Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Vizsgaidőszak! Már most tömöm...

Vizsgaidőszak! Már most tömöm magam mert annyira nehezemre esik folyton bezárva lenni és tanulni hogy ezzel próbálom elűzni az unalmat és a boldogtaláanságot. Mit tehetnék ez ellen?

Figyelt kérdés
Tudom, nassolásnak gyümölcs, zöldség...de az nem termel endorfint :( 2 naponta tornázom de már abban sem lelem örömöm.Annyira bekorlátoz az az érzés hogy tanulni tanulni tanulni mert mi lesz ha nem sikerül...
2009. dec. 9. 14:06
 1/5 Krisz85 ***** válasza:

Levezetésképpen menj el futni este, tanulás után, hidd el sötétben is jó, aztán egyél, és alvás.

Egyébként ez még a profi sportolókat is hátravet, mármint azokat akik egyetemisták mellette. Ilyenkor lazábbak az edzések, és ha néha néha kimarad egy egy edzés az nem gond. Persze ez a válasz csak akkor értelmes ha mozogsz, pusztán helyes táplálkozástól nem lesz senki fitt és egészséges önmagában.

2009. dec. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ez ismerős ám...:D utálom én is. januárban lesz 2komoly vizsgám, plusz az ünnepek, mindenhol édességek. de nem fogok hízni, mert ha nem vagyok optimista vége a világnak:D próbálj króm tablettát szedni, nem fogod annyira kivánni az édességet, bevált trükk. 2es számú stratégia: napirend. nem tanulok itthon 5óránál többet, 15-20óra között. ha nem készülök el, akkor sem. ott a hétvége is. mivel beosztom az időmet, igazodik hozzá az étrendem is:) reggeli, ebéd, vacsora és pont, nem nassolok. 3: stressz ellen ministepper, esténként mp3 a fülemben, kikapcsol tökéletesen. és nyugi, menni fog a vizsga, ha meg nem, akkor sem halsz meg, majd megpróbálod újra, nem dől össze a világ. olyan nincs, h megoldhatatlan probléma;)
2009. dec. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
ilyen egy örök optimista :) köszi a tippeket a krómtablettáról még soha nem hallottam, utána fogok nézni.amugy tervezem otthagyni az egyetemet ugyhogy ha nem sikerül az sem akkora baj :D
2009. dec. 10. 08:37
 4/5 anonim válasza:
Szia! Tudom nem ez volt a kérdés, de ne hagyd ott az egyetemet. Az a jövőd, a későbbi anyagi jóléted záloga. Én már 7 éve járok a jogi egyetemre levelezőre, még egy év hátra van. Sajnos halasztanom is kellett, meg munka és háztartás mellett nem mindig tudtam eleget tanulni. Tudom milyen az, hogy jön a vizsgaidőszak, tiszta stressz az ember, nehéz odakoncentrálni. Nem írtad, hogy hány éves vagy. Nekem közben született egy kisfiam is (most 13 hónapos), + a karácsonyi készülődés stb. és mégis kell tanulni. Nézz optimistán a vizsgákra, csak akkor tanulj, amikor érzed, hogy szellemileg friss vagy. És naponta 1 órát tölts el a friss levegőn. És készíts magadnak finom gyümölcsökből turmixot. Ez nekem bejött, gyorsabban belement a fejembe a többszáz oldal tananyag, és nem is nassoltam mást közben.
2009. dec. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
:D ez jó, pont a jogot akarom otthagyi,persze ez még nem biztos.mindenesetre köszi :)
2009. dec. 10. 16:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!