Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek jól csinálom?...

Szerintetek jól csinálom? 16éves lány vagyok 15kg-tól akarok megszabadulni.

Figyelt kérdés
Reggel: 3 puffasztott rizs,1 körte. ebéd: zöldség,vagy virsli, müzli. és utána egy joghurtot eszek. vacsorára nem eszek semmit.
2010. jan. 8. 18:44
 1/6 anonim ***** válasza:
5-ször vagy akár 6-szor is ehetsz napközben. Ez, amit leírtál, jó, de kevés. Egy picit több szénhidrát azért kellene bele, mert ezt nem fogod hosszútávon bírni. Nyugodtan egyél többet főleg reggel. A reggeli a legfontosabb étkezés, annak kell a legkiadósabbnak lennie. Tojást is lehet enni például. Muszáj valamennyi szénhidrátot is enni. Anélkül legyengülsz és rosszul fogod magad érezni plusz romlik a koncentráló képességed. A virsli nem éppen diétás kaja (pedig én is sokáig azt hittem, de megnéztem a kalóriaértékét), néha azért lehet enni, de sokkal jobb nála pl. a párolt csirke/pulykahús. Ne vidd le túlzottan a kalóriabevitelt, mert nem fogod végig bírni a diétát vagy utána, ha emeled a kalóriát, vissza fogod hízni a kilókat.
2010. jan. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ettől mindenképpen többet kell enned,és nem szabadna éhezned.Tehát 3-4 óránként valamit enned kellene.
2010. jan. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Én 13 éves vagyok és én így csinálom:eszek rendesen reggelire kenyeret és ebédelek rendes főttkaját, aztán vacsira csak egy kis müzlit eszek, de próbálom kerülni a kenyeret a reggeli kivételével és ritkán eszek csokit és mellette edzek. Béres Alexandra: új kihívás dvd-je nagyon jó. És ha edzel tekerj magadra folpackot, attól rendesen lehet izzadni.
2010. jan. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
18%
Siralmas, hogy mennyire fogalmatok nincs semmiről... 1000 ilyen kérdés van itt, baromi soknál le van írva, hogy hányszor kell enni egy nap, mi az az anyagcsere, miért fontos, hogy gyors legyen, mi az a koplalás, miért nem szabad, fehérjék , szénhidrátok, miből mit... De csak teszik fel újra és újra ugyanazokat a dilettáns kérdéseket, és írják le a dilettáns étrendjüket... Sz@rok rá, én befejeztem... csináljátok.
2010. jan. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen igaza van az utolsónak. :( Ha elkezdesz koplalni, akkor életed végéig koplalhatsz, mert ha újra eszel, hízol. Meg kell tanulni helyesen étkezni, élni. Régen én is koplaltam, lefogytam, majd visszahíztam, de emiatt kimaradt a mensim, hullott a hajam, pattanásos lettem, sápadt, állandóan náthás voltam, és a fogzománcom meggyengült, pattogni kezdett a fogam. :(


Ide is bemásolom, hogy sikerült fogynom mindenféle divat fogyókúra, tabletta nélkül:


Én 68-ról fogytam 54-re:

- mindennap 3 féle zöldség, 3 féle gyümölcs

(brokkoli, paradicsom, jégsaláta, fejessaláta, lila-fehér káposzta, répa, borsó, retek, uborka, narancs, banán, mandarin, grapefruit, szőlő, szilva, alma, barack, szóval amit eltudsz képzelni, lehet kombinálgatni, de a zöldségeket általában vegyesen ettem, összevágva vegyessalátának + ezeket szeretem csak :))

- napi két liter folyadék (ásványvíz VAGY zöldtea VAGY citromosvíz, semmi cukros üdítő, stb)

- szénhidrátokat amennyire tudtam, lecsökkentettem, inkább zöldségeket ettem helyette, ill. tészták helyett mindig rizs, vagy főtt krumpli és nagyon kevés kenyér-péksüteményről lemondtam

- napi min. 3x, de mégjobb az 5x étkezés (tízórai valamilyen gyümi, uzsonna valamilyen zöldség)

- zsírégetéshez az egyik legjobb az aerob edzés, vagyis mindennap sétálj legalább 40 percet folyamatosan, gyorsan-tempósan. Akkor a legjobb, hogy érzed, hogy felpörget, de még nem lihegsz, mint pl a futásnál. (Amikor még nem változtattam az étrendemen, csak gyors-gyaloglást csináltam, két és fél hét alatt lement 5kg.:)) Emelett az úszás is kímélő. :)

- Hetente csak egyszer állj rá a mérlegre.

- Naponta 1400-1600 kalóriát vigyél be! Ne koplalj, annak nincs értelme. :)

- Hús: csirkemellfilé, hal, teflonserpenyőben sütve, pici olívaolajon.


Ez teljes siker volt nálam, a fogyáshoz, de most már kicsit többet eszek, pl heti egy alkalom tészta, zsömle heti 4-5 alkalom, mert még suliba járok. És azóta se híztam vissza, az ünnepeket is úgy éltem túl, hogy többet mozogtam utána, este elmentem egy másfél órás sétára. :)

2010. jan. 8. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! utolsó köszi a tanácsot, megprópálok ezzel a módszerrel fogyni! köszi szépen:))
2010. jan. 9. 18:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!