Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan váltsak életmódot?

Hogyan váltsak életmódot?

Figyelt kérdés
Fokozatosan,hogy a leadott súly se jöjjön vissza. Ötleteket,tanácsokat várok ha lehet részletesen!
2013. dec. 29. 14:53
 1/3 anonim válasza:

Életmódot váltani sokféleképpen lehet. Néha elegendőek nagyon kicsi módosítások is, de a legfontosabb hogy adj időt magadnak. Nem 2 nap alatt fogod leadni azt, amit évek során felszedtél, de gondolom ezt már olvastad itt egy jó pár helyen.

Szóval, amiket én csinálni fogok (januártól) azokat írom le, aztán szemezgess belőle, és vesd be ami Neked tetszik:

- nincs kávé, nincs cigi, nincs alkohol (ezek közül egyik sem tartozik bevett szokásaim közé, csak azért írtam, hátha segítek)

- inkább zöld tea, mint fekete (a zöld teának egy kis fogyasztó hatása is van - de nem viszi túlzásba - és kíméli a szívet)

- cukros üdítők kerülése, beleértve: nem teszünk cukrot a teába sem!

- előre csomagolt "alacsony kalóriatartalmú, agyoncukrozott, édesített műzliszelet" és társai elhagyása

- ketchup, mustár, majonéz elhagyása. helyette: saláta (uborka, paradicsom), savanyúság

- kenyérfélék (fehér lisztes dolgok) fogyasztásának csökkentése (maximum 3 naponta reggelire kenyér)

- ha szeretnék valamiféle szénhidrátot bevinni azt inkább délelőtt teszem meg (akkor még gyors az emésztés, hamarabb kiürül)

- csokoládé elhagyása (ha hozzászokik a szervezeted a minőségi kajához, nem is fogok kívánni :) )

- a kenyeret NEM helyettesítjük abonettel, puffasztott dolgokkal. EGÉSZSÉGTELEN!

2013. dec. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Bocsánat, ismét az első vagyok, még nem akartam elküldeni. Szóval folytatva:

- megpróbáljuk kerülni az olajban sült dolgokat (tojásrántotta, tükörtojás helyett pl főtt tojás)

- kerüljük a vajat!

- este 7 után nincs evés! (8 után meg amúgy is lelassul az emésztés)

- gyümölcs inkább kora délután, vagy délelőtt, mint este.

Nos ezeket olvasva felmerülhet benned a kérdés, hogy akkor mit egyél?

Elsősorban én azt mondanám, hogy amit jólesik. Reggelire például lehet zabpelyhet enni. Sima zabpehely, és vagdosol bele gyümölcsöt, meg egy kis méz, ha édesszájú vagy. Reggelire szoktam tenni fahéjat is: beindítja az emésztést

Másik reggeli alternatíva például lehet a tojás, vagy a zabpelyhet joghurtba is teheted! (natúr joghurt). Ha végképp nem bírod megállni a kenyér evést, egyél barna kenyeret. Ne tegyél rá vajat, tegyél rá zöldségeket. Uborka, paradicsom, paprika, retek, bármi.

Tízóraira benyomhatsz mondjuk egy almát, banánt (de óvatosan a banánnal! sok benne a cukor), narancsot, télen kiwit is, nyáron málna (<- 50% több antioxidánst tartalmaz mint az eper, 3x többet a kiwinél és 10x többet a paradicsomnál), körtét.

Az ebéd lehet valami sovány hús: csirkemell vagy hal, zöldségekkel. Esetleg leves, vagy egy kis adag főzelék. Rántott húst kerüld, a rántás is lisztből van. (de ha nem eszel gyakran, akkor belefér)

Használj ebédhez "gyerek" tányért. Arra kevesebb adag fér, de többnek látszik.

Ebéd után, uzsonna helyett (amikor már megéheztél) kezd el edzeni. Ha éhes vagy, akkor kalória pluszra lenne szükséged, de mivel edzel helyette (futás, erősítés, súlyzó stb), kalória mínuszban leszel, és szépen lassan fogyni is fogsz.

Edzés után ne egyél még egy óráig, addig tusolj le vagy valami. Vacsorára pedig fehérjét egyél (sovány túró, tojás stb).

Azért írtam, hogy 7 óra után ne egyél már (mindenki a 6 órára esküszik) de nekem pl a napirendem olyan, hogy csak 7kor leszek éhes. És mivel 10kor kerülök ágyba, bőven van ideje a kajának egy kicsit emésztődni.

A fogyás azonban 70% étkezés és csak 30% sport. Tehát hiába kezdesz el sportolni, ha ugyanúgy eszel, mint eddig. Akkor is menne le rólad, ha nem sportolnál, de akkor nem lesz feszes a bőröd, szottyadt leszel.

Remélem segítettem, és nem hagytam ki semmit. Sok sikert, boldog új évet!

2013. dec. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mármint nem tudod, milyen legyen az új életmódod? Igazából annak a Te ízlésedet, működésedet kell tükröznie, az valahogy kialakul, azt hiszem, a legtöbben igen gyorsan kiugranánk egy (akár önmaguk által) rájuk kényszerített, de hozzájuk nem passzoló étrendből... Bár ki tudja. Én azt tenném.


Az előttem válaszoló felvázolt egy elég gyakori fajtát :)

De persze van más is. Nekem nem tetszik a zsírkerülés, szenvednék, ha nem a zsír lenne az uralkodó makrotápanyagom. Van, aki gyümölcsre alapoz (az azért trükkös), van, aki fehérjére (de abból sem egészséges/ésszerű akármennyit), ki melyik ételcsoportokat hagyja ki, elég tág a paletta.

Bizonyos dolgokban szinte mindenki egyetért, a sok mindenfélével tömött készétel és bolti édességek kerülése pl. ilyen. Más pontokban már megoszlanak a vélemények. Nehéz megmondani a tutit, főleg, mert nem is lehet, nem mindenkinek való ugyanaz.

2013. dec. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!