Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem hagynak békén?

Miért nem hagynak békén?

Figyelt kérdés

A baj (10 kiló formájában) elhárult, úgy 2 napja. Elértem tervezet testsúlyomat elértem és minden hepi... majdnem.

A jelenlegi gondom az, hogy a szüleim folyton azt nézik mit eszek és ha nem eszem meg a tányéromról az egészet rögtön cukkolnak és mondják, hogy nem kel fogynom. Erre, értetlenül rájuk meredek és közlöm "egyszerűen nem voltam éhes". Ami igaz is (nem hiszek a koplalásban ezt már most tisztázzuk). Folyton az orrom alá dugják az ételeket, és próbálom finoman közölni velük, hogy nem kérem ha nem vagyok éhes. Ami felháborító mert őket alig látom enni és mikor rákérdezek (valahogy így "Anya, nem is reggeliztél ne menjek le a boltba valami ért?" Amit csak kedvességnek szánok) de nem, ők közlik (valahogy így "Egyél te, te koplalsz folyton") és igen érett módon eltávoznak. Nem akarom, hogy az életem mindig e téma körül forogjon (főleg úgy, hogy miattuk nem is éhesen ettem ezért híztam fél kilót). Ez olyan idegesítő tény mint a; "De, vékony vagy hova fogsz még?" paradox ami vicces mert ő fele ekkora.

Mit tennétek a helyemben? Nem, akarok csúnyán össze veszni velük, mi a helyes -és főkép kíméletes- megoldás?



2014. máj. 4. 19:18
 1/1 anonim ***** válasza:

1. biztos nem vagy beteg vékony, testképzavaros ami miatt a szüleid féltenek, te pedig rosszul ítéled meg a testedet?


2. mégis csak beszélni kell velük, mást nem lehet. Mennyi idős vagy? Szüleid, mindketten így viselkednek veled?


Mentális/pszichés állapotuk milyen? Ha fogyatékkal élnek, kényszeres viselkedésük van, akkor különösen türelmesnek kell lenned velük szemben, akármilyen nehéz.


Ha egészségesek, akkor fel fogják tudni dolgozni (fogni) hogy eszel ha éhes vagy, abba fogják hagyni a vegzálást.


Bármi is legyen, közben MINDEN NAP akár többször is gondold át, milyen hatalmas szerencse az, hogy élnek a szüleid és hogy van mit ennetek, és hogy csak ez a problémád. Ez a hozzáállás is mindenképpen segíteni fog valamennyit.

2014. máj. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!