában tárolt szénhidráttartalékot, amivel a víz is kiürült (ismert trükk a testépítő versenyzőknél, hogy szárazak legyenek a versenyen 1 napig).

Ez nem fogyás!

Elmondjam mi lenne veled ha 7 nap alatt 7 kiló zsírt leadnál? Konkrétan megmurdálnál, vagy rosszabb esetben csak kórházba kerülnél. A zsírban tárolt rengeteg méreganyag a vérbe ürülne és azonnal hazavágná a májadat és szó szerint megmérgeznéd magad.

Ezért kell sok vizet inni, hogy ezt elkerüld. De 7 kilónál nem lehetne. Mellékesen 7 kiló zsír elégetéséhez szükséges energiamennyiség: 63.000 Kcal (!) tehát ennyi kalóriadeficitet kell elérned. Beviszel mondjuk napi 1000 -et, az ugye 7000 /7nap, tehát mindössze csak röpke 70ezer kalóriát kell elégetned. Ha minden nap felfutsz a Mout Everest tetejére meg vissza, talán sikerülhet :-D


Remélem ezek után nem terjeszted tovább az elmebeteg fogyókúramódszereidet. Amúgy még egy csomó dolog van amibe nem akartam belemenni, pl. hogy miért fontos az egyenletes vércukorszint, vagy hogy a szénhidrát hogy befolyásolja a fehérje felszívódását, de ez hosszú téma lenne.

2008. jún. 13. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!