Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyire hatásos diéta ha...

Mennyire hatásos diéta ha szinte egyáltalán nem eszek szénhidrátot, de mellette sok mást eszek?

Figyelt kérdés

Nem vagok kövér, enyhén túlsúlyos fiú. Mindig sokat ettem, ebben rengeteg zsömlét és keneret. Szinte még a tortát is kenyérrel eszem. Ha elhagynám a szénhidrátot de melette ugyan úgy sokat ennék (tehát nem koplalnék egy pervet sem) akár zsíros kaját is, az ha más nem hosszútávon eredményes lenne?

Ja és rendszeresen mozgok/sportolok.

Tehát csak a szénhidrátot hagyom el, de akár hússal akár mással pótolnám.



2013. nov. 24. 10:52
 1/9 anonim ***** válasza:
39%

Jah, egészen véletlenül egy teljesen jól működő, abszolút természetes módszerhez nyúltál.


Szénhidrátot egyébként zöldségekkel nyugodtan ehetsz, hogy jóllakj (gondolom te is szereted, vannak finom zöldséges ételek, én imádom őket köretnek jó zsíros húsokhoz)

2013. nov. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Jó. A zöldség is szénhidrát, így kenyér nélkül is eleget vinnél be ch-ból. De azokat, mármint zöldséget mindenképpen enned kell.
2013. nov. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A ch-ot nem tudod elhagyni, kivéve, ha csak húsokat eszel, de az meg nem egészséges.

Ha elegendő zöldséget eszel, meg néha köretnek egy kis barna rizst, az viszont teljesen oké, kenyérre meg cukorra és egyéb szarokra valóban nincs szükséged.

De a zöldségeket/gyümölcsöket butaság lenne száműzni - ezekben viszont van rendesen ch is, ami EGÉSZSÉGES.

2013. nov. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Igen, a zöldségek rostjaival aztán nincsen baj.


De vannak népek, akik azért tényleg túlnyomó részt húst és zsírt esznek, nincsen bajuk evégett.

2013. nov. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szén-hidrát szükséges a normál izomműködéshez, gondolkodáshoz, mivel a test üzemanyaga.

Túl sok hús növeli a húgysavszintet, ami ízületi gyulladáshoz vezet majd.


Szóval kell a szén-hidrát is, csak ne csak abból álljon az étrended, ill. a lassabb felszívódásúak legyenek előnyben.

2013. nov. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez tévhit.


A húgysav szint nem a húsevésen múlik, ez logikus egy húsevő esetén.. nem lesz káros a fehérjefogyasztás.. Hogy mi túl sok az meg.. relatív. Annyit nem lehet enni, hogy emiatt legyen magas a húgysavszint.


A szénhidrát dolog meg egyértelműen kamu. Rengeteg népcsoport nem eszik keményítőt, meg sok sportoló sem. És? Az ember nem egy primitív egysejtű, hogy cukorra legyen szüksége.. nagyon gyengén állnak biológiából/természettudományokból azok, akik még ma is (2013) abban hisznek, hogy KELL cukrot enni. Nem kell, csak lehet. De a cukor, a keményítő elfogyasztása már hátrányokkal fog járni, mindig. Pl. vajon miért akar fogyni a kérdező.. társadalmi problémát okoz a keményítőevés, nem a hiányával van probléma.

2013. nov. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Azt ugye tudod, hogy szén-hidrát van zöldségben, gyümölcsben, de húsban is.


Nyilván nem emeli a túl sok fehérje a köszvény kockázatát, ezért is lehet a tüneteket csökkenteni, megszüntetni csökkentett fehérjetartalmú diétával...

2013. nov. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy a húsban is van szénhidrát. Azért hízik el a lakosság, mert a húsevéssel óriási szénhidrát terhelésnek teszi ki a szervezetét a legtöbb ember. A zöldségekről nem is beszélve, azok az EMÉSZTHETETLEN rostok, hát igen, mégiscsak a víz a biztonságos, abban nincs szénhidrát (elég ironikus voltam?)


Csökkentett fehérjetartalmú diétával.. persze, cukorbeteg diéta meg jó a cukorbetegségre, hiszen ezt ajánlják rá, nemdebár?


Az egész kamu. Attól még, hogy valaki beteggé válik, és a betegség állapotában nem jól kezeli a szervezete a purinvázas vegyületeket nem a fehérjét kellene elhagyni, hanem a betegséget kiváltó életmódot.. De persze lehet állandóan tüneteket kezelgetni, és egyre betegebbé válni, nekem már semmi kifogásom nincs ez ellen. Amíg engem senki és semmi nem kényszerít erre :)

2013. nov. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyébként nem szeretnék szélsőségesnek tűnni, vagy szűk látókörűnek. Elfogadom, hogy nem jó túl sok húst enni.


Napi 1 kg húsnál többet én sem ajánlok! :D

Azért kell zsírt enni mellé, hogy ez a hús mennyiség (vagy kevesebb) is bőven elég legyen, bárkinek (sportolókat, testépítőket is beleértve). :)

2013. nov. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!