Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lassan szégyellek az osztálytá...

Lassan szégyellek az osztálytársaim előtt enni?

Figyelt kérdés

Augusztus óta életmódot váltottam. Nem eszem tésztát csak barna kenyeret, igyekszem sok zöldséget enni, edzőterembe járok heti 3-szor, kerülöm a cukros üdítőket és az édességet. Meg is van a látszata, le is ment rólam 15 kiló. Mivel még így is majdnem kétszer ennyi van rajtam, ezért nem látszik annyira, csak 1-2 ember vette észre.


Igazából mindig is küzdöttem a súlyommal, de csak most sikerült először jelentősen fogynom. A 'fogyókúrám' eleje fele is már volt bennem egy olyan, hogy szégyellek mások előtt enni, de ezt lassan majdnem 3 hónapja szerencsésen 'legyőztem'.


Viszont mostanában a tesitanár elkezdett megjegyzéseket tenni a súlyomra. Igen, tudom, hogy igaza van, és hogy dagadt vagyok, de annyira rosszul esik az egész osztály előtt. Azt is tudom, hogy ők is látják hogy nem vagyok vékony, de akkor is bánt. Nem mutatom egyáltalán, csak bólintok egyet. Azóta viszont azt érzem, hogy az osztályban minden lány azt nézi, hogy én mit eszek, ha közben velük beszélgetek. Legszívesebben kimennék a mosdóba és ott enném meg a kajámat. Ilyenkor azért erőt veszek magamon, de nagyon rosszul érzem magam, kb. majdnem sírnom kell. Másokkal nincs ez, csak az osztályban Tudom, hogy csak hisztinek hangzik, de ez tényleg nem az. Mit tehetnék? 16/L



2014. jan. 6. 19:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
nem akarok csúnyát mondani, de .... a fejükre :D majd csodálkozni fognak, hogyha vékony leszel
2014. jan. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A Te lelkiismereted nyugodt lehet, mert tudod, hogy egészségesen eszel, rendszeresen tornázol. Te is tudod, hogy van túlsúlyod, de teszel ellene, és ne engedd, hogy ettől bárki a rossz indulatával eltántorítson!

A tesi tanárnak mond el négyszemközt, hogy életmódot váltottál, edzel, ha ez nem elég nyugodtan küld be a szüleidet, hogy állítsák le!

2014. jan. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
81%

Átérzem a helyzeted! :) Mintha magamat látnám, mondjuk én már szinte elértem a megfelelő súlyomat fél éve. Én is 15 kilót fogytam, most már 165 cm vagyok, és 52 kg, hajtok,hoyg 50 alá menjek. Szóval próbáld meg valahogy leküzdeni a dolgot, az a baj,hogy ez nálam is fenn áll. Noha sikerült lefogynom, és már-már a vékony kategóriába tartozom (állítólag), én még mindig tiszta kövérnek látom magam, és ezért szégyellek az osztályomban enni, pedig tényleg mindenki szeret az osztályban, sosem bántanának meg, de valamiért akkor is szégyellek enni, így próbálok nem enni, de ezt te ne csináld!! :)

Küzd le, és hidd el,hogy ők nem téged néznek, csak kialakult benned egy "paranoia" :).

És igazán büszke lehetsz magadra,hogy így sikerült lefogynod, mozogsz, meg egészségesen eszel, na ez az, amit én nem tudok elérni, és sajnos csak úgy tudok fogyni, ha nem eszek. De ez mellékes, remélem segítettem valamennyit! :)

2014. jan. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Itt csak te számítasz és senki más!Se a tesitanár,se az egész nap f@.szbúkozó osztálytársaid. Nem kell velük foglalkozni,csak a célod fontos,tarsd ki mellette. Persze tudom nehéz elvonatkoztatni. A kollégáim a mai napig úgy néznek rám,mint macska a kovászos uborkára,amikor előpakolom a csirkemell-rizses dobozom,de ez engem hidegen hagy. Sok sikert és kitartást!
2014. jan. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szólj a szüleidnek vagy egy másik tanárnak, hogy állítsák le a tesitanárt! Senkinek sem tesz jót, ha megszégyenítik, főleg azok előtt, akikkel nap mint nap együtt kell lennie.
2014. jan. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát, mondanám, hogy tojd le, vagy szólj az igazgatónak, vagy hasonló, de azzal csak megerősítenéd őket abban, hogy joguk van lenézni téged. Gimnáziumban én is rettentő nagydarab voltam, 30 kilóval több, mint most, de soha senki nem szólt egyetlen szót sem, mert olyan kisugárzásom volt, és úgy léptem fel mindenki felé, hogy szerintem fel sem tűnt nekik, illetve nem foglalkoztak vele, hogy mekkora a hátsóm. :D És ÉN sem foglalkoztam vele. Egyébként én is mindig úgy éreztem, hogy nézik, ahogy eszem, olyankor szoktam egészben betömni a pizzáscsigát a számba, vagy végigcsorgatni az államon a narancslevet, és rájuk vigyorgok :} A lényeg, hogy ne engedd, hogy mások irányítsák az életed. Van egy célod, amiért küzdesz, és ha most nevetnek is, a végén le fog esni az álluk. :) A tesitanárodnak meg mondd meg nyugodtan, hogy még egy megjegyzés, és következményei lesznek. Csak légy határozott és magabiztos, onnantól kezdve senki nem mer majd bántani! Csak ne ess át a ló másik oldalára, volt egy osztálytársnőm, még nálam is kövérebb, neki akárhányszor megpróbáltunk segíteni vagy tanácsot adni, azonnal felkapta a vizet, megsértődött, kiabált velünk, és kiszaladt a mosdóba elbújni, épp úgy, ahogy te szeretnéd néha... Pedig mi sem akartunk neki rosszat.
2014. jan. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, máris jobb kedvem van már!:)

Eszemben sincs feladni, be fogom bizonyítani (elsősorban magamnak), hogy meg tudom csinálni.

Amúgy az osztálytársaim nem szóltak soha egy szót se, de akkor is úgy érzem, mint ahogy leírtam. Igazából senki nem gondolja, hogy érdekel, hogy mit gondolnak, de belül akkor is rosszul esik még ha nem is mutatom.

2014. jan. 7. 16:57
 8/8 anonim válasza:

Tiszteletre melto,hogy ilyen sokat teszel a fogyasert!

NE foglalkozz veluk! Szimplan csak rohogj a sok hulyen,hidd el rosszabbul jon ki nekik hogy nem foglalkozol veluk!

Fel a fejjel!! :))) ;)))

2014. jún. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!