Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Gyorsfogyokurazok. Mennyi ido...

Gyorsfogyokurazok. Mennyi ido alatt sikerult lefogynotok? S mivel?

Figyelt kérdés
2010. jan. 15. 14:56
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Én két hét alatt fogytam 5 kg-ot de úgy, hogy szó szerint koplaltam. Tudom, nem egészséges és nem ajánlom senkinek, de már elegem volt magamból :(
2010. jan. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
na nekem is elegem van magambol... s 2 honap alatt feljott ram 6kg.... es azt max 3 het alatt le szeretnem adni....s erre kellenenek tippek ...:S
2010. jan. 15. 15:06
 3/9 anonim válasza:
90%
Bőséges reggeli, kevés ebéd, semmi vacsi. Kis mozgás - pl kutyasétáltatás elegendő. A lényeg, hogy ha esetleg mégis megéheznél este, ne banánt egyél vagy ilyeneket, hanem puffasztottrizst tejföllel. Az nem hízlal és mégis jóllaksz tőle. Ja és ha úgy érzed éhes vagy, igyál meg 2dl vizet, majd várj 5 percet. Lehet, hogy nem is éhes voltál, csak szomjas :) Sok sikert!
2010. jan. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne fogyj nagyon gyorsan, az általában hamar visszajön, sőt még rosszabb helyzetet eredményez. Igyál sok vizet, egyél sok gyümölcsöt! Este lefekvés előtt 3-4 órával egyél vmit szerintem, de ne túl nagyot, bár akkorát, hogy aztán ne az legyen belőle h olyan éhes vagy h jól bezabálsz késő este. Vhogy egy arany középutat keress mennyiségben. Hajrá:)
2010. jan. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
megiszok napi 2 liter vizet... s mindenap vmi gyumolcsot... este 6 utan nem eszek..s ha van idom akk napi 20 percet tornazok...de nem hat semmit :S am 168/73 vagyok....
2010. jan. 15. 15:54
 6/9 anonim ***** válasza:
16%

Rendkívül buta példány vagy!


A kutyasétáltatóval egy szinten.... na akkor a kutyának üzenem:

(ő a legértelmesebb valószínüleg)


1 kg zsír elégetéséhez 9000 kilokalóriát kell elégetni.

Nyugalomban egy 70 kilós "test" 1400 kilokalóriát igényel naponta.

9000x a te 6 kilóddal, az 54.000 kcal.

54.000: 1400= 38,5 nap.

Ez az elmélet és akkor még NEM ETTÉL SEMMIT, tehát éhenhaltál....így esélyed lenne a Darwin-dijra.


(ja 1 óra könnyű mozgás, például amikor a kutyád megsétáltat, az ~200 kilokalória. Nyugodtan számold ki, hogy hány órát kell sétálnod 54ezer kilokalóriához -természetesen kaja nélkül!)

2010. jan. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
91%

Te utolsó szuperokos...semmi értelmes tanácsot nem adtál a kérdezőnek, ha ennyire tudod, hogy hogy mennek a dolgok, akkor miért nem javasolsz valami értelmeset is....? Nem csak oltogatni kell...



Kedves kérdező!


A gyors fogyással az a baj, hogy a kilók igen hamar visszajöhetnek, ha nem ügyelsz arra, hogy utána mit fogyasztasz. Véleményem szerint csak életmódváltással lehet tartósan megőrizni fogyás után a testsúlyt, hiszen logikus, ha fogysz és visszatérsz régebbi étkezési szokásaidhoz, akkor a kilók is visszatérnek.


Ennek ellenére mégis leírok egy-két tanácsot a fogyással kapcsolatban, majd az azutáni életmódváltással kapcsolatban.


Szénhidrátszegény diétával igen hamar lehet eredményeket elérni, csak ügyelni kell rá, hogy az első 1-2 hétben ne fogyassz többet 20 g szénhidrátnál egy nap, majd később ennek az értéknek a növelésével tudod szabályozni a fogyás sebességét.

Drasztikusnak hathat a 20 g, hiszen 1 dl tejben is 4-5 g között van a ch., 1 dl üdítőben pedig olyan 7-11 g körül van.

Viszont a húsokban, tojásban, sajtban, túróban, uborkában, paradicsomban, paprikában, salátában, spenótban, stb. igen minimális a szénhidráttartalom, vagy nincs is (rengeteg táblázatot lehet interneten találni, a felszívódó szénhidrátot kell figyelembe venni, ami egyenlő a teljes ch.tartalom-rosttartalommal). Ami nagyon fontos, hogy bármilyen diétánál fehérjedús legyen az étkezés, hiszen nem az izmodból szeretnél fogyni, valamint ügyelni kell a vitaminok és ásványi anyagok pótlására, a napi folyadékbevitelre (kb. 3 l víz).

A pékárukat és lisztből készült ételeket kerülni kell. Az első pár napban a legnehezebb, mikor megvonod a szervezetedtől azt, amihez hozzá van szokva, de az első hét után elmúlik a vágyakozás mindenféle pékáru után. Ezalatt a 3 hét alatt, amit kitűztél célnak érdemes a kenyeret abonettel helyettesíteni, akár szendvicseket is lehet belőle készíteni. A cukor helyett használj édesítőszert, lehetőleg aszpartam menteset.

Nagyon fontos a megfelelő mennyiségű alvás is, mert a szervezeted ezalatt fogja a zsírt bontani, ennek jeleként a reggeli vizeletben ketonok lesznek jelen, akár gyógyszertárban kapható ketoncsíkkal lehet ellenőrizni.

Végül a sport is nagyon fontos, a rendszeres mozgás. Nagyon sokféle sportág létezik, érdemes lenne olyat találni, amit szívesen csinálsz egy héten kétszer, háromszor. Ha még nincs ilyen, akkor tornával gyorsíthatod a fogyást, edzheted a tested, de 20 percnél több időben lenne rá szüksége, heti háromszor legalább egy órára.


Az életmódváltásról:


Ha beállt a kívánt testsúly, akkor ezek után ki kell tapasztalni, hogy mennyi az a szénhidrátmennyiség, amely fogyasztása mellett nem térnek vissza a kilók.

Ajánlott teljes kiőrlésű pékárut, sok gyümölcsöt, zöldséget fogyasztani, a cukrozott üdítőket kerülni.

ÉS folytatni a sportot!


Most ennyi jutott eszembe, egy próbát megér, ha nincs más ötleted, remélem segítettem.

2010. jan. 16. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az előző válaszoló vagyok, még hozzátenném, hogy a min. 1 órás gyorsabb tempójú séta szintén hozzásegít a fogyáshoz, több szakirodalom is foglalkozik ezzel, utána lehet keresni, ha valaki nem látja be.


Tehát a kutyasétáltatás nem hülyeség.

2010. jan. 16. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Én is diétázom két és fél hónapja, konkrétan november eleje óta. Nekem nem célom a gyors és hatalmas fogyás. A cél -8 kg májusig. Az én módzsrem a következő: reggel két kifli (a teljes kiörlésű természetesen jobb, de sima tejeset is eszek) kefírrel vagy kaukázusi kefírrel. Én a diéta megkezdése előtt szinte soha nem ettem kefírt, most odáig jutottam, hogy kívánom, és alig várom a reggeleket, hogy megehessem. A munkám miatt nincs lehetőségem ebédelni, ezért ekkor csak 1-2 almát dobok be. Ez azért jó, mert alacsony a kalóriatartlama, eltelít és sok benne a vitamin. Majd mikor 4 után hazaérek a melóból wokban párolok egy kis zöldséget csirkemellel, vagy ha az nincs egy kis virslivel. Este, ha nagyon nem bírom egy natúr joghurt belefér. Minden héten kitűzök egy napot, általában a szombatot, amikor bűnözök. Pizza, spagetti, melegcsendvics.. stb. Ez pszichésen kell, hogy tudjam folytatni, és ne adjam fel. Emellett heti kétszer fallabdázok egy-egy órát. Nem éhezek, eszek mindent egy nap( szénhidrát, fehérje, gyümölcs, zöldség). Ja, és mindent olivaolajjal párolok. Heti kétszer beiktatok halat is. Így két és fél hónap alatt 6 kilótól szabadultam meg.

A legnagyobb meglepetés: a karácsonyi időszakban felfüggesztettem a diétát. Nem fogtam vissza magamat a másfél hét alatt, ami a zabálást illeti, de egy kiló sem szökött vissza rám.


Nekem ez bevállt, és a célt előbb fogom teljesíteni, mint ahogy terveztem.


Sok sikert, bármelyik módszert is fogod választani! A lényeg, hogy okosan és egészségesen!

2010. jan. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!