Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tudnek valtoztatni az...

Hogyan tudnek valtoztatni az etrendemen? Mit mire csereljek?

Figyelt kérdés
olyanokra lennek kivancsi, hogy peldaul cukor helyett liszt, feher kener helyett rozsos. tudnatok ilyeneket mondani nekem? es peldaul hogy egy ebedre mit ehetnek mondjuk. csirkemell mehet? miaz amiket igy komplett etelkent ehetnek? sajnos nem vagyok otthon az ilyenekben. sok kenyeret eszek es zsiros kajakat. eljarok edzeni mar, de az etrenden is valtoztatni szeretnek. segitsetek legyszi:) ha valami mas otlet van, annak is nagyon nagyon orulnek!:) elore is koszonom mindenkinek.

2014. febr. 22. 16:19
 1/3 anonim válasza:

Csirkemell mehet, sok fehérje, kevés szénhidrát-zsír.

Kenyeret nem kell elfelejteni teljesen, de mint mindent ezt is mértékkel szabad csak enni. Kerüld a cukros üdítőkét, édességeket.


Számítsd ki a napi kalóriaszükségletet (erre több oldal is van a neten), ezek után úgy kell összeállítani az étrended, hogy a napi kalóriaszükséglet-500 kalóriát kellene enned.

De akk használd ezt az oldalt hozzá:

[link]


Én most is használom a kalóribázis.hu-t, pedig már nem fogyózom. Hasznos oldal, főleg a kezdőknek a kalóriaszámláláshoz. És az is sokat segíthet, ha lejegyzed ide, hogy mit eszel. :)

Napi 3 étkezés (sokan 5őt mondanak, de munka+család+edzés mellett nehéz ezt tartani). A lényeg, hogy ne koplalj.

Napi legalább 2l folyadék.


Az étrend meg olyan, hogy mindenkinek más jön be.

Én úgy fogytam 15kg-ot, hogy ettem kenyeret, pörköltet, tésztát, de mértéket tartottam.

2014. febr. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

cukor - édesítőszer

liszt - teljes kiörlésű liszt

sima tészta - durumtészta


Egyébként célszerű a lisztes cukros kajákat elhagyni teljesen, a tésztát zöldségre cserélni (100g durumtészta több ch és kcal mint egy kiló! káposzta)

Emellett a legmagasabb ch tartalmú zöldségek is olan 20% körüli chval rendelkeznek mely keményítő formában van, így a felszívódása is jóval kedvezőbb mint bármilyen őrleményből készült feldolgozott élelmiszernek.

1000 és 1 módja van a zöldségek elkészítésének, hidegen salátaként, esetleg tzatzikival, melegen mint párolt zöldség (ezutóbbi a legegyszerűbb...egy kiló 400ft-os zöldségkeverékez zacskóstól 8 percre be a mikróba és kész a párolt zöldség...(persze legyen rajta valami nyílás mert kidurran)

Húsok...: szinte mehet az összes, nyílván a legjobb a csirkemell, pulykamell, hal, csirke, pulyka comb, sertés comb, és marha.

A húsoknak álltalában olyan 18-25% a fehérjetartalma, 0 ch, és 1-8ig zsír (ami 8 fölött van az már kerülendő)

Tojás bármilyen módon elkészítve, napi max 3-4 sárgájával. Vagyis betolhatsz 10 tojást egy nap mondjuk rántottának, de ebből 6 sárgája mehet a kutyának, had örüljön. A sárgájának is van fehérjetartalma, de 6 g zsírt tartalmaz, ennek 2/3-a telített.

Kerülendő a tejföl, a tejszín, és a tehéntej is, ez utóbbiak már szigor kérdése, nem kell beverni 6 szelet tejfölös kenyeret 2 ujjnyira megkenve reggelire mert teljes kiőrlésű és akkor már diétás, de mondjuk ha valami szaftosat szeretnél csirkemellből csinálni akkor 1 kilóra nyugodtan mehet egy deci tejföl vagy tejszín, ettől nem rontod el.

Zsírszegény túró, cottage chese, natúr joghurt, ez utóbbi édesítővel és egy kis tejszínes mogyoró vagy vanília aromával estére nagyon finom tud lenni, esetleg egy kis kókuszreszelékkel.

Olajos magvak, mint mandula, dió, mogyoró szintén mehet de magas kcal tartalma miatt csak óvatosan.

Gyümölcs mehet főleg éhgyomorra reggelente, fruktóz tartalma miatt csak a máj tudja energia forrásként raktározni ha előtte eszel és a máj raktára telítődik, akkor a megevett gyümölcs ch tartalma zsírként rakódik le.

Sütésre/főzésre legjobb a kókuszzsír, egyre elterjedtebb.

Ami kerülendő az a transzzsír (margarin)

Hát erről lehetne írni egy regényt de úgy kb ennyi.

Én spec tartok vasárnaponként dzsuvanapot, mikor leszrok mindent, ilyenkor a család is másképp főz/süt, nem kell az ilyenekből kimaradni, meg hogy jajjj csak egy fél újjnyi sütit kérek vagy inkább nem is kérek mert diétázok, ezzel neked se lesz jobb, és másokat is megbántasz vele. Sok sikert!

2014. febr. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
huuu koszonom szepen!! ezt egy kis tablazatocskaba fogom szedni es kirakom a falra:DD hasznosak volt a valaszok, meg egyszer koszonom!!
2014. febr. 22. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!