Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 174cm/80kg/nő! Nem tudok...

174cm/80kg/nő! Nem tudok fogyni, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

65kg voltam, de beteg lettem elvontak teljesen a hústól.

Előtte abszolút húsevő voltam és a szervezetem édességgel próbálta pótolni, nagyon nagy mennyiségben fogyasztottam. Sportolok is mai napig. Most már eltudtam érni, hogy ne egyek annyi édességet. De az evési rohamok még mindig vannak, amit több kevésebb sikerrel legyőzök. Mézes dolgokkal próbálom csökkenteni a vágyamat meg gyümölcsökkel. Sok folyadékot iszok. Többször eszek egy nap kis mennyiséget. De nem mozdul sehova a súlyom! 2hónapja csinálom.

Szerintetek mit tegyek, hogy elinduljon a fogyás?


2009. nov. 12. 13:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66%
Ha ennyire megveszekedett cukor-fogyaszto vagy szerintem a legjobb az lenne ha megprobalkoznal az Atkins -dietaval...Kenyszeritsd ra magad hogy egyaltalan nem eszel ilyesmit es nyitottabb szemmel fogsz jarni az uzletben felfedezed majd a fincsi ertelmes elelmiszereket.
2009. nov. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A méz pont olyan cukros, mint a cukor... sőt, bizonyos gyümölcsök is elég cukrosak (banán, szőlő, aszalt gyümölcsök).

Egyél lassan felszívódó szénhidrátokat (teljes kiőrlésű kenyér, zabkorpa, búzakorpa, zabpehely stb., de nem cukrozottakat, hanem natúr verziókat).


tölts le egy kalóriatáblázatot, és nézd meg, hogy ténylegesen hány kalóriát eszel. ha normális mennyiséget, és még mozogsz is mellé, és így sem fogysz, akkor nézesd meg magad dokival (nekem így derült ki a cukorbetegség). ha viszont kiderül, hogy sok kalóriát eszel, akkor célszerű a normális szintre csökkenteni az energiabevitelt.

2009. nov. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
71%
off, előző voltam: sztem az atkins-diéta tök egészségtelen. (1 g zsírban amúgy is 9,3 g kcal van...)
2009. nov. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%

65kg voltam, de beteg lettem elvontak teljesen a hústól.


Nagyon helyesen tették. a vegetarianizmus lefogyasztja az embert.


Előtte abszolút húsevő voltam és a szervezetem édességgel próbálta pótolni, nagyon nagy mennyiségben fogyasztottam.


Látod, hogy hol a hiba, ez jó.


Sportolok is mai napig.


Mit és milyen mennyiségben?


Most már eltudtam érni, hogy ne egyek annyi édességet.


Gratulálok! Csak így tovább!


De az evési rohamok még mindig vannak, amit több kevésebb sikerrel legyőzök.


Ne tarts otthon édességet, és nem lesz gond.


Mézes dolgokkal próbálom csökkenteni a vágyamat meg gyümölcsökkel.


Hiba, szokj le róla. A mézben több a kalória, mint a cukorban, bár egészségesebb, természetesebb.


Sok folyadékot iszok.


Helyes, de nem mindegy, mit. A kávé, tea pl. nem minősül folyadéknak a diéta során. A koffein inkább kihajtja a vizet a szervezetből. Nem véletlenül adnak jobb kávézókban a kávé mellé vizet...


Többször eszek egy nap kis mennyiséget.


Biztos, hogy olyan kicsi az a mennyiség?


De nem mozdul sehova a súlyom! 2hónapja csinálom.


Már kellene eredményének lenni. Valamit nem jól csinálsz, hogy mit, azt csak te tudhatod. Szerintem a leírtak alapján a nassolás, a rengeteg cukor, méz és gyümölcs a hibás. Logikus, hogy a szénhidrátot kéne visszavenni, és bármennyit is sportoltál eddig, növeld a mennyiséget!


Az én módszerem a fogyásra: saláta-diéta. Salátából annyit eszel, amennyi csak jólesik. Persze nem tejfölös uborkasalátára gondolok, hanem valami laktatóbbra... Pl. reszelj le káposztát, répát, darabolj bele fejes salátát, uborkát, tököt (akármennyire hülyén hangzik), paradicsomot, paprikát, esetleg almát. Adhatsz hozzá babot, borsót, gombát, amit csak gondolsz. Bármit bármivel keverhetsz... Az egész legyen egy nagy tányérnyi, öntsd le kevés olívaolajjal, balzsamecettel, vagy bármilyen házi öntettel (a tartósítószerrel, színezékkel, satöbbivel készült bolti önteteket felejdsd el). Edd ezt naponta háromszor-négyszer, amíg azt nem érzed, hogy jóllaktál. Ha nem tudod megenni az egész tállal (mert valószínűleg nem fogod tudni), akkor hagyd meg későbbre. Ha éhes leszel, egyél belőle megint.


Nekem bevált, azóta is tartom a súlyom, egy életre elfejejtettem a magyar konyha zsírban tocsogó ételeit. Emellett naponta sportolok egy órát (többre nem is lenne időm).

2009. nov. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
30%
Esetleg diétázz. Szerinted a többiek viccből csinálják? Nem. Evési rohamokkal meg édességgel nem fogsz lefogyni.
2009. nov. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Elsősorban köszönöm a válaszokat!

Saláta receptet nagyon köszönöm, tetszik nagyon.


Vizet iszok sokat. Sportolók, kerékpározom minden este. Meg ugrókötél stb.. A falási rohamokat úgy próbálom kompenzálni, hogy amikor rám tör almát eszek és iszok.

Sajnos ez a betegség az éhséget befolyásolja nagy mértékben. Ez egy ritka betegség.

De én elhatároztam, hogy akkor is legyőzöm. Nem egyszerű rohamok ezek, hanem olyan mintha egy kemény drogosnak hirtelen nem adnánk semmit. Olyan szinten kell legyőznöm az éhségemet.


Köszönöm a válaszokat.

2009. nov. 12. 23:43
 7/14 A kérdező kommentje:

Az utolsó kommentet írónak azért is köszönöm!

De szeretném megnézni, hogy kb. 1hétig evvel a betegséggel küzdenél mire mennél vele.

Ha azt hiszed olyan egyszerű hát nem. Előtte én is simán legyőztem az éhségemet. Betartottam az én kis diétámat ami nem koplalás volt, hanem egészséges életmód.

Nem újdonság nekem a diéta.

2009. nov. 12. 23:47
 8/14 anonim ***** válasza:

milyen betegséged van?


nekem addig volt farkaséhségem, amíg ki nem derült, hogy cukorbeteg vagyok. amióta tartom a cukidiétát, elmúlt (és egyébként tényleg irdatlan rossz dolog).

2009. nov. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Igen most kiderült, hogy cukros vagyok onnan volt ez éhség!

Köszönöm szépen a válaszokat azért!

2009. dec. 10. 21:43
 10/14 A kérdező kommentje:
Pluszba jött a másik betegségem is úgy hogy no cukor abszolút! Azóta megszűnt!
2009. dec. 10. 21:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!