Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Segítsen valaki 15 évesen...

Segítsen valaki 15 évesen anorexiás vagyok és nem merek enni! Már nem bírom tovább az éhezést, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Hónapok óta alig eszek valamit de még mindig alig fogtyam :'( Edzeni se tudok mert soha nem eszem többet 500 kcalnál így csak ülni van energiám! Tegnap semmit nem ettem mégsem történt semmi :'( Annyira éhes vagyok már de nem merek enni mert félek hogy hízok. A szüleim nem tudnak semmit mert nem figyelnek oda rám. Nem bírom már tovább :'( Depressziós lettem, és alig mozdulok ki itthonról mert kövérnek látom magamat. Kérlek segítsen valaki! Enni akarok de halál félelmem van hogy nem fognak rám jönni a ruháim:'(((((( Hogyan fogyjak végre le?
2014. jan. 3. 17:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Magasságod, testsúlyod? És úgy mégis mit vársz tőlünk, hogyan segítsünk neked?
2014. jan. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Az jó, hogy látod te is hogy nem jó ez így. Hány kiló és cm vagy?

A lényeg, hogy maradj okos!! Te is tudod, hogy baromi egészségtelen amit csinálsz, és rosszul vagy tőle. Biztos, hogy fogytál, mert ennyi kajától súlyt biztos nem tartsz. Kezdj el enni, és rengeteget sportolni. Attól te is megnyugszol, mert látni fogod a változást, és lesz programod, így nem leszel depressziós. Kicsivel növeld mindig az kaja beviteled, és meglátod minden rendben lesz :) Lehet, hogy vissza jön 3-4 kiló így is, de az le is fog olvadni rólad egészségesen. És ne akarj annyira nagyon vékony lenni. Egészségesen legyél az. Hidd el, ha akkora akarat erőd van, hogy napi 500 kalórián élsz, akkor az is menni fog hogy kigyógyulj az anorexiából. De szólnod kéne a szüleidnek, mert egyedül ez nem biztos hogy sikerül. Mennyit fogytál eddig?

2014. jan. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
158 centi vagyok és 57 kg-ról 45re fogytam de még mindig van rajtam felesleg :'(
2014. jan. 3. 17:24
 4/11 anonim ***** válasza:
Lehet hogy azért, mert sz-r amit csinálsz? dupla ennyi kalóriával is tudnál fogyni te agyatlan...minőségi kajából kell bevinni, nem 500-at szemétből...ezzel nem zsírt bontasz, hanem izmot.Olvasd el a sárga kapszulát, jobbat nem tudok mondani
2014. jan. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem!!! Nincs rajtad felesleg! Hidd el, sovány vagy!
2014. jan. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
hétfőn keresd meg az iskolapszichológust!
2014. jan. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
pszichiater kell neked. vagy azert, mert testkepzavarod van, vagy azert, mert beteges hazudozo vagy.
2014. jan. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem akarlak megijeszteni, de...

Tudod mit, mégis: ha így folytatod, bele is halhatsz!


Beszélj a szüleiddel erről. Nekem is van anorexiás barátnőm, így el tudom képzelni, hogy milyen rossz lehet most neked, hidd el.


Egyél rendesen, de csak egészséges ételeket: zöldséget, gyümölcsöt, húst, igyál vizet, zöld teát, és mozogj sokat. Így nem hogy fogyni fogsz, még normális, csinos alakod is lesz.

Egyébként nem kéne már fogynod, nagyon sovány vagy így is, és ez már nem egészséges.

Mindenképp ajánlom, hogy keress fel egy szakembert, és mondd el a szüleidnek is azt, amit most itt leírtál nekünk. A lényeg, hogy térj észhez, gondold át normálisan, hogy miről van szó, hogy mi itt a tét. Ha így folytatod, hogy nem eszel, elfogysz, nem lesz energiád, és mielőtt még bármit is tehetnél ellene, belehalsz. Nem viccelek. Sajnálom, hogy ezt kell mondanom, de egyszerűen borzalmas látni, hogy egyesek mit tesznek magukkal, még hogyha nem is önszántukból. Az anorexia egy betegség, amit le kell küzdeni, de ez egyedül nem fog menni.


Kívánom a legjobbakat!

2014. jan. 4. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
45 kiló kevés, 50-nek kéne lenned. ami bajod van magaddal, az nem azért van mert kövér vagy hanem azért mert nincs rajtad IZOM!! izomépítéshez viszont enni kell többet, bőven 1000 kcal fölött és mellette edzeni!! akkor máris másképp látnád magad. hajrá! :)
2014. jan. 4. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

13 éves vagyok, olyan magas mint Te , csak én 41 kg vagyok. Megértem, h mit érzel, pont ez van velem is, csak én 45 kg-ról ,,indultam". Így is kövérnek látom magam. Szóval mindegy, h mennyit fogysz, akkor is kövérnek fogod magadat látni. Ezen csak egy kiadós beszélgetés segít egy pszihológussal, vagy egy közeli baráttal.

És tényleg húst egyél, és zöldséget, meg gyümölcsöt. Igyál sok vizet.

Ne csokiból meg chips-ből szedd össze azt az 500 kcal-t!!!

2014. jan. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!