Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Pajzsmirigy alul működés...

Pajzsmirigy alul működés miatt lehetséges a nem fogyás?

Figyelt kérdés

150 gr CH-n vagyok cukorbetegen, viszont a ciklusom, mint a mesében. Így a belgyógyász elküldött hormon vizsgáltra, viszont eredmény majd áprilisban lesz.

Az utóbbi időben híztam 5 kilót, pedig sportolok és betartom a diétát.

Paleo nem érdekel!!


2013. márc. 8. 12:01
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
0%

Sok szénhidrátot eszel, cukorbeteg vagy, és az egyetlen gyógymódot leírtad hogy nem érdekel.


PM probléma miatt igen, valóban nehéz a fogyás.. lehetséges.


Hazudtam, mert akupunktúrával is lehet segíteni a hormonrendszerünkön.. de előbb-utóbb rá kell állni paleo-szerű táplálkozásra, mert sem gyógyszerek, sem az akupunktúra nem elsődleges kezelési módok. Az egészséges táplálkozás, a megbetegítő kajáid elhagyása lenne az 1.

2013. márc. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, de az elsőt felejtsd el, mert marahaság... !


Cukorbetegnek KÖTELEZŐ a megfelelő napi CH bevitel, 150gr napi CH a MINIMUM! De ezt nem szabad túllépni sem. Napi ötszöri étkezésre van lebontva, reggelire első étkezésnek tilos a tejtermék és a gyümölcs!


Pajzsmirigy probléma, autoimmun folyamat okozta alulműködés valóban okozhat hízást és cikluszavart! Ezért fontos, hogy kivizsgálják. Nagyon gyakran szubklinikus ez a folyamat,egy egyszerű TSH szint nem elégséges a kiderítéséhez. Tehát részletes kikérdezés és UH vizsgálat is kell. Endokrinológust keress fel.

2013. márc. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
0%

Ezzel a ch mániával a 2. válaszoló sikeresen beolvad a dietetikusok elképzelt világába.. egy dolog miatt nem jó ez, hogy így nem lehet meggyógyítani a cukorbetegséget. Egy betegség DIREKT fenntartása, az emberek gyógyítása helyett a kóros állapotuk élethosszig való megőrzés, esetleg az inzulinfüggőségük kialakítása azt hiszem halálos bűn és árulás lehetne. Nem vagyok kivégzés párti, de a cukorbetegek részéről megérteném, ha felakasztanának 1-2 dietetikust, akiknek a tanácsait követve képtelenek újra egészségesen élni, meggyógyulni.


2. válaszoló, vigyázz magadra, mert egyszer megelégelik az emberek azt ami képviselsz, és persze én ezért nagyon szívesen megteszek bármit.

2013. márc. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

jaj hagyjad már a paleot, nyáron semmi inzulin mellett is szinte állandóan hypozok, úgy hogy ettem szénhidrátot, akkor mégis mi lenne, ha kb. elhagynám?

2.-nak: nem csak TS-t fognak nézni, még 7 féle hormont. Meg amíg nincs eredmény, addig nem érdemes tovább menni.

2013. márc. 8. 13:42
 5/22 A kérdező kommentje:
Amúgy meg a dokim, akihez járok diabetes miatt, egyben endokrinológus is.
2013. márc. 8. 13:44
 6/22 anonim ***** válasza:
0%
Igen, sajnos a gyógyulás időbe telik.. de azzal hogy a megbetegítő keményítőt vagy cukrot eszed tovább, a jövőben sem lesz jobb. :(
2013. márc. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
NEM ÉRDEKEL A PALEO! Most komolyan minek írsz, ha nem érdekel? Én se erőltettem rád a kalória számlálást...
2013. márc. 8. 14:22
 8/22 anonim ***** válasza:
0%

Senkit sem érdekel az egészség, ezért írtok ki kérdéseket naponta, tucat számra.


Magadat téveszted meg, vagy engem próbálsz? Alapvetően a paleó engem sem érdekel. Az egészséges táplálkozásnak nem paleó a neve, mindegy mit hogyan nevezel.

2013. márc. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Az minden csak nem egészséges, hogy hús, meg zöldség, oszt ennyi...
2013. márc. 8. 14:42
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Kedves fórumtársam! Engem leszel kedves nem fenyegetni, mert ez még anonim oldalon is járhat némi szankcióval! Jó lenne, ha ezt a "hittérítést" befejeznéd, és nem tévesztenél meg jóhiszemű embereket. Tudod hogy hívják ezt? Kuruzslás! Mindenféle képzettség és tudás nélkül, pusztán érzelmi meggyőződésből adsz elő tanokat a jó nagy magas lóról és hülyézel le mindenkit, akinek esetleg a szakmája és a mestersége mindez.

Komolyan nem értem, hogy van képed és bátorságod mindezt megtenni, te fogod vállalni a felelősséget, ha ezzel valakinek komoly egészségkárosodást okozol? Tudod én szívem szerint a bűncselekmény kategóriájába tenném, csak a magyar jogrendszer még nem jutott el idáig.

Nem az ellen beszélek, hogy a tudomány mai állását nem lehet megdönteni! De az ellen komolyan hangot emelek, hogy ezt csakis szakemberek, kutatók tegyék meg komoly kísérleti háttérrel és bizonyítékkal. A többi csak áltudomány és kuruzslás.

Egy cukorbeteg, ha nem visz be elég CH-t, annak nagyon komoly következménye van. A CHk között van többféle, pontosan tudni kell, mikor melyiket lehet és kell bevinni.

Pláne inzulinkezelés mellett ez elengedhetetlen és a hipoglikémiás kóma a beteg életébe kerül.

Cukorbetegen azzal lehet fogyni, hogy egyrészt növeled a testmozgást, ezzel csökken az inzulinigény is, másrészt nagyon egyenletesen eszel, hogy csakis lassan felszívódó CHkra legyen szükséged, ne kellejen korrigálni az alacsony cukorszintet.

Az jó, hogy többféle hormont néznek. Pajzsmirigynél fontos a TSH mellett FT3, FT4, ANTI-TPO, anti-thyreoglobulin is. E kettő utolsó mutatja az ellenanyag szintet, ha autoimmun folyamat áll a háttérben.

Szelént érdemes pótolni, ha ez fenn áll, de ezt majd az orvossal átbeszélitek.

2013. márc. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!