Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Napi fél-fél óra séta elegendő...

Napi fél-fél óra séta elegendő mozgás a fogyáshoz?

Figyelt kérdés

Reggeli előtt, és délután, vagy este, amikor vége az órámnak visszasétálok. Hegyre fel és le megyek, lépcsővel megspékelve, ez kb fél óra oda, tehát oda-vissza 1 óra. Ezen kívül még van, hogy sétálok a városban, ez általában heti 1x-2x van.

A kaja nem sokból áll, ezen a héten nem ettem szénhidrátot, de most vissza akarom rakni reggeli formájában, meg néha rizs formájában.

Most vagyok 69.5 kiló, vasárnap még 73 voltam. Szeretnék 55-60 kiló közé esni karácsonyig. Így sikerülni fog? Változtassak még rajta vmit?

Hétvégén itthon vagyok, akkor nem mozgok, csak amit a hörcsögeim után rohangálok, meg kajakészítés, házimunka, ilyesmi.


2009. okt. 16. 21:49
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Ha 6kor kelsz akkor simán mehet a futás, még fel is élénkít a napod előtt. Nem hiszem, hogy az egyemen kezdődik órád 8 előtt. Ha máskor tényleg nincs időd, akkor a hétvégére iktass be konditermet, vagy otthoni tornát. És az egyáltalán nem egészséges ha nem egész egy hét alatt leadtál 3,5 kg-t. Ez csak koplalással lehetséges, ami nem jóra vezet.
2009. okt. 17. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
6.40kor indul a buszom, 7.15re érek be, 8ra pont fent vagyok a hegyen. Itt mikor fér be a futás?
2009. okt. 17. 00:48
 13/26 anonim ***** válasza:

hetvegente van nyugodtan idod, szoval akkor lehet futni, vagy tornazni. Egy-egy hetkoznap is belefer egy fel ora, ha nem mas akkor mikor a hegyrol lefele jossz, igy mar lenne ertelme. Ha a setalastol fogyni lehetne akkor csonsovany emberek vennenek engem korul, de hidd el, hogy anya is megvan siman 79, es hadd ne soroljam tovabb.

20/L

2009. okt. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim válasza:

drága napi 1 órát sétálok és leakarok fogyni, de tanulnom kell, pedig nincs semmi időm lány;)

én beleerőltetem magam abba hogy tornázzak vagy fussak hiába készülök diplomázni hiába van az, hogy hazajövök takarítok meg akármi, de ha neked nem megy, akkor diploma után fogyj le, mert azzal nem fog menni, hogy sanyargatod magad ezekkel, hogy nem eszek ezt meg azt, holott nem mozogsz.. elméletileg, akkor nem a zsír fogy, de ha jobban tudod, akkor miért kérdezed meg az embereket, elolvastam az első pár választ, tök jók voltak és belekötsz, akkor ott a kérdés immáron másodszor hogy miért kérdezed meg, ha neked van igazad?

2009. okt. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
89%
Én azt vettem észre,h sok a durva válaszolo itt,mért nem lehet szépen meg válaszolni a kérdést?Minek kell be ékelni egy egy durva be szolást?Ha fogyni akarsz akkor nem elég a napi egy ora séta,még ha meg is válogatod amit eszel,kéne még heti 2-3 alkalom torna otthon dvd-re,ami tartson kb fel orát minimum.Ha nagyon akarod bele fér,az elején fáraszto de aztán bele lehet jönni,és igyál sok folyadékot,mert az jo az anyag cserének,és igy könnyebben el távoznak a szervezetböl a salak anyagok.Ennyi a válasz,durva be szolás nélkül.
2009. okt. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
32%
ugy birom az ilyen szánalmas embereket, akik feltesznek egy kérdést és azt várják hogy minimum nyaljuk ki a seggét mert hű de ügyes.NEM NEM FOGSZ FOGYNI!! csak akkor fogysz ha mozogsz eleget, de te NEM MOZOGSZ ELEGET, ha tetszik ha nem. Ha tényleg nincs időd akkor ne fogyókúrázz majd diploma után.Minek teszel fel egy kérdést ha nem fogadod el a tanácsokat, és nem ismered el hogy nem jol csinálod? ne is várj eredményt ilyen hozzá állással.tiszta szégyen vagy, és ne játszd az eszed, más is tanul, más is dolgozik mégis bele fér az idejébe két naponta 20 perc.arra nincs időd amire nem akarsz szakítani, ha csak lusta vagy, és reménykedsz hogy elég annyit mozognod amennyit muszály, akkor ne ide írogass hanem magayarázd be magadnak a hülyeséget, ennyi mozgás akkor is sza*t se ér, ha bele pusztulsz is! Na pá..
2009. okt. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
42%
ja és a kutya nem kérdezte hogy neked mihez van időd meg mihez van kedved, meg te milyen fáradt vagy.Ez senkit nem érdekel.Válaszoltak ak érdésedre ami továbbra is az hogy : NEM MOZOGSZ ELEGET AHOZ HOGY FOGYJ. A többi a te dolgod a magánügyed, te tudod akarsz-e változtatni, ha nem akkor jó hízást, ha igen akkor meg kitartást! És most hiába írod hogy de én mekkora egy segg*ej vagyok mert neked hű de nincs időd, mert egyáltalán nem izgat, nem érdekel! A kérdésedre akkor is ez a válasz amit ide leírtak többen is ;)
2009. okt. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

Furcsa, de ha mozogsz, az erőt ad, növeli az energiát. Ha futnál húsz percet, vagy lépcsőznél 10 percet, akkor utánna nem lennél olyan fáradt, és jobb kedved is lenne! Próbáld ki! Hétvégén.

Pont azért kéne egy fél órát sportolnod, hogy legyen erőd a naphoz! Nem lehetne séta helyett futni hazafelé? Így még spórolnál is 20 percet, abből 5 a tusolás, 15 percig tornázhatnál otthon. Esetleg járhatnál biciklivel, azzal is spórolnál napi 40 percet, miközben mozogsz. Hét végén azért 1-1 óra kosarazás, úszás beleférne, annyi időd van.

Utána gyorsabb vagy a házimunkában, s itt bejön. Ha az a baj, hogy enervált vagy, akkor íratkozz be jógára, ott megtanítanak összegyűjteni az energiát, és meglátod, a ráfordított idő, már a harmadik héten többszörösen visszatérül.

Nem lehet, hogy vitamin, vagy Béres-csepp hiányod van, s azért érzed úgy, hogy túl vagy terhelve? Még ha túl is vagy terhelve, de hát más is. Minden nap 9-re érsz haza? Bejársz? Lehet, az életedet kéne átrendezni úgy, hoyg maradjon napi egy óra magadra. Hosszú távon ez nem fog menni, kizsákmányolod magadat. S attól sokan híznak.

2009. okt. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Ha nem séta, hanem intenzív gyaloglás, hegyre fel, akkor nagyon jól csinálod, és fogyni fogsz. Én mindig könnyebb vagyok, amikor biciklivel járok dolgozni, mint ha autóval. Pedig csak 20 percre van.
2009. okt. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Kedves válaszolók! Azt írta, sétál, de tévesen: Gyalogol hegynek fel 40 percet, gyorsan, mert kifullad. És siet hegyről le reggel, mert el kell érnie a buszt. Ez napi 80 perc intenzív mozgás. Ha igazatok lenne, a gyorsgyaloglók mind elhíznának. Téves szóhasználat, de helyes mozgás. Pár kiló fogyáshoz diéta mellett ez bőven jó. A fogyókúra fanok szerint sifli, de józan parasztésszel nagyon jó. Nem mindenkinek hobbija a fogyózás, meg asport.

Én soha nem sportolok, de tornát se., mert utálom, mégis fogyok, ha kevesebbet eszem. Kenyeret meg abált szalonnát, csak nem fél kilót, csupán negyedet.

Mozgok, amennyit a munkám és a bejárás megkíván.

172/65/N

2009. okt. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!