Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mondanátok nekem húsmentes...

Mondanátok nekem húsmentes diétás ételeket ebédre?

Figyelt kérdés

2013. aug. 16. 13:44
 1/8 anonim ***** válasza:

ételmentes ételeket ne mondjunk?


TOJÁSSALÁTA


[link]


ZÖLDSÉGES RIZSES RÁNTOTTA (forrás: Evilkonyha)


Hozzávalók:

tojás

mexikói zöldségkeverék

főtt rizs

olíva olaj


Elkészítés:

1. A tojásokat felverjük.

2. Hozzákeverjük a zöldséget és a rizst.

3. Megsózzuk.

4. Teflon serpenyőben az olajon megsütjük.

2013. aug. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Bocsi, de nem telik minden nap húsra, két napra van már sült csirke zöldséggel, de a többi 3 napra is kéne valami de hús mentes, amúgy én évek óta heti 1x eszem húst, szóval erről ennyit.
2013. aug. 16. 13:55
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a recepteket amúgy
2013. aug. 16. 13:57
 4/8 anonim ***** válasza:
Főzelékek tükörtojással (vagy zöldségfasírttal, zöldség, tojás, esetleg valami olajos mag fűszerekkel összekeverve s kisütve), tojásos lecsó (mehet bele cukkini, répa, miegymás is, teljesen jó :)), zöldségcurry (ha nem tudod megenni magában vagy Neked nem elég laktató úgy, mehet bele egy kis zabpehely vagy mellé rizs)... Talán a paradicsomos káposzta is idetartozik.
2013. aug. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Más kritérium? A rizs belefér? Most ez kinek diétás, kinek nem, alapvetően nem az. Nekem beleférne, mert olcsó és én úgyis 'lemozgom' (egyelőre) ha szénhidrátot eszem.


De amúgy zöldségeket kellene sütni, főzni, párolni. Vagy pl. csirkemelle helyett /~1400.-/ vehetnél májat vagy szívet /~400.-/ így 3x annyi állati táplálékot ehetnél, tehát növényi táplálékból nem kellene kukoricához, rizshez nyúlni. Bár egyébként sem kell, mert tökből, pattiszonból, salátából, hagymából, egyéb zöldségekből olcsón ki lehet hozni sok kaját, hús vagy keményítőben gazdag köret (krumpli, rizs..) nélkül. Vega recepteket nézz.. vagy vega paleo recepteket, ha számít az is hogy súlykontroll biztosan meglegyen.

2013. aug. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket.Már kitaláltam párat:lesz cukkinis lecsó, gombapörkölt rizzsel, tepsiben sült zöldségek tojással leütve, de még nézelődöm.

Sajnos a belsőségeket nem szeretem, csirekcombot, pulykacombot szoktam venni mert az elég olcsó, mellét is néha.Halat is szeretjük.

2013. aug. 16. 15:06
 7/8 Yingtáó válasza:
Esetleg a húst tudod pótolni szójagranulátummal is egy doboz 200 Ft és 30 dkg húsnak felel meg. Fasírtnak és húsgombócnak nagyon jó. Töltött tojás. Töltött paradicsom: Készíts egy grillezett zöldségragut ( grill vagy kápia paprika, cukkini, padlizsán, hagyma) Levágod a paradicsom tetejét, kibelezed egy késsel vagy kanállal. Megtöltöd a raguval, tetejére reszelt sajt és megsütöd, amíg a sajt megpirul. Fejenként 3 paradicsom kell. A raguból kevés, mert hamar megtelik. Vagy bableves burgonyás pogácsával.Sárgaborsó leves, zöldésges burgonyaleves, eper vagy őszibarackkrémleves.Tejszínes , gombás tészta. Rántott sajt, patiszon, karfiol, brokkoli, rizs, tartár. Szerintem ezek megérnek egy kis + mozgást :) Napi 1órát futok és így bármit ehetek :) Diétásak: Tojáskrém, alma, körözött kígyóubival.Csőben sült brokkoli, leves helyett egy joghurtos turmix a kedvenc gyümiddel. Grillezett kecskesajt rukkolasalátával,Tojássaláta, gombás pizza( ezt is tudod készíteni egészségbarát, teljes kiőrlésű vayg Update lisztből). Svéd gombasaláta melegen is isteni amikor elkészül.Gombás, zöldborsos, tejszínes orsótészta. teljeskiőrlésű panzanella (belsejét kikaparjuk és a salihoz keverjük) megtöltve görögsalival. Vegyes sajttál, padlizsánkrémes pírítós (szerintem nyári nagy melegbeen ebédenk is kiváló) Ettem minaap kovászos uborka krémlevest Hát az cupp-cupp. Zellerkrémleves. A rántott zöldésgekhez tudsz készíteni joghurtos mártogatost ebbe kevesebb majonéz kell mint a tartárba, de hasonlóan készül. Currys sült, pírított zöldésgek tésztával (Kínai kaja) Egy kínai sincs elhízva ;) Pikáns pirított gomba jégsalival.Grillezett padlizsán, hagyma és zellerszár pirítóssal. Túrógombóc fahéjmártással. Cukor helyett édesítheted mindkettőt édesítőszerrel és máris diétás. Grill sajt zeller, retek, cékla salival (nem savanyúság, tekészted, drabaolod ,fűszerezed). Fitt spagetti grill zöldséges (spagettiből is van már barna is) Rakott krumpli csak husi nélkül, sok tojással. Ricottás rakott brokkoli, waldorfsaláta, zöldség leves, töltött cukkini ezt is töltheted szójagranuláttummal. Sóska, vagy spenót tükörtojással , főzelékek, készítsd keményítővel liszt helyett. Rántott cambebert áfonyadzsemmel. Fokhagyma-, brokkoli, karfiol krémleves, Vitaminsaláta, snack-kel, abonettel, sajtos rúddal.Fahéjas szilvaleves, daragaluska leves, chillis baba szójagran. nal. Zöldborsóleves, Franciahagymaleves, olasz, ahgyma leves reszelt Mozarellával, paradicsomleves, karfiolleves.
2013. aug. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
utolsó köszi, bár a rántott dolgokat nem tartom diétásnak, de amúgy jók. :):)
2013. aug. 18. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!