Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tényleg igaza van anyunak és...

Tényleg igaza van anyunak és nem lehetek vékony?

Figyelt kérdés
1 hete kemény fogyókúrába kezdtem ,mert önbizalmam nincs és mindigis arravágytam ,hogy formásan vékony legyek.Eljárok heti 2x másfél órás edzésre+a héttöbbinapján 1 órás aerobic edzést végzek itthon a kalória bevitelemis csökkentettem soha nem voltammég ilyen elszánt de anyukám ennek nem örül(pedig itthon is eleget voltam bántva súlyomnál fogva és mindig a 100 kg-os mamámnak volt velem "problémája")körte alkatúnak tartom magam 168 centi és 55 kiló vagyok szóval pontjó de anya szerint nem lehetek vékony akármit csinálok.Ez ígyvan vagy valami más áll a háttérben?(eddigaz volt abaja ,hogy sok csokit ettem ami kb napi 1 boci aero mostmeg h nagyon nem kívánok semmit)köszi a válaszokat előreis
2009. okt. 14. 22:59
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
Én 170 cm vagyok 65kg, egyáltalán nem vagyok kövér csak egy kicsit húsis,te viszont vékony vagy! Ha én nem gondolok a fogyókúrára 65 kilósan akkor szerintem neked sem kellene. Amúgy tök jó,hogy tulajdonképpen a családtagok hajszolják bele az embert a kövérségbe....
2009. okt. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
szia! megírom pár szóban a történetemet, h lásd, mennyire nincs igazuk! 29 éven át a formás-husis kategóriába tartoztam. édesanyám mindig cseszegetett (ő nagyon vékony volt), h "medvécske" (elég durva, mi?), stb...apai ágon a nők 100 kg felettiek, és én nagyon hasonlítok rájuk genetikailag, minden szempontból. szerettem6szeretek enni, de 165 cm-es magasságomhoz max. 65-67 kg voltam. nem kevé, de nem is annyira vészes, mert elég jól volt elosztva. aztán egyszer csak nekiláttam edzeni, és odafigyelni. 52 kg-ra lefogytam, és nagyon jól éreztem magam vékonyan. addigra anyám a 70 kg-ot felülről közelítette. megmutattam. most a szülés után egy évvel közelítek ehhez a súlyhoz. a maradék 3-4 kg-ot már csak edzéssel tudom lefaragni, mivel ennél kevesebb kalóriát nem akarok fogyasztani a jojo miatt. amúgy sztem nem vagy kövér, de ha vékonyabb szeretnél lenni, miért ne sikerülne? sok sikert kívánok hozzá!
2009. okt. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:

Szerintem te már most vékony vagy. Fiú nem lesz belőled, akármennyit fogyózol. Ha lánynak nézel ki, annak csak örülj!

A kifutókon kamaszfiú formájú manökeneket alkalmaznak, de nézd: a vezető divattervező mind homi!

Hidd el, a valóságban annak van sikere, akinek van melle, dereka, meg popsija. Vagy kisugárzása, az sem utolsó!

Szóval, szerintem fogynod nem kéne, de az edzéstől mindenképpen formásabb leszel!


"ÖNBIZALMAM NINCS" = " ANYUKÁM NEM ÖRÜL" = "ELEGET VOLTAM BÁNTVA"


MI lehet az összefüggés?


Ha nem is kell fogynod szerintem, végül is , túléled!

Csak járj azért is, és mutasd meg, hogy neked lesz igazad. Nem is az alakod kívánja ezt, hanem hogy megmutasd a családban, hogy igenis, vagy valaki, véghez viszed, amit akarsz, és nem kell állandóan téged lehurrogni! Majd ha látják, hogy eléred a céljukat, el fognak csendesedni! Ezért érdemes végigcsinálnod.

Talán anyukád a kövérke, és sérti az önérzetét, hogy lefogyhatna, csak neki nincs ereje hozzá?!

2009. okt. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:

Vannak családok, ahol a nők tudat alatt tiltják a szexi megjelenést (nem szándékos, de nagyon káros) és ezért hízlalják fel a lánygyereket, aztán meg panaszkodnak.

Nekem úgy tűnik, te sehogy nem lehetsz jó ebben a családban. Akárhogy szeretnek, valami tudatalatti hülyeség hajtja anőket.

Engedd el afüled mellett, ez nem rád vonatkozik, hanem az ő tünetük, az ő lelki problémájuk. Viszont, ha figyelembe veszed, sajnos téged is károsíthat.

Én elmennéhk a helyedbe a suli pszichológusához, hogy segítsen megerősíteni önmagadat önmagadban.

Fogd otthon az önbizalomhiányra. Az alkatod szerintem úgy jó ahogy van, viszont ezek , amikbe kezdtél, meg fognak erősíteni lelkileg is!

Ne hallgass anyura,se mamára, az nem ő a szerető anyád, aki beszél belőle, csak az ő kis irígy lelki gyermeke, akit valaha megbántottak, és elbújt anyu szívében, s előjön csipkelődni.

Sokat ne fogyj, de annyit igen, hogy az orruk alá dörgölhesd!

2009. okt. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:

Nem, anyud csak azzal piszkál, hogy te vékony nem lehetsz (mindenki csak pont te nem)

Miközben most is vékony vagy.

Nem tudja mit beszél, hidd el, valami mozgatja, de az nem a realitás.

2009. okt. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:

Látod, bármibe fogsz, azt mondják, nem lehet, te semmi vagy, nem tudsz címerezni, kövér vagy(miközben a testtömegindex szerint sovány - és az nem elfogult érzelmileg!!)

Neked ez nagyon rossz, de nem téged akarnak bántani, hanem ezt tanulták, és nem tudnak mást. Anyád a mamától, ő az anyjától. Te ne vedd át. Olvasd el a Mérgező szülők c könyvet Susan Forwardtól (könyvtár) és jelentkezz be a suliba vagy a nevelési tanácsadóba a pszichológushoz személyiségfejlesztés céljából Igazából többet érne egy családterápia, de nem hinném, hogy most vevők az ötleteidre. Majd idővel!

Az edzés csak hasznodra válhat, de kajailag maradj az egészségesnél, ne fogyózz, mert így is sovány vagy, s még az edzés miatt meg is nő a kalóriaigényed. Szóval, én meég növelném is a kaját hús, tejtermék és zöldség tekintetében.

A nőkkel pedig ne törődj otthon. Menj ki amint rákezdik. Sok serdülő állandóan fejhallgatót tart afülében, ezt neked is tudom ajánlani ilyen esetekre.


Az én lányom elkezdi:"KÓTkotkotKKÓÓÓtkotkot..." s addig mondja, míg el nem hallgatok, ha ilyenket próbálok vágni az ő fejéhez.19 éves.De bevált :)

2009. okt. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Amit leírsz, abban nagyon sok a görcs, tévhit, félreértés, a te és az anyukád részéről is. Nézzük, mi a helyzet.


[link]

[link]

[link]


Nézd meg alaposan a fenti képeket. Kb ugyanarról szólnak, amit az antropológia testALAKnak hív NEM UGYANAZ, mint a testALKAT, bár a magyar megnevezés hasonlóan hangzik.


A testalak egy öröklött jellegzetesség, mint a szemszíned. Két dolog teszi össze: a csontozat-izmozat felépítése, valamint az, hogy hova rakódik le a zsír. A zsír lerakódást egy példával szemléltetem. Ha kevés a pénzed, akkor legelőször kenyeret veszel, ha jut akkor felvágottat, és ha emelkedik a fizetésed, és mindenre jut, akkor jöhet az extra chips vagy csoki. Ha megvonják a fizetésed, akkor visszafele ugyanez a sorrend: először a chipsről mondasz le, majd a felvágottról, végül már a kenyérre se futja. Na a tested hasonlóan gondolkodik, ahova először zsírt rak le (derék, comb vagy has – ezt ugye a testalak határozza meg), onnan is fogja legutoljára lebontani. Ha neked olyan a testalakod, hogy combra megy a zsír, akkor oda megy először, és onnan is jön le utoljára – amikor már se melled, se hasad, se feneked nem lesz.


Itt hívom fel a figyelmet az egyik legsúlyosabb tévhitre: nem onnan megy a zsír, amit mozgatsz. A hasizom gyakorlat tényleg erősíti a hasat, de a rajta levő zsír nem fog automatikusan eltűnni. Erős hasad lesz a zsírréteg alatt. A zsír eltűntetéséhez tehát nem elég egy adott testrész túlerőltetése, átgondolt edzés és étkezés kell hozzá. Bár az igaz, hogy vannak olyan aerobic edzések, amik kedvezően befolyásolják az ALKAT-ot, de ugye ezek sem nyúlnak az ALAK-hoz. Az, hogy ezeket alakformázónak nevezik, csak az elnevezés idiótasága teszi. Körtéből nem lesz háromszög, csak maximum szebb combú körte. Világos?


A másik hiba, az a túl hirtelen, túl erősen fogyni akarás mindenféle kúrákkal. Sokan mondják hogy ez árt, de a fogyózók agyában bekattan valami, legyintenek „eddig se lett bajom” vagy ilyesmi, és gyötrik tovább a szervezetüket. Aztán csodálkoznak, hogy egy-két év múlva milyen betegek, de nem látják át, hogy ez a pár évvel ezelőtti hajszolás eredménye.


Tehát van egy öröklött testalakod, és arra jön a testalkat. A testalkat azt jelenti, hogy mennyire vagy kövér vagy sovány, gyenge vagy izmos. De a fogyástól az ALAK nem változik. Kisebb körte vagy nagyobb körte leszel, ha körte voltál, de nem mész át mondjuk háromszögbe. Gyúrhatsz némileg vállra, akkor vállas körte leszel, de nem mész át háromszögbe. Érted a lényeget?


Az eddigi adatok alapján a te súlyod a magasságodhoz jó. Vékonyodni valószínű nem fogsz. Eleve, mit jelent a vékonyság? Kisebb fenék? Kisebb has? A feleségem combban szélesebb, mint csípőben, ezért egy csípőnél pont jó nadrág elakad a combnál. Szerinte ez azt jelzi, hogy kövér, szerintem meg ilyen az alakja.


A mai világban az a baj, hogy ömlik felénk a sok üzenet, hogy csak a szépek lehetnek jók, sikeresek, blabla. Ez egy dolog, de még azt is megmondják, hogy mi számít szépnek: nőben a magas, szőke, kékszemű, háromszög testALAK-ú, és vékony testALKAT-ú, nagy mellű nő. Márpedig a nők túlnyomó többsége sose fogja elérni ezt, mert a haját ugyan kiszőkítheti, le is fogyhat, rakathat be szilikont, de sose lesz a körtéből (és a többiből) háromszög.


Namost a különböző cégeknek azért jó, hogy mindenki egyforma akar lenni, mert akkor nem a terméket kell az igényhez alakítani, hanem az igényt a termékhez, ami sokkal olcsóbb. Ez a reklámnak nevezett agymosással nagyszerűen megy.


Térjünk rá a családodra. Ugye csak a te szempontjaidat látom, így pártatlanul bírálni nem tudok. Nem tudom, hogy amit piszkálásnak érzel, azt annak is szánják-e, vagy csak túl érzékeny vagy. Ezen magadnak kell eltöprengened. Mindenesetre akár valóban rossz szándékból, akár hibás féltésből, akár bármiből származik, az önbecsülésedet rontó dolgokat ki kell zárnod. Ha kell, ülj le anyukáddal beszélni, hogy ez neked rosszul esik, vagy csak ne hallgass oda, ezt neked kell megtalálnod. De semmiképpen ne menjél bele hülyeségekbe amiatt, hogy szerinted másnak nem tetszel. Egyetlen embernek kell tetszened, és az a férfi, aki majd szeret téged.


Ezzel kapcsolatban az utolsó előtti gondolat. Férfiként én tudom, hogy nem minden férfi ugyanarra bukik. Sőt, az se igaz, hogy a sikeres férfi a szőkét (kék szeműt, szilikonost, stb) szereti, és a többi nőnek csak a „resztli” jut. Nekem volt már magas, alacsony, kékszemű, barnaszemű, mindenféle alakú és alkatú szerelmem, tehát sokszor még az egyénen belül is változik. Emiatt ne aggódj. Majd a férfi megtalál téged. És hidd el, sokkal jobban idegesít egy görcsölős, jaj-nem-vagyok-szép nő, mint egy picit pocakos, de vidám és elégedett.


Az utolsó gondolat pedig az, hogy vegyél egy női magazint, és olvasd el az összes cikket. Lesz benne fogyókúra, pasizási tanács, meg ilyesmi. Vegyél egy nagy piros tollat, és írd rá, hogy HAZUGSÁG. Mind hazugság. Amit kérdeznek, az is az. A Milyen vagy az ágyban tesztek, a Tíz jel, hogy megcsal, a Gyors fogyókúra. HAZUGSÁG. Éld le az életed magazin nélkül, ha boldog akarsz lenni.

2009. okt. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
Hány éves tetszik lenni?
2009. okt. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 A kérdező kommentje:
16 éves vagyok és rendszeresen járok féléve pszihológushoz is ,ahol már anyut is behívták de természetesen velem teljesen máshogy viselkedik mint ahogy ott előadta magát..viszont a pszihológus ígyis észrevette ,hogy anyával is van bibi én az egészet arra vezetném vissza ,hogy mikor három éves voltam apa elhagyott minket depressziós lett és utálta magát de anya egyáltalán nem kövér 53 kg és kb 165 cm fiatalkorába viszont tudom vékony volt és cicababa..lehet mamám ezért piszkál mert ő viszont mindigis kövér volt ez miatt szerintem benne is nagyon magas méreteket öltött az önbizalom hiánya és ezért sérteget engem...már mást nem tudok kitalálni
2009. okt. 15. 14:37
 30/41 anonim ***** válasza:

próbáld magad függetleníteni, és kérd a pszichológust, hogy adjon ehhez tippeket!

Azóta nem pasizott be???

Nem lehetne a nagymamát valahogy lekapcsolni?

Neki van férje?

Túl sok a nőnemű nálatok rakáson!!!

2009. okt. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!