Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Alma vagy görögdinnye? Melyik...

Alma vagy görögdinnye? Melyik "jobb" fogyókúra alatt?

Figyelt kérdés
melyikben van kevesebb kalória? (gondolom a dinnyében mert főként víz..)

2013. jún. 16. 15:09
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
A tömegnövelő meg gyakorlatilag cukor, keményítők meg tejből kiszűrt fehérje.Nem "szedem" hanem eszem, mivel csak egy magas szénhidrát tartalmú kaja. Biztos ettől vagyok agresszív és nem miattad.
2013. jún. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Hát ha attól vagy agresszív amit írtam akkor tényleg problémák vannak veled :)

Az pedig,hogy egyáltalán a csokihoz hasonlítod a dinnyét az meg tényleg röhej.

A többire inkább nem is reagálok,mert semmi értelme,olyanokat írsz aminek köze nincs az én megjegyzésemhez.

2013. jún. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Továbbra is nagyon jók és konkrétak az érveid. Az egyetlen szerencsém hogy nem csak mi ketten vagyunk olyan okosak hogy tudunk olvasni, és én leírtam amit akartam.


Bocsi a flémért kérdező ,remélem azért volt benne valami hasznos is. Hogy összegezzem az eredeti kérdésre a választ, 100gramm dinnye jobb mint 100gramm alma, de csak ha görög. Viszont a dinnye sokkal kevésbé laktat, így 1db 200 grammos alma ,jobb mint egy szelet fél kilós dinnye.

Viszont ha fogyókúrázol akkor sose lakj jól gyümölccsel, mindegyiket mértékkel fogyaszd a cukor tartalmuk miatt!

2013. jún. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Régi a topic, de gondolom sokan olvashatjak!

A diétában mindig az a fontos, hogy a megfelelő napi kcal deficit mellett, figyeld, hogy a súlyodnak megfelelő és a kalória ketetedbe beférő fehérje-szénhidrát-zsír kerüljön a szervezetedbe. A gyümölcsök szénhidrát források, de nyugodtan eheted azon mértékig, amíg a keretbe belefér.

A cukor fogalmával lehet dobálózni, de a gyümölcscukor nem ugyan az, mint amivel az alapvető élelmiszeteket édesítik! A gyümölccukrot meg is vásárolhatod, és a répa vagy nádcukor helyett használhatod. Én a diétám alatt sütöttem vele pl. almáspitét is vagy a reggeli kávémba tettem :) Mindig az a fontos, hogy a kelória és azon belül a napi szénhidrát ketetedbe be kell illeszteni. Vannak jó appok,mint pl. a kaloriabazis.hu, ahol személyre szabhatod és figyelheted napi szinten az étrendedet.

Az alma un. nullkalóriás gyümölcs, ami azt jelenti, hogy több energia a feldolgozása, mint amennyi kcalt tartalmaz.

Én fél év alatt leadtam 20kg-ot, és semmi mást nem tettem, mint napi 1400-1600kcalt ettem és hetente 4-5 alkalommal.1-1 órás edzést csináltam. Tészták, pékáruk, felvágottak, kemény sajtok, édességek kivételével mindent ettem. Smoothie önmagában vagy zabpehellyel nagy kedvenc reggel és este.

Görögdinnye a diétádban? Igen, simán belefér, és még vitaminokban is gazdag!

Görögdinnye. Te is szereted a nyár egyik legkedveltebb gyümölcsét? Jó hír, hogy nyugodtan fogyaszthatod, ugyanis nemcsak finom, hanem rendkívül pozitív tulajdonságokkal is rendelkezik.


gorogdinnyeTe is szereted a nyár egyik legkedveltebb gyümölcsét? Jó hír, hogy nyugodtan fogyaszthatod, ugyanis nemcsak finom, hanem rendkívül pozitív tulajdonságokkal is rendelkezik.



Görögdinnye

Érdekesség, hogy bár a görögdinnyét édes íze miatt sokan gyümölcsnek tartják, valójában a tökfélék családjába tartozik.


Görögdinnye a diétádban

A görögdinnye vízhajtó, vesetisztító és salaktalanító hatású. Hála magas víztartalmának, alaposan átmossa és méregteleníti a szervezetet, így diéta esetén is bátran fogyaszthatod.

A paradicsomhoz hasonlóan a görögdinnyében is megtalálható az a likopin nevű antioxidáns, ami segítséget nyújthat a daganatos betegségek megelőzésében. Képes megkötni olyan káros szabad gyököket, amelyek elősegítik nem csupán a rák, hanem a szív- és érrendszeri betegségek kialakulását is.

Bár kevesen tudják, de jelentős szerepet játszik az UV-sugárzás elleni védelemben. Ez szintén a likopinnak köszönhető, ugyanis felfogja a bőrödet érő káros sugarak hatását.

Hála vitamin- és ásványianyag-tartalmának, hozzájárul immunrendszered megerősítéséhez. A-, C- és B-vitaminokban gazdag, illetve jelentős foszfor-, cink-, vas-, kálium-, magnézium- és szeléntartalommal rendelkezik.

Nagy mennyiségben megtalálható benne a karotin, ami a szervezetbe jutva A-vitaminná alakul át, és serkenti az agyműködést.

Betegség idején segít a folyadékpótlásban, valamint a lázadat is csillapíthatja.

Fogyasztása megoldást nyújthat emésztési és légúti panaszok, valamint izületi gyulladások esetén.

Ha kismama vagy, különösen ajánlott, ugyanis magas folsav tartalommal bír, ami nélkülözhetetlen a magzati gerincvelő egészséges kifejlődéséhez.

A forró nyári napokon jól behűtve remek szomjoltó, fogyasztása ilyenkor esik a legjobban.


Amennyiben tehát szereted, fogyassz minél több dinnyét, ugyanis rendkívül jó hatással van a szervezeted egészséges működésére.

2018. júl. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!