Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A zumba segithet a fogyásban...

Pamasz kérdése:

A zumba segithet a fogyásban és az alakformálásban?

Figyelt kérdés
Előre is nagyon köszönöm a segitséget:)

2013. jún. 16. 15:56
 1/9 anonim ***** válasza:
53%

Én azt olvastam,hogy a zumba torzítja a testet,de nem tudom,szerintem nem.

Amúgy ha fogyni akarsz,akkor diétázz,a mozgás csak abban segít,hogy jó alakod legyen! :)

2013. jún. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2%

Na ez a baj. Amikor rájönnek a nők hogy edzeni kell, aztán megtalálják a flabélost vagy a zumbát. A legrosszabb mozgások, részint értelmetlenek, részint ha a zumbát nézzük mint mozgás, szinte minden edzés jobban megmozgatja az izmokat és kevésbé terheli meg az ízületeket.

Az a jó, hogy ezek után szinte már csak jó edzéseket találhatsz, mert a 2 legnevetségesebbet sikerült kilőni.


A mozgásnak kevés szerepe van a fogyásban, ahhoz normális (és tényleg normális) étkezés kell. Viszont az izmaidat számos edzéssel karban tarthatod, erősítheted, formálhatod. A legegyszerűbb otthoni erősítő gyakorlatoktól kezdve edzőtermi edzésig, fitness, crossfit edzésekig.. Jóga, Pilates, Callanatics edzéseken át. Sok jó választás is rendelkezésre áll. A zumba inkább szórakozás, ha valakit ez kikapcsol és jól érzi magát akkor lehet csinálni.. de ajánlott nem beleszámolni az edzésbe, és edzeni is mellette.

2013. jún. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
3%
* Zumba, Flabélos, Speedfitness, ultrahangos vagy egyéb külső kezelések, ezeket érdemes elkerülni, de legalábbis fogyás céllal nem szabad költeni rájuk (mint írtam a zumba lehet szórakozás célú, végtére is tánc vagy mi).
2013. jún. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%
Igen segíthet a fogyásban,nagyon is. A lényeg ,hogy élvezd és csináld. Persze nem ártana időnként más mozgásformát is beiktatni.
2013. jún. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
60%
Szerintem keress rá, Shakira is zumbával fogyott ;) (én is zumbáztam és jó volt! 12/L)
2013. júl. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
Alakformálásban nagyon is!:)És nem torzít:)
2013. júl. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
34%

Ezt a Kérdezőnek, mert még a végén biokémiai paradoxonokba ütközik 12 éves (...) válaszolók miatt.


Ez nem saját írás:


"Tények és tévhitek a testmozgásról

Fájdalom nélkül nincs eredmény. Ez tényleg igaz? Az verejtékezés mértéke és a leadott testzsír mennyisége valóban összefügg? Ezekre és ehhez hasonló fitnessmesékre derítünk fényt szakértő segítségével.

A világ tele van testmozgással kapcsolatos tévhitekkel, kezdve azzal, hogy fájdalom nélkül nincs eredmény, vagy hogy víz fogyasztása a gyakorlatok előtt görcsökhöz vezethet. Ha ezeket mind elhiszed, akkor csak fölöslegesen őrlöd magad, és nem jutsz előrébb. A szakértők összegyűjtötték ezeket a tévhiteket, hogy egyszer és mindenkorra tisztázzák őket.


Fájdalom nélkül nincs eredmény. Nem igaz. Testmozgás alatt vagy után lehet némi izomlázad, de ez teljesen normális. Viszont ha más jellegű a fájdalmad, például izom-, vagy ízületi fájdalomról van szó, nem szabad figyelmen kívül hagynod. Ilyenkor hagyd abba az edzést és más kímélőbb mozgási forma után néz, illetve beszélj az orvosoddal ez ügyben.


Kezdd lassan! Igaz. Mindig a könnyű gyakorlatokkal kezdd, elkerülve a sérülés kockázatát. De ne is legyen a gyakorlat túl lassú, se túl gyors. Valahol a kettő között. Mindenki maga érzi, hogy mennyit bír, és milyen tempóban.


Létezik a testmozgásnak legjobb módja. Nem igaz. Az igazság az, hogy minden embernek egyénileg testre kell szabnia a testedzését. Hisz minden ember más okból akar mozogni, más betegségekkel és fájdalmakkal küzd. Az sem mindegy, hogy kinek milyen gyakorlathoz van kedve, ideje, lehetősége. Mindezt figyelembe kell venni, amikor a számodra legjobb mozgási formát választod ki.


Változtass a hétköznapi szokásaidon! Igaz. Különböző gyakorlatokat kombinálj egymással és iktasd bele a mindennapjaidba, hogy elérd a célod. Tudom, a rég megszokott kerékvágásból nehéz kiszakadni, de csak egy kis erőfeszítés, aztán menni fog az magától. De vigyázz! A sérülések elkerülése végett csak okosan!


Több verejtékezés, kevesebb testzsír. Nem igaz. Ha izzadsz, az a tested hőszabályozásának működését jelzi. Amikor mozogni kezdesz, a szervezeted melegszik, így izzad, ami elpárologva a testeden, hűti azt. Tehát az verejtékezés nincs összefüggésben azzal, hogy mennyi energiát fektetsz be a gyakorlatokba vagy, hogy mennyi kalóriát égetsz el ez alatt.


Víz fogyasztása görcshöz vezethet. Nem igaz. Mivel a görcs az éppen, hogy a kiszáradás tünete. Alapvetően a víz megfelelő mennyiségű fogyasztása elengedhetetlen a szervezet hidratáltságának fenntartásához, ami végső soron csökkenti a görcsök kialakulásának kockázatát.


A súlyzózás nagyobbá tehet. Nem igaz. Sok nő elriad a testépítő edzéstől, mert úgy vélik, hogy megnőnek tőle. De az, hogy egy embernek ezek a gyakorlatok mennyire növelik meg az izomtömegét, az nagymértékben a genetikai tényező függvénye.

Tehát kicsi az esélyed arra, hogy úgy nézz ki, mint Arnold Schwarzenegger. Annak az esélye, hogy az izomzat ily mértékben megnőjön a genetikai hajlamnak köszönhetően, nőknél kevesebb, mint 1 százalék, férfiaknál pedig, kevesebb, mint 10 százalék.


A súlyzókkal való testmozgás is szerves részét képezi egy jól összeállított edzésprogramnak. Míg az aerobic növeli a szív és a tüdő aktivitását, a nyújtás az izmok rugalmasságot fokozza, addig a súlyzózás növeli az erőnlétet és az állóképességet. Mindhárom gyakorlat együttesen teszi ki a megfelelő edzésprogramot.


A testmozgás holtbiztos módja a fogyásnak. Nem igaz. Bár úgy tűnhet, hogy ez a megállapítás nyilvánvaló, de ez nem feltétlenül van így. Pubertás korban a fiatalok teste megváltozik. Ilyenkor zsírszövetet vesztesz és izomszövetet nyersz. Észreveszed, hogy a ruhák is jobban illeszkednek rád, hisz hiába izomszövetből van több, mivel sűrűbb, így kevesebb helyet foglal el, mint a zsírszövet. És persze nem árt, ha odafigyelsz az étrendedre.


Ha helytelenül táplálkozol, és nem mozogsz eleget, majd elkezded a testmozgást, fogyni fogsz, de ez csak csekély mértékű lesz. A céljaid elérése érdekében a testmozgást a megfelelő étrend összeállításával kell kiegészíteni.


A fogyás érdekében végy célba egy területet a testeden. Nem igaz. Nem számít, mennyire edzed az adót régiót a testeden, fiziológiailag lehetetlen elveszteni a testzsírt egy megcélzott területen.


Általában az a terület, ahol fogyni szeretnél, az ott lévő testzsírt fogja a szervezet a legkésőbb felhasználni. Alkat kérdése az, hogy ki honnan fogy a legkönnyebben és a legnehezebben. A testzsír a szervezetben elraktározódik. Ahol előszőr lerakodott, onnan fog utoljára felhasználódni. A férfiaknál az ilyen problémás terület a has, a nőknél a comb, a csípő és a fenék.


Egy szó, mint száz: a megfelelő étrend a megfelelő testmozgással párosulva és egy kis kitartás, meghozza a várva várt eredményt."



Saját rész:

Én ha mozgásról írok, és legyen most nőknek címezve, akkor 3 csoportot tartok:


1. erősítő edzés (súlyzózás, saját testsúlyos erősítés. sprint..)


2. gyógytorna: segíti a hormonrendszer egészségének helyreállítását, megakadályozza hogy rokkant csontritkult kupac legyen 40 éves korára a hölgy: jóga, pilates, callanetics, qigong


3. Önvédelem. Lehetőséget teremt, hogy sem egy idegen, sem a férj/élettárs ne használja boxzsáknak a nő fejét. Funkcionális edzés. A mozgás, erősítés segíti az egészséges, erős és szép izomzat elérését, a gyakorlatok segítik hogy az egészséget akkor is meg lehessen őrizni amikor egy részeg éppen meg akar erőszakolni. Funkcionális, tökéletes.


Zumbának nincs helye, nincs 4. pont, zumba péntek este a dizsiben van (ha már gyakoroltunk önvédelmet edzésképpen, és egy fél fokkal felkészültebben indulunk el az éjszakába..)

2013. júl. 3. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
85%
Annyira bírom, hogy ezen az oldalon, (mint általánosságban az országban) úgy le tudják törni az ember lelkesedését! Elkezdtem zumbára járni, és már az első alkalom után valami eufórikus állapotba kerültem, annyira élveztem. Csak az a jó, ami egy bevett általános edzésforma, és ezért már mást ne is csináljon az ember, csak a monoton súlyzós/ konditermi edzést? Megjegyzem, nem a fogyás az elsődleges célom a zumbával, hanem annyira jól esik, felszabadít egy szellemileg kimerítő nap után, és jó a hangulat az órán, nem utolsó sorban. Heti 2x csinálom, és mellette itthon súlyzós kardio edzést is nyomok heti 2-3x, és ettől én bőven fogyok...
2017. febr. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
15%
Utolsó vagyok, és természetesen nem zabálok össze minden sz@rt, mint egy állat.
2017. febr. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!