Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Sosem csináltam ilyet. Hogyan...

Sosem csináltam ilyet. Hogyan kell?

Figyelt kérdés
Ha fogyózok és nem diétázom, azt mondták vagyis hallottam,hogy a leghatásosabb ha kalóriát számlálgatok. Ezt hogy kell? Vagy hogy számoljam?

2013. ápr. 8. 22:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem elég csak és kizárólag a kalóriát számolni. Igazából minden bevitt értékre figyelni kellene.
2013. ápr. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Edwin Peary válasza:
Fölösleges számolgatni, nehéz és fáradságos feladat és az étrend se úgy alakul ahogy azt tervezed. Ha fogyókúrázol szerintem elég csak egészségesebben táplálkozni kevés zsíros kaját enni és a szénhidrát is kevés legyen. És a legfontosabb a testmozgás. Észre se veszed és máris lemennek a kilók!
2013. ápr. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

A kalóriaszámolgatás csak egyfajta diétás módszer...

kaloriabazis.hu oldalt erre találták ki, ha beregisztrálsz vezetheted mit ettél, mit sportoltál és mennyi kalóriát vittél be egy nap és mennyit égettél el...

2013. ápr. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Pff ne reggeliz, hátha összeesel... gratulálok, nagyon jó tanács.

Lefekvés előtt 2-3 órával nem szabad enni, 3 óránként keveset enni.

2013. ápr. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Az nagyon nem egészséges, ha valaki kihagyja a reggelit. Az az egyik legfontosabb étkezésünk, hiszen 6-10 órája nem kapott a szervezetünk táplálékot!

Ahelyett, hogy kihagynád bármelyik étkezést is, inkább egyél többször keveset (akár 5-6 alkalommal) de legyen benne sok gyümölcs, zöldség. Egészségesnek mondható még a fehér hús (pl csirke), bizonyos mennyiségben a hal illetve az olajos magvak.


Amit nyugodt szívvel elhagyhatsz: cukros édességek/üdítők, zsíros húsok, zsírban készült ételek, fehér lisztes ételek, felvágottak, energiaital & kávé (helyette lehet zöld teát inni), stb.

2013. ápr. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nálam inkább minimum 12 óra telik el a vacsora és a reggeli között, de elég hülyén ennék, ha összeesnék akár 1-2-3-4 nap nemevéstől... A test ennél azért jobban működik. Persze nem vagyunk egyformák. Van, aki rosszul lesz, ha eszik reggel, más csak hamar megéhezik tőle (ez én voltam kiskoromban), ma már tudok reggelizni, úgy 1-200 kalóriát, persze azt se rögtön felkelés után :D


Én azt tanácsolnám, hogy életmódot változtass, s egészséges akarj lenni, nem csupán karcsú. Ez hosszú út, kutakodni, gondolkodni, figyelni a testedre... Az emberek és a cikkek szöges ellentétben lesznek egymással, ez ilyen.

Nekem az életmódváltásom óta az egyik fő táplálékom a házi tojás. Remek étel, finom, egyszerű, komolyabb aminosav- és D-vitamin hiányom már élből nem lehet :D Rost és sok energia nincs benne, de egyébként elég komplett cucc :) Ja, persze C-vitamin sincs benne, s van még, amiből nem sok, azért eszem olajos magvakat és nyers zöldeket és gyümölcsöt és mindenféle mást. Fontos a kiegyensúlyozott táplálkozás. Nem muszáj minden ételcsoportot felvonultatni, de minden anyagot, amire szüksége van a testnek, igen. Ha elég normális tested van, megmondja, mit kíván, mi esik jól neki, de ha egyoldalúan táplálkozol, az is eléggé látszik, hogy nem lehet jó.

Nem vagyok benne biztos, hogy segítettem, bár szándékaim arra irányultak...

2013. ápr. 9. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

A számolgatás sehova nem vezet, ha fogyni akarsz, ugyanis nem mindegy, hogy milyen táplálékból viszed be a kalóriát.

Mellőzd a lisztes, cukros ételeket, rizst, burgonyát. Egyél húst, halat, tojást és sok-sok zöldséget, semmi kenyeret. Számolgatás nélkül is megindul a súlyod lefelé.

Napi 3 liter víz.

2013. ápr. 9. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek :)
2013. ápr. 9. 06:57
 9/14 A kérdező kommentje:

Értem köszönöm :)

Akkor a suliautómatából is felejtsem el a forrócsokit? Meg ez a nestea zöldtea nem jó? Mert elvileg most az van itthon :) helyette rendesen én csináljak teát?

2013. ápr. 9. 07:02
 10/14 anonim ***** válasza:

szia !:) ahogy olvastam sulis vagy. én is az vagyok ( 17 vok)

ahogy én oldom meg a kaját és fogytam. sose koplalj,mindig egyél rendesen. volt hogy koplaltam,fogytam,de vissza jött... most egészségesen élek. nem azt mondom hogy csokit megtagadom,de csak néha egy kicsit ha nagyon kívánom. na így csinálom én:

felkeltem 6kor. feltettem a kávét főni,2 ek alma ecetet elkeverek 2 dl vízzel. ez anyagcsere beindító.

megkávézok,aztán eszek.

R: teljes kiőrlésű kenyér vaj ( nem az a francos vaj,hanem tea vaj) pulyka sonka,vagy csirkemell sonka,paradicsom,paprika vagy valami zöldség amit találsz otthon. azért fontos hogy egyél reggel,mert akkor nem leszel fáradt,álmos,ásítozós,és beindul az anyag csere. ha nem eszel nem indul be semmi semerre sem..

mivel nekünk nincs szünet az órák közt csak 11:kor egy tíz perces akkor ebédelek: mivel ott nincs menza kaja,így egy szendvicset megeszek..

2-3 körül haza érek,1 órát leülök gépezni stb..

aztán leviszem a kutyát,egy jó órára sétálok vele szaladgálok... aztán vacsira valami könnyű. csirkemell,vagy saláta,joghurt,pufi rizs ilyesmi..

aztán lefekvés előtt megint alma ecet. napközbe pedig 2-3 liter vizet igyál meg. lehetőleg citromosat. 1 üveg vízbe csavarj 1 citrom levét.. iszogassad. esetleg zöld tea..

én így fogytam egészségesen.. még 3-4 kilót kell leadnom és szép leszek :D ha valamit nem értesz írj privátot :)

szia.

17L

2013. ápr. 9. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!