Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit készítsek fogyókúra alatt...

Mit készítsek fogyókúra alatt a következő alapanyagokból?

Figyelt kérdés

Amit szeretek, de nem tudom, hogyan és mit készíthetnék belőle. Fogyókúrához kell. Megadom az általam kedvelt alapanyagokat, és egymással kombinálva mit javasoltok?


Várom az ötleteket és az elkészítési módot.


- sárgarépa

- uborka

- savanyúságok

- almapaprika

- sajtok

- tejföl

- hagyma, fokhagyma

- ruszli

- tej

- paradicsom

- citrom

- minden gyümölcs

- káposzta

- joghurt

- halak

- csirkemell

- máj

- imádom a narancsot


2009. dec. 7. 22:32
 1/10 A kérdező kommentje:

Még valami:


utálom az édes ízeket, főleg hússal.


Szeretem a fűszereset és a savanyút. Saláta ötleteknek nagyon örülnék. Főként kész ételekre gondoltam, vagy salátákra, ami hús mellé ehető.

2009. dec. 7. 22:41
 2/10 A kérdező kommentje:
Édesítővel iszom a teát. Nagyon sok folyadékot iszom függetlenül a fogyókúrától. Viszont a gyümi levek helyett, bubi mentes ásványvizet próbálok, de kínzás. Annyira ízetlen.
2009. dec. 7. 22:43
 3/10 igabcsy ***** válasza:

Én sem szeretem a bubi mentes ásványvizet. Úgy oldottam meg, hogy vagy facsarok bele igazi citrom levet, vagy ha nagyon lusta vagyok, akkor az olimpos citromléből zuttyintok kicsit a pohár aljára és felöntöm.

Nekem semmi baja a gyomromnak, nincs tőle gyomorsavam, és így szívesen megiszom a vizet.

Ja... és a citrom nagyon jó lugosító.

2009. dec. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A sima víz helyett ihatnál ízesített vizet, pl. Janát, 100ml-ben 11,5 kcal van, vagy Bolero port is keverhetsz a vízbe, attól se fogsz elhízni. Ezen és a teán kívül ihatsz még kávét is, ha szereted, vagy cukormentes kólát, esetleg felhigíthatsz egy pohár gyümölcslevet egy üveg vízzel, vagy valami. Már, ha csak a kalóriatartalom számít.
2009. dec. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 igabcsy ***** válasza:

első is én voltam.

a saláta ötletem: az általad szeretett zöldségeket vágd fel vékony csíkokra vagy kis kockákra (attól függően, hogy kemény vagy puha a zöldség. pl. a sárgarépát jobb julienne-re, de az uborkát, paradicsomot lehet kockára) Valamilyen energiszegény sajtot (pl. óvári köményes vagy óvári fokhagymás) is vágd fel kis kockákra. Valamint a főtt csirkemellet is.

A tejfölbe tegyél vegetát, bármilyen ízlésednek megfelelő, és a zöldségekhez illő fűszert (pl. kapor vagy bazsalikom vagy oregánó, esetleg petrezselyem zöldje, de ne vidd túlzásba, csak ízléssel) Vöröshagymát vágd apró kockára és ezt is tedd bele. 1-2 gerezd fokhagymát is belenyomhatsz.

Bár nem írtad a tojást, de én szoktam tenni bele főtt tojást is. Ezt az egészet összeturmixolod, így egy jó krémes éllagú öntetet kapsz, amit rázuttyintasz a zöldségekre. Hagyd egy pár óráig összeérni az ízeket.

Kenyér nélkül is nagyon finom saláta lesz belőle.

2009. dec. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ezt a megoldást már én is alakalmaztam. Nekem sem bántja a gyomrom, hiszen imádom a savanyút. A citromlevet magában is könnyedén megiszom, szeretem.


A bolti gyümölcsleveket szeretném elfelejteni, bár imádom. Nagyon egészségtelen. Legjobb lenne szerezni egy gyümölcscentrifugát és friss narancslevet készíteni, imádom.

Most nincs erre felesleges pénzem sajna.


Kóla, bolti gyümölcslé kilőve. Marad az ásványvíz. :)

2009. dec. 7. 23:13
 7/10 igabcsy ***** válasza:

A Janát nem ismerem, de a Bolerót igen.

Csak azért szólok, mert írtad, hogy nem szereted az édes ízeket.... háááát a Boleró szerintem nagyon édes, annak ellenére, hogy kalóriát nem tartalmaz. (még a citromosnak is olyan édes limonádé íze van)

Szóval megkóstolhatod, de elsőre ne vásárolj belőle túl sokat.

2009. dec. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, ilyenekre gondoltam főképp.

A gondot általában az jelenti, hogy főként csirkemellet eszem. Sütve főzve, tejfölös fokhagymás mártással..stb. És mindig főtt sárgarépával eszem, viszont ezt már nagyon unom.


Ezért írtam pár dolgot, hogy mit javasoltok? Nem baj, ha ezel- azzal kiegészítitek, néhány dolgot úgyis kifelejtetem, és legfeljebb kihagyom belőle, ha nem szeretem.


Az utolsó jó ötlet, köszi.

2009. dec. 7. 23:19
 9/10 A kérdező kommentje:

Ismerem a Boleró porokat, nekem túl édes és mű íze van.


A Jana nagyon finom, én szeretem. Csak nem mertem, azt gondoltam az is a cukros bolti gyümölcslé szintjén van. Ezek szerint fogyókúra alatt nyugodtan bármennyit ihatok.


Köszi :D

2009. dec. 7. 23:23
 10/10 A kérdező kommentje:

Azt például nem értem, hogy éltem külföldön. Ott azt láttam, hogy este elmentek kocogni, aztán egy nagy pohár citromlé, de frissen facsart, aztán semmi.


Miért?

2009. dec. 7. 23:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!