Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Valaki segítene nekem összeáll...

Valaki segítene nekem összeállítani egy étrendet? (Többi lent! )

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok, 160 cm és 63 kg. két hete kezdtem el intenzíven sportolni (két naponta 3 óra fitness-terem), de tudom, hogy ahhoz, hogy fogyjak, az étrendemen is változtatnom kell.

A probléma az, hogy nem tudom megenni a gyümölcsöket (undorodom tőlük) és a legtöbb tipp, amit olvastam a neten, szinte a gyümölcsökre épült. A plasztikai sebész mellett a gyümölcsevés az egyetlen, amit nem vállalnék be a fogyás érdekében. Zöldségeket, úgy ahogy eszek (sok káposztát pl.), de nem tudom megenni pl. az uborkát, a paradicsomot, a paprikát.

Ilyen különös finnyásságot figyelembe véve tudnátok segíteni?

(Norbi-UpDAte-et kérlek ne írjatok, mert nem vagyok milliomos!)



2013. jún. 8. 09:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

[link]


Nem kell a fogyáshoz sem sok gyümölcsöt enni (sőt egyáltalán nem kell) és az uborkán, paradicsomon és paprikán kívül van még rengeteg zöldség.


Meg annyi és olyan húst eszel amit akarsz (hús, szalonna, tojás, sonka, halak..)


Ez már csak így megy :)

2013. jún. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Úristen! Én elhiszem, hogy van, akinek ez használ, de szerintem most egészségesebben eszek, ráadásul, csak pár példát írtam arra, amit nem eszek meg, és itt is sok olyan kaját találtam, ami nem menne le a torkomon. Pl.: sütőtök krémleves, rántott cékla, pirított szalonna, meggyes pite stb. Azt hiszem, ezt nem nekem találták ki. Iszonyú, amikor egyszerűen undorodsz egy ételtől, de ez van... :/
2013. jún. 8. 10:20
 3/11 A kérdező kommentje:
azért köszi a segítséget! :)
2013. jún. 8. 10:20
 4/11 anonim ***** válasza:

Van a VILÁÁÁG.


Benne vagy te. Ahhoz hogy legyél, enned is kell.


Vannak potenciális élelmiszerek. Ezek közül te nem eszel meg mindent. A maradékból vagy kiválogatod az ehetőket, vagy megbetegszel az ehetetlenektől (hízol tovább, stb.)


Ez az ábra, nincs olyan hogy valakinek nem jön be. Úgymond, mindenkire egyenlően vonatkoznak bizonyos tények.

2013. jún. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Szerintem nem tudod felfogni milyen lehet az, hogyha meglátod, hogy valaki eszik egy körtét és csak attól, hogy nézed majdnem elhányod magad az undor miatt.

Szívből remélem, hogy soha nem fogod megtudni, mert nem kívánom senkinek!

2013. jún. 8. 10:39
 6/11 anonim ***** válasza:

igazából.. de. Nekem akkor kezd hányingerem lenni amikor a dagadt embereket meglátom péksüteményt venni/enni.


DE ha úgy ítélném meg, hogy ez kóros akkor felkeresném Budapesten a világ egyik legjobb akupunktőr szakorvosát, és kezelnénk a bajt. Ha esetleg nálad tényleg valami gond lenne.


Másrészt: ne egyél körtét. A kóros étvágytalanságot, étel undort meg kezeld. Lehet pszichés oka, gondolom szervi oka is.

2013. jún. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

fogalmam sincs miért. a körte egy példa volt, írhattam volna a helyére barackot, almát, szilvát, bármit.

de kiskorom óta tart. már babaként is kiköptem a gyümölcsöket.

2013. jún. 8. 10:52
 8/11 anonim ***** válasza:
De nem mintha az ember elsődlegesen gyümölcsevő lenne ám.
2013. jún. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
tisztában vagyok vele. a szervezetünk számára a megfelelő étel a hús és a zöldség lenne, de a zöldségek közül is van jó pár, amit nem tudnék leerőltetni a torkomon. a húsnál, ha nagyon muszáj megeszek mindent, de inkább a szárnyasokat választom.
2013. jún. 8. 11:00
 10/11 anonim ***** válasza:

Magam részéről nem csinálok problémát: van amit nem eszem meg tudatosan (ha nem visz rá kényszer) és van aminél meg nem gondolkozom, hogy szeretem-e a fura állagú állati szerveket vagy éppen az ilyen-olyan zöldség ízét.



A te választásaid: eszed azt amit szeretsz, de hús-zöldség-gomba vagy olajos magv.


Vagy abból indulsz ki hogy valami okozza azt, hogy te nem szereted mondjuk a gyümölcsöket, illetve jó pár zöldséget. Akkor ennek kell utána nézni, vajon miért nem kívánod ezeket.


Káposztás ételekre lehet alapozni, csak meg fogod unni pár év alatt. Bár az evés funkcionális dolog, ha káposztás ételekkel, változatosabb húsételekkel (főleg szárnyas mert azt szereted) elvagy, akkor ezek teljes értékű ételek, hogy egy idő után esetleg unalmassá válik.. Nézd meg milyen könnyen beszerezhető zöldségek vannak (google- nagybani piac) és fusd át ezek közül mik is lennének neked jók. Ezeket mindenhol lehet kapni.

Be is linkelem, kedvenc oldalam

[link]

2013. jún. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!