Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy lehet az, hogy valaki...

Hogy lehet az, hogy valaki bármennyit eszik, nem tud hízni? Ez mi miatt van?

Figyelt kérdés
Én pl ilyen vagyok. Bármennyit is eszem, egyáltalán nem látszik meg rajtam. Pedig 1-2 kilót szeretnék felszedni. Mitől van ez, hogy van aki már egy csokitól felszed 1 kilót, más meg ehet éjt nappallá téve, mégsem hízik semennyit?
2013. máj. 22. 15:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy?

Én is ilyen voltam, semmi mozgás, viszont beteges édességfüggő nagy zabások...

Semmi sem használt olyan voltam, mint egy kóró.

18-24 éves korom közt szilárdan stagnáltam az 50 kilómon /172cm/. Persze ha ideges voltam vagy jött a meleg és nem tudtam enni napok alatt lefolytak a kilók, amiket aztán megint kínkeservesen tudtam visszaszerezni. Mindenki azt hitte koplalok de, amikor látták mennyit eszek és mindig valami nyalánkság van nálam hát csak csodálkoztak.

Az ember elméletileg 23 éves koráig fejlődik igaz akkor már nem olyan látványosan. Az után lehet egy kicsit hízni.

Vannak ilyen típusú emberek ez az anyagcserével függ össze szerintem.

És a stressz meg az ideg is fogyaszt. A soványság ellen nem tudsz, mit tenni.

2013. máj. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
22 vagyok. Pont ez van velem is... elég vékony vagyok, még simán elférne rajtam pár kiló is, hízni nem bírok akármit csinálok, de pl stresszesebb időszakban 1 nap alatt képes vagyok fogyni még innen is... és visszahízni nagyon nehéz.
2013. máj. 22. 16:03
 3/9 anonim ***** válasza:
53%

Anyagcsere, emésztés (embertípus)

stressz, bélkárosodás (egészségügyi tényező).


Talán Tűz típusú vagy, stabilabb, biztosabb a hormonrendszered, legalábbis ami hízással kapcsolatos - inzulin, glukagon -. Örülj neki de vigyázz, mert nem szükségszerű hogy örökké így maradj + cukorbeteg vékony ember is lehet!

2013. máj. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Hogy érted, hogy Tűz típusú vagyok?

És ha nekem ez ilyen öröklődő dolog, akkor semmilyen módszerrel nem tudnék felszedni úgy 1-2 kilót, hogy stabilan meg tudjam tartani? Mert sajnos fogyni nagyon könnyen tudok (akaratomon kívül), de hízni meg sehogy sem...

2013. máj. 22. 16:12
 5/9 anonim ***** válasza:

Anyagcsere, hormonrendszer és jellemtípus. Bizonyos csoportokba úgy tűnik be lehet kategorizálni az embereket. Vannak átfedések, de legjellemzőbb vonások.. például a testalkat, hízékonyság, személyiség általában utalnak a kanai 5 elem emberekre alkalmazható csoportjából valamelyikre.


Persze hogy te is hízhatsz/izmosodhatsz. Tömegnövelő étrend. Legfeljebb x hónapig felviszed a ch beviteledet, bárki hízhat így, energia bevitel kérdése. Ugye én pont az ellenkezőjéről szoktam írni.. de abszolút elérhető cél, nézegess testépítésről, tömegnövelésről cikkeket, alapismereteket! Kérdezz a sport rovatban, Dirtboy, Montez nagyon hasznos válaszokat adnak.

Bár biztos nem szeretik a hízás/tömegnövelés alapjait 253. alkalommal újra leírni, de meg fogják tenni :)

2013. máj. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
*kínai 5 elem valamelyikére.
2013. máj. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor majd még érdeklődök ott is.
2013. máj. 22. 18:07
 8/9 anonim ***** válasza:
48%

A gluténérzékenység okozhat soványságot, hiszen pusztítja a belet, ami így képtelen felszívni rendesen a tápanyagokat. Vagy a túlzottan gyors anyagcsere, esetleg pajzsmirigy gond is okozhatja.

Vagy ott van még a tény, hogy csak te érzed, hogy sokat eszel, miközben nem. Pluszban jó sokat is mozogsz mellette.

2013. máj. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
de örülnék, ha velem ez lenne..
2015. júl. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!