Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Olyan sok az ellentmondás,...

Olyan sok az ellentmondás, egyáltalán le lehet fogyni bárhogyan is?

Figyelt kérdés

Két alapelv: ne egyél sokat és mozogj.

Igen ám, de a mozgásról is azt olvastam, hogy a zsírokhoz nyúl legutoljára, addig meg vizet sőt még izmot is veszítesz.

Állítólag a legjobb mozgásfajta a kardió (futás, bringázás stb), attól lehet gyorsan fogyni, de ezt is lehet egyenletesen csinálni, vagy gyors-lassú-gyors váltással - most akkor melyik a jobb?


Azt nagyjából megértettem, hogy a szénhidrátokra kell figyelni evésnél, de ott se igazán értem, hogy ha többet viszek be, akkor azt elraktározza, ha kevesebbet, akkor meg a szervezet elkezd raktározni. Így mégis hogyan lehet lefogyni?



2014. jún. 18. 18:35
 1/5 anonim ***** válasza:
A legjobb mozgásforma az aerob, mivel az elsődlegesen zsírt éget, olyan pulzustartományban van. Ez gyakorlatilag közepes kocogás, biciklizés, tempós séta emelkedőn stb. A kardió mozgás olyan pulzustartományban van, hogy izmot is éget(het). A gyors lassú, gyors lassú váltás az úgynevezett HIIT edzés (High Intensity Interval Training). Ez is jó zsírégető, ebből nem kell egy órát csinálni, elég 30-40 perc az eredményhez. És a ne egyél sokat elv hülyeség, az éhezés nem egészséges. Javítanám úgy, hogy ne egyél szemetet. Egyél kevés szénhidrátot, több zsírt, és mozogj aerob mozgással, heti 4-5 alkalommal.
2014. jún. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
kimaradt: több zsírt és fehérjét.
2014. jún. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én már évek óta folyamatosan diétázok, mert ahogy abbahagyom visszajön, de mégis vannak dolgok amiket nem értek. Pl sokszor írom itt, hogy biciklizek, görkorozik sokat, erre mindig jön 1-2 okos, hogy az szart sem ér, sulyzózni kell, a másik gépglet aki meg valami tájcsit meg nem tudom miket szokott mondani. Azán máshol meg azt olvasom, hogy az aerob a legjobb. Van ahol, azt írják, hogy a kardió. Szénhidrátot kell enni. Nem szabad enni. Keveset. GYümölcs jó, mert természetes, rossz mert cukros, szénhidrát. Hús jó, de csak a csirkemell. Jó a zsírosabb is. És még sorolhatnám. Alapjában véve tetszik a paleo, még lenyeltem, hogy tiltja a tejterméket, bár nem igazán értem miért. Jó, literszámra nem nyomjuk a tejet, dehogy kókusz meg mandulatejet tegyek a kávémba reggel? Na mindegy. Aztán mostanában olvasom valamelyik paleo fórumon, hogy nem esznek már paradicsomot meg paprikát se, nem tudom miért, nem is olvastam el.

Szóval, a lényeg, hogy ne is próbálj eligazodni, mert úgysem fogsz rájönni az egyetemes igazságra. A lényeg, hogy csináld, valahogy, jobb, mint a semmi.

2014. jún. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem eligazodásnak egy jó kiindulás, hogy ami "túl szép ahhoz, hogy igaz legyen" jellegű eredményeket ígér, az valószínű nem működik, vagy csak bizonyos esetekben működik vagy nem tartós.


Én az ebben "hiszek" (ami nem jelenti azt, hogy más nem működik): elhagyni az egyszerű szénhidrátot, több fehérjét bevinni (lehetőleg zsírszegény forrásból), súlyzós edzés és aerob/kardió edzés. És mindezt rendszerbe foglalva, tervszerűen.

2014. jún. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Mi közöd Tőle ***** válasza:

Persze, hogy le lehet fogyni. http://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__egyeb-kerdesek__56..


Paleóval elég egyszerű. Éhezés nélkül lehet megszabadulni sok felesleges kilótól.


Megy a ködösítés, mert sokan akarnak meggazdagodni a fogynivágyókból. Illetve egyáltalán nem érdek, hogy emiatt, mert jobb állapotban vagy kevesebb gyógyszert fogyasztasz (vagy egyáltalán nem). Emiatt mondjuk tisztább az elméd is és nem eszed meg azt a sok sz*rt amit a média sugároz.


Összetett probléma ez. Valahol olvastam egy nagy igazságot, valahogy így szólt. "Ma az evolúciós szelektálódás abban nyilvánul meg, hogy a sok információból (melynek nagy része dezinformáció) ki tudja kiválasztani az igazságot. Aki ezt megteszi, az lesz a túlélő"


A többi csak másnak profit termelő fejőstehén lesz, akibe mindenki belerúg és megalázza.

2014. jún. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!