Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Sosem csináltam ilyet. Hogyan...

Sosem csináltam ilyet. Hogyan kell?

Figyelt kérdés
Ha fogyózok és nem diétázom, azt mondták vagyis hallottam,hogy a leghatásosabb ha kalóriát számlálgatok. Ezt hogy kell? Vagy hogy számoljam?

2013. ápr. 8. 22:11
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

atya eg. na a sok okos. fogyas egyfelekeppen erheto el, ha tobb energiat hasznal a test mint amennyit bevisz. ergo mi a leghatasosabb? ha kiszamolod mennyit hasznal a tested egy nap, es aztan szamolod mennyi tapanyagot vittel be aznap ehhez kepest. magyarul szamolod a kaloriakat.


van a neten napi kaloriaszukseglet kalkulator, azzal kiszamolhatod mennyit hasznalsz egy nap. en 72 kilorol indultam, napi 1500-1200 kcal-t ettem, en a myfitnesspal.com-t hasznaltam segitsegul mivel kulfoldon elek de a kaloriabazis is jo ugy hallottam, 58 kilora fogytam. elotte kiprobaltam minden csodadietat, egyik se hozott tartos eredmenyt csak ez. plusz nincs bizonytalansag hogy ezt vagy azt megeheted-e vagy sem, PONTOSAN tudod mennyit lehet enni.

2013. ápr. 9. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Én azt nem állítanám, hogy a leghatásosabb ha kalóriát számolgatsz. Nem is értesz hozzá, ez rögtön levon a hatásosságából.


Igazából a leghatásosabb az, ha minőségi étkezést folytatsz (például paleo elveket követve) és mellette kalóriát is számolsz.


De ez meg szükségtelen macera, mert eleve a jó minőségű élelmiszerekkel helyes anyagcsereúton fog működni a szervezeted, tehát nem hízol tovább. Sőt fogysz, ha van miből.


Ne felejtsük el, hogy csak a cukorevők korlátozott tapasztalatai igazolják ezt az energiamérleges, ha több energiát égetsz el mint beviszel akkor fogysz elméletet. Nekik kellenek ilyen elméletek, mert vannak kövér embereik. A húsevőknek nincsenek, aki zöldséget és húst eszik, nem fog elhízni. Nem lesznek mindenféle hormonális betegségeik, cukorbetegségük, nem kell az állandó vércukor és inzulin ingadozással szívni... Így eszik az ember. Ma eléggé elkorcsosult ez, de hát ez van.

2013. ápr. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
érdekes még élek... egyszer sem ajultam el. ilyesmi miatt. :)
2013. ápr. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek :)
2013. ápr. 9. 18:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!