Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nem túl gyors ez egy fogyókúrá...

Nem túl gyors ez egy fogyókúrának? Hirtelen 3 kiló fogyás egy hét alatt úgy, hogy mindent egy csinálok mint ezelőtt.

Figyelt kérdés

Kalóriaszámlálással csinálom a dolgokat már egy éve. Napi 1300-1400 kcal-t eszem, de néha többet. Ezzel a dologgal heti 0,5-0,7 kiló között fogytam.


Magasságom és súlyom: 174cm/87kg.


Az utóbbi héten voltam 87. Ma, 7 nappal később meg már 84-et mutatott a mérleg úgy, hogy semmit nem csináltam máshogy mint előtte. Egyik napról a másikra szó szerint leesett rólam a nadrág. Egy hét alatt 3 kilót fogytam és ez folytatódik!


Mi a szösz?


- Minden nap 2 liter folyadékot iszom. (Ez általában cukormentes tea)


- Minden nap ötször eszem kevesebbet.


- Átlagos életmódot folytatok. (Nem sportolok külön, ahhoz még túlsúlyos vagyok)


Akkor hát megismételném a kérdést: Mi a szösz ez a felgyorsult fogyás? Több mint három kiló egy héten embertelen!


2013. szept. 24. 13:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha nem változtattál semmit, akkor én nem tartom valószínűnek, hogy ez valóban 3 kilónyi zsír lenne, inkább a vízre tudok gondolni, abban van azért 2 kiló plusz mínusz. Néha raktároz belőle a szervezet, néha pedig pont, hogy kiüríti, nagyon sok dolog befolyásolja. Figyeld még a fogyásod, hosszú távon fog kiderülni, hogy valóban begyorsult-e a fogyásod. 3 kg valóban kicsit túl gyors lenne, de majd meglátod, hogy alakul. Gratulálok az eddigiekhez
2013. szept. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Andizsuzsi ***** válasza:
Nem menstruáltál a múlt héten?
2013. szept. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Mi közöd Tőle ***** válasza:
Majd lelassul, ne idegeskedj miatta. Első hétben előfordul, hogy hirtelen sokat veszít az ember. Ez jobbára víz, ami távozik. Mikor elkezdtem fogyózni, akkor az első 3-4 kiló 1-1,5 hét Alatt lejött. Utána beállt heti 1 kiló környékére, inkább kevesebbre.
2013. szept. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Mint említettem, nem most kezdtem a diétát, hanem egy évvel ezelőtt. Azóta folyamatosan csinálom. Eddig mindig a várt eredményt hoztam a kb. fél kilós fogyást, de ez megugrott az elmúlt héten és nem értem, miért.


2. válaszolónak!

De igen, két napja múlt el. Eddig nem vettem volna észre, hogy ez hatással van a fogyókúrámra de kíváncsi lennék a véleményedre!

2013. szept. 24. 14:25
 5/8 Andizsuzsi ***** válasza:
Menstruáció előtt gyakori a só és vízvisszatartás. Lehet, hogy magasabb nátriumtartalmú ételt ettél, mint átlagosan szoktál, vagy az utóbbi időben pont nem mérted ilyenkor a súlyodat, és hát az ember hormonszintje sem állandó hónapról hónapra. De valószínűleg ez állhat a dolog hátamögött.
2013. szept. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Menstruáció után, közben néha nekem is eltűnik két kiló :) iszonyúan visszatartja a szervezet a vizet ilyenkor. Viszont én azt figyeltem meg, higy ha rendszeresen, heti 2-3 alkalommal sportolok, akkor kevésbé vizesedek el előtte.

Azért figyeld, és ha továbbra is heti 3 kilót fogysz,a kkor nem ártana egy kivizsgálás.

2013. szept. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is a menstruáció miatt van, előtte vizet raktároz a szervezet, utána pedig ürül, meg van még a vér is, de az minimális.


Ha feltételezzünk, hogy tényleg zsírból veszítettél, ahhoz nagyon nagy fizikai megterhelés és kevés kaja kellett, vagy valami belső ok, ami miatt sokat égetett a szervezeted. Utóbbi nem lenne normális. Nem akarlak baparzáztatni, szerintem nem lesz gond, de azért figyeld magad.

2013. szept. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Figyelni fogom! :)
2013. szept. 24. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!