Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez normális hozzáállás?

Ez normális hozzáállás?

Figyelt kérdés
Elkezdtem egy ideje fogyókúrázni. Az első 1-2 napban nagyon nehéz volt, rendesen tartottam magam egy előírt (egészséges, alacsony kalóriatartalmú) étrendhez. Azóta viszont hozzászoktam az éhségérzethez, fáradt és ideges vagyok ugyan, de az éhségérzet nyugalommal tölt el, a tudattal, hogy így vékony leszek. Ha a suliban esznek körülöttem, mohó szörnynek látom őket, undorodom tőlük, ahogy rágnak, szörnyen ideges leszek, ha esznek mellettem, valami erkölcsi botlásnak érzem az evést. Nyilván összefut a nyál a számban, ha elmegyek egy étterem mellett, de azon nyomban egy "felsőbb" hang azt mondja, hogy ez rossz, és megyek tovább émelyegve. Pl. tegnap amit ettem egy kb. 150 kalóriás szendvics (nagyon pici, és kevés) és 1 liter narancslé. Ma pedig 1 natúr joghurt, görög saláta, mozzarella sajt (sovány), paradicsom, 4 szelet abonett, és egy főtt tojás, 1,5 dl narancslével, és bűnösnek érzem magam... 5 nap alatt kb. 3 cm-t fogytam a derekamból, és addig nem akarok megállni, amíg nem érem el a kívánt alakot... Sokan mondják hogy nem vagyok normális.
2014. máj. 30. 16:25
 1/6 A kérdező kommentje:
az elképzelésem az, hogy mivel nagyon magas vagyok, 60 cm-es derekat akarok (most 71). gyors fogyással leadok kb. 10-15 kg-t (vagy amennyi ehhez kell, nem ez számít), és utána elkezdek futni, és tornázni, hogy a vékony alakra ráépüljenek az izmok, és szép lassan fokozatosan egy egészséges étrendre térnék át. elolvastam az összes erről szóló könyvet, diétát, és tudom, hogy nem egészséges ez, de gyors és hatékony fogyást akarok. visszahízni nem fogok, mert mozgással és egészséges étrenddel kb. lehetetlen.
2014. máj. 30. 16:36
 2/6 anonim válasza:

Én is azt hittem, hogy így lesz...

eleve egészségesen étkezem, fehér lisztet nem eszem szinte soha és lefogytam 6kg-ot egy hónap alatt, de besokalltam és ez veled is így lesz, mert ha ennyire legyengülsz bármikor összeeshetsz az utcán!

Szóval ezt ne csináld!

Ha most elkezdesz futni és mellette 500-800 kcalt eszel meg (de persze egészséges ételekből) akkor ugyanúgy fogsz fogyni, mint most, csak nem károsodig az egészséged!

hidd el, megéri

2014. máj. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Tönkre teszed a szervezeted. Jobb esetben kórházban végzed, életed végéig tartó gyógyszer szedéssel. Rosszabb esetben temetőben...

Ez nem vicc. A szervezeted kb. 1200-1300 kalóriát éget el csupán azzal, hogy fenntartja magát. Ha ennél kevesebb eszel, akkor elkezdi lebontani az izmaidat, majd a szerveidet, közben pedig átáll "tartalékolós" üzemmódra, így ha vissza fogsz állni a normális étrendre, egyből visszaszaladnak rád a plusz kilók.

A rosszullétek az első jelei annak, hogy a szervezeted éhezik, nincs energiája, amivel fenntarthatja magát. Inkább fogyj lassabban, de egészségesebben, és hidd el, tartósabb is lesz! :)

2014. máj. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az anorexiás hozzáállás ilyen... :( Az evés kell az egészséghez, nem pedig erkölcsileg és akaratilag gyenge dolog...


Második, 5-800 kalória és futás mellett az ember nem fogy egészségesen.

2014. máj. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Fordulj orvoshoz, ha nem akarod tönkretenni magad, illetve a szeretteidet, aki végignézhetik, ahogy halálra koplalod magad.
2014. máj. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az előttem írók leírták a lényeget. Még annyi, hogy koplalás után még egészséges étrenddel, normál kalóriamennyiséggel is visszahíznál, hiszen a szervezeted átáll a koplalásrsa és arra, hogy mindent el kell raktároznia, mert nem kap elég kaját.
2014. máj. 31. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!