Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Anorexiás voltam kb fél évig...

Anorexiás voltam kb fél évig de a napokban evési rohamok törnek rám. Egyszerűen nem tudom megállni, hogy ne egyek. Teleeszem magam, utána pedig lelkiismeret furdalásom lesz. Van ötletek a megoldásra?

Figyelt kérdés

2013. máj. 1. 16:35
 1/6 anonim ***** válasza:

próbálj meg nagyon lassan enni,és minden egyes falatot 20-30-szor megrágni. Én is voltam anorexiás,ugyanígy jártam,sőt,belecsúsztam a bulímiába is,na,onnan már rettentő nehéz kimászni,sokkal nehezebb,mint az anorexiából szerintem.:(( Aztán ismét visszaestam anorexiába,és utána már a gyógyulás felé vettem az irányt. Mikor érzed,hogy nem vagy éhes,de tudnál még enni,akkor hagyd abba. Nálam akkor még nem jött elő az a fojtogató érzés,ami akkor szokott,ha sokat ettem. Igaz,eleinte 20 percenként mentem enni 2-3 falatot,mert mindig éhes lettem ennyi idő alatt,de akkor inkább 2-3 hónap így,mint hogy újra az a kegyetlen bűntudat legyen. Igyál sok vizet,az segít abban is,hogy több férjen a gyomrodba,és ha eleinte neked is 20percenként kell enned,nem gond. Utána majd kinyújtod ezeket az időszakaszokat fél-egy-két,majd három órára,és minden étkezésnél többet is fogsz enni,aztán beáll egy rendszer,egy súly,és akkor bátorkodhatsz eljátszani a gondolattal,hogy sikerült,vége.:) Nagyon nehéz,és iszonyat önkontrollt igényel az evés ilyenkor,hogy meg tudd különböztetni a fizikai ingereket a lelki dolgoktól,és hasonlók,nagyon oda kell figyelni minden falatra,mert könnyen azon kapod magad,hogy megint teleeszed magad,és bűntudatod lesz.:/ Sok sikert,menni fog!:)

22L

2013. máj. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Bulimiával én is próbálkoztam de nekem nem jött össze.166 cm magas vagyok és 56-57 kiló.Az emberek szerint semmi gond nincs az alakommal de én undorodom a testemtől.52 kilo az álmom.
2013. máj. 1. 16:53
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

ha hiszed ha nem én pont így vagyok vele.

Régen én is anorexiás voltam ugyanilyen magas vagyok mint te és 32kg voltam, most 56-57kg között vagyok én is. Én is próbálok 52-50kg-ra lefogyni, sokan mondják, hogy emberibb, nőiesebb alakom lett, de én ettől megijedtem. Rám is rám törtek az evésrohamok kb fél évig, mára mára már kezd elmúlni, én napi többször eszem és csak azokból az ételekből amikből régen is ettem (túró, joghurt vagy kefír, gyümölcsök, zöldségek, hús, hal, rizs vagy krumpli és abonett) csak persze sokkal többet. Régen nem éreztem éhséget volt hogy napi 1 alma, de nem voltam éhes, most meg ha nem eszek reggelire 2 tojásból hagymás rántottát nem bírok felállni mert annyira rosszul vagyok. valószínűleg kiürült a tested(enyém is) és azért válaszol falásrohamokkal. Ha eléred azt a vitamin és tápanyagmennyiséget amennyire szükséged van és marad tartaléka is a testednek, akkor megszűnik a falásroham. Addig is próbálj meg egészségesen étkezni, sok zöldséget és gyümölcsöt enni, és önkontroll. Hány éves vagy amúgy?

2013. máj. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
18 vagyok..kb 2 éve küzdök ezzel a problémával
2013. máj. 1. 18:27
 5/6 anonim ***** válasza:
Mindenképpen pszichiáterhez kell(ene) menned.
2013. máj. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Vegyük úgy, hogy másnapos vagyok. Pszichológust akartam írni, hagyd a pszichiátereket velük nem fogsz nyerni.
2013. máj. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!