Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Aki életmódváltással viszonyla...

Aki életmódváltással viszonylag sok kg-tól szabadult meg leirna hogy csinálta?

Figyelt kérdés
Hány kg-ról indultatok és mennyi ido alatt mennyit fogytatok?hogy nézett ki a napi menutok? szigoruan betartottatok mindent vagy néha néha pl.kis pohár kola, vagy egy big-mac vagy egy szelet suti belefért? Mit és mennyit tornáztatok? koszonom! Gondolom teljesen nem szabad a cukrot és a szénhidrátot sem megvonni a szervezettol, akkor mégis mennyi megengedett?
2014. júl. 22. 15:26
 1/5 anonim ***** válasza:

A cukrot nyugodtan megvonhatod teljes egészében, a szénhidrátot nem kell, elég mérsékelni, és lassan felszívódó formában bevinni (zabpehely, barnarizs, stb.).

130 kg környékéről indultam januárban, most 105 vagyok. A napi menü kb. így néz ki:

Reggeli: rántotta vagy zabpehely fehérjével.

Tízórai: csirke+zöldség+rizs (változatosan, nem mindig ugyanaz)

Ebéd: ugyanez

Délután edzés, utána fehérjeturmix

Uzsonna: csirke+zöldség+rizs

Vacsora: sovány túró natúr joghurttal, és valamivel megízesítve, de cukor nélkül.

Nem mindig így jön ki a lépés, van mikor elfogy a főtt kaja, eltolódik az edzés, stb. A tápanyagokat nem mérem és nem számolom pontosan, csak nagyvonalakban fejben. Az elején volt egy-két csaló nap, de ilyenkor sem kétpofára zabáltam a szemetet, hanem mondjuk belefért egy gyros, light cola. Azóta ilyen már nagyon ritkán van, nem igénylem ezeket annyira.

Heti háromszor járok konditerembe súlyzózni, és szintén háromszor megyek el gyalogolni egy-egy órára.

2014. júl. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ne haragudj első, de ez még nem életmódváltás. Nem élhetsz egy egész életen át csirkén és rizsen. Az, hogy cukrot nem eszel, az viszont nagyon jó :)


Kérdező: a cukrot igen, minden formában. A barna, meg nádcukor sem jó (sokan tévesen annak képzelik). A méz az valahol a határon van, egyrészt tömény gyorsan felszívódó szénhidrát, viszont rengeteg az ásványi anyag meg vitamintartalma. Ha nincs szénhidrátanyagcsere betegséged, akkor ritkán nyugodtan fogyaszd.

Finomliszteket is elfelejtheted, helyette a teljeskiőrlésűeket válasszad, de a durum és a zabpehelyliszt is jó. Rengeteg féle gabona van, amiből finom és változatos köreteket készíthetsz.

Zöldségek mehetnek minden mennyiségben kivéve a krumplit. Azt csak ritkán.

Napi 5-6 alkalommal étkezz, és igen, a mennyiségre oda kell figyelni.


Sütikét hetente 1-2 szer nyugodtan ehetsz, ha az a fent leírtaknak megfelelően készült.

Kólából létezik cukormentes.

2014. júl. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Miért, minek neveznéd, ha teljesen máshogyan táplálkozok, és sportolok? Ez tulajdonképpen egy testépítő életmód, ha nem is veszem annyira szigorúan, mint a profik.

Lehet élni egy egész életet csirke+rizsen, de felesleges. A halért nem vagyok oda, a marha drágább, körülményes elkészíteni, a disznó pedig nem a legjobb,ha fogyni akarsz. Ha valaki szereti a halat, el tudja készíteni jól a marhát, és belefér a költségvetésébe, tegye, kiváló táplálék mindegyik. A barnarizs kiváló szénhidrátforrás, ahogy a zabpehely is. Lehet cifrázni hajdinával, de nekem pl. az nem ízlik. Néha eszek kölest, de a magas GI miatt nem gyakran. A zöldség tág fogalom, így itt lehet belecsempészni változatosságot, ahogy a csirkét is ezerféle módon el lehet készíteni. Ha fogyás a cél, akkor pedig a gyümölcs kerülendő, legalábbis ajánlatos minimalizálni.

Az volt a kérdés, hogy kinek hogy sikerült. Nekem így, és ez életmódváltás, nem más. Akkor is, ha szerinted az nem ezt jelenti.

2014. júl. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyes: Figyelj nem kötekedni akartam. Abszolút elhiszem, hogy, a jelenlegi étkezésed teljesen eltér a régitől. DE! az "életmódváltás" az ÉN szememben egy életen át tartható valami, ehhez viszont elengedhetetlen a változatosság. A napi 3x hús+ rizs SZERINTEM nem az.
2014. júl. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem is írtam, hogy ha lefogytam, akkor megint kétpofára tömném a pizzát, és tunyulnék a számítógép előtt. Tudom, hogy ez egy életen át tart, ez a szándékom.

De most diéta van, zsírégetés a program, ilyenkor bizonyos ételek, pl. a gyümölcsök, zsíros húsok kerülése javasolt. Egy példát írtam le, egy átlagos nap étkezését. Ebben minden makrotápanyag megvan, amire a szervezetnek szüksége van. Egy nap eszek húst, gyakran tojást, tejterméket (ami mondjuk szükségtelen), zöldséget. Ha a diétás szakasznak vége, akkor fogok gyümölcsöket, zsírosabb húsokat is enni. Részletekbe nem mentem bele, de a reggeli turmixba néha kerül lenmagolaj, zöldségekre tökmag/olivaolaj. Időnként veszek egy kis diót, vagy egyéb magot. Mivel a gyümölcsök és zöldségek tápanyagtartalma, minősége kétes, kiegészítésképp szedek komplex multivitamint. Mi kell ennél változatosabb? A változatosságra semmi szükség, ha a napi étkezés minden mikro és makrotápanyagot tartalmaz. Ráadásul ezen a kereten belül is elég változatosan lehet enni, a zöldségekkel mindig lehet játszani, a csirke elkészíthető rengeteg módon, sok féle fűszerrel, hozzásütve zöldségeket, lecsós szeletként... Egy csomó kaja, amit mások a változatosság jegyében esznek, pedig kiesett, mert valójában kétes az egészségre gyakorolt hatásuk: glutén (búzaliszt), hüvelyesek, krumpli.

Nálam az izomépítés és megtartás is cél, ezért a hús kell, minden étkezésben kell lenni fehérjének. Sokan követnek hasonló életmódot hosszú időn keresztül bármilyen hátrányos következmény nélkül.

2014. júl. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!