Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyni szeretnék, minimum...

Fogyni szeretnék, minimum 8-9kilót?!

Figyelt kérdés

Sziasztok!:)


Nyáron komolyan elkezdtem diétázni 6 kg le is ment, de sajnos valami okból kifolyólag abbahagytam. Már nagyon megbántam. Mert ha azóta folytattam volna, már elértem volna a célom. Most pont az ellenkező történt, visszahíztam.:(


Nagyon szeretnék mostmár rendesen lefogyni, semmi koplalással meg sanyargatással. Rendes, tartósat szeretnék. Idáig egyszerű, csakhogy.. Erről a minden napi csirkemellről nekem sajna lekell mondani, mert anyukám nagyon sokáig dolgozik, és én meg nagyon béna vagyok a főzésbe egy korábbi ügyből kifolyólag nem is sütök-főzök. A konyhát is messziről kerülöm, legalábbis a sütőt.. Na, de itt ez lenne a probléma, hogy nem tudok csirkemellet enni minden nap sőt, van hogy hetekig nem, mert nem nagyon szoktunk venni. (Itt most nem arról van szó, hogy nincs rá pénz, csak egyszerűen nem veszünk.) + a zöldségekkel sem vagyok valami jóba. Nem igazán szeretem őket,de ha ez kell a fogyáshoz, akkor hajlandó leszek megenni.. :)


Akkor most mit ehetek, és mit nem?! Olvastam itt már össze-vissza mindent, úgyhogy jó lenne már tisztán látni:)


Kenyér,cukor,krumpli,gabonapehely + a cukrozott édességek, csokik bármi nassolnivaló - ezeket nem lehet, ennyit értek. De most akkor a borsóval mi a helyzet, azt sem?!


Ja, igen. Naponta 1 szendvicset muszáj ennem, mivel még sulis vagyok és tízóraira nem tudok mást vinni, sajnos. Csak kenyeret ebben van vaj és 2 szelet párizsi. Néha csirkemellsonka. A kenyerem meg valami magvas barnás cucc. Igen, tudom, hogy ez is ugyanolyan kenyér mint a fehérkenyér. De nyugtassatok meg, hogy ez valamivel jobb.

Nincs lehetőség rendes igazi barna kenyeret venni. :/ Szóval ebből a barna magvas kenyérből 2 szelet és közte a cuccos, értelem szerűen!:)


Reggelivel is igen nagy bajban vagyok. Joghurt megfelelő?


Bocsánat, hogy ennyire hosszút írtam, és azért is elnézést, hogy +1 felesleges idióta kérdést felteszek amikor van ebből már vagy 42 oldalnyi. Köszönöm annak, aki végigolvassa és értelmes választ is tud adni rá!:)


14/L 69kg :||||||||||| Álmom 55kg, de hatvannal már megelégszem. :) Ja és 157-58 cm, ha ez fontos.



2013. okt. 16. 15:20
 1/3 anonim válasza:

Én 158 cm vagyok és 79 kiló! Jó lenne ott tartani, ahol Te elindulsz.. Különben nem jó az étrend. Ennél többet, változatosabbat kell enni, inni és a vitaminok is hiányoznak.


Mi az, hogy kerülöd a sütőt? Akkor süss lábasban... Az alapokkal úgyis tisztában vagy. Neked ez menne! Szerintem csak a kellő elszántság hiányzik! (Amúgy rólam senki nem mondja meg, hogy 25 kg felesleg van rajtam, mert nagyon sokat futok -évi 2x legalább félmaratont is-, és sokat súlyzózom nő létemre, persze pár tíz évvel idősebb vagyok, mint Te, de valahol így kezdetem én is 14 évesen... Ezt csak azért írom, mert izomból is lehet több rajtad, nem feltétlenül zsírból!)


Ráadásul annyira fiatal vagy, ha veszel/kölcsön kérsz egy kutyát és elviszed naponta nagyot sétálni, már az is kell, hogy segítsen a kilóid faragásán.

Elsősorban étkezz jól, egészséges akarj maradni, tanulj és szeress meg változatosan főzni és csak utána akarj vékony lenni! Kitartás! Menni fog!

2013. okt. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az nem megoldás, hogy elkezdel fogyózni, megvonsz magadtól ez alatt az időszak alatt ilyen-olyan kajákat, és amikor vége a fogyónak, vissza-állsz az eredeti kajákra és az eredeti életformádra.


Nyugodtan egyél kenyérfélét, tésztafélét, esetenként édes-habos sütiket, de csak mértékkel. A cukor helyett állítsatok be a háztartásba valami más, egészségesebb édesítőszert, de akkor az maradjon is meg!


Szedj le a net-ről egy kalóriatáblázatot, nézd át, ha étrendedből ki-iktatod, vagy legalábbis jelentősen csökkented a magas szénhidrát tartalmú ételeket (pl. szárazbab, sárgaborsó, hasonlók) a krumpli helyett inkább egyéb zöldségfélét, a főtt tészta, nokedli helyett inkább rizst, stb. stb. Szóval hosszútávon is alkalmazható ételeket kell beállítani az étrendbe, nem pedig most megvonni magadtól ezeket, és utána pedig vissza-állni rá. Persze, hogy a fogyásod csak ideiglenes lesz!

2013. okt. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, megfogadom a tanácsokat!:)
2013. okt. 16. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!