Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan sikerült lefogynotok?

Hogyan sikerült lefogynotok?

Figyelt kérdés
Már fél éve kísérletezek minden módszerrel, de semmi sem segít, sőt még híztam is 2 kilót. Mit tegyek? Tudom, hogy az életmódváltás a legmegfelelőbb módszer, de a neten annyi féle-fajta írás van ezzel kapcsolatban és nem tudom melyiknek higgyek. Van aki személyes tapasztalatból tudna tanácsot adni? Arra lennék kíváncsi, hogy hány kg-ból mennyit sikerült és mennyi idő alatt leadni, valamit hogyan evett és hogyan edzett. Én 161 cm vagyok és 65 kg, 22 éves. 6-7 kilót szeretnék leadni. Köszi a segítséget!
2009. nov. 24. 20:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%
elsősorban az ésszerű diétán a mozgáson és a kitartáson van a lényeg. én úgy fogytam , hogy lecsökkentettem a szénhidrátot és mozogtam napi 40 percet legalább. És már két hét után látható volt az eredmény. de hozzáteszem , hogy én életmódot is váltottam. ami azt jelenti hogy általában nem eszek fehér kenyeret, tésztákat és cukrot. nem azt mondom, hogy soha, de amíg el nem értem a mostani súlyom addig szigorúan kiiktattam ezeket. köretként szinte mindig salátát, zöldségeket eszem, néha barna rízst. heti 3-4 alkalom edzés . ha megkívánom az édességet akkor pl liszt helyett zabkorpát használok, abból is lehet akár turógombócot, palacsintát, sütit csinálni. vagy veszek étcsokit és abból eszek néhány kockát. a szénhidrátot próbálom csak délig -koradélutánig enni, vacsira csak fehérjét. persze a kívánt súly elérése után el lehet térni néha , de mindig ez az irányelv és simán tartom a súlyom. 56 kilóról fogytam le 49-re,3 hónap alatt de mindez 2 éve , azóta tartom a súlyom.
2009. nov. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
84%
jah és 160 cm vagyok. első voltam
2009. nov. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Én valamivel kevesebbet ettem 1 évig, így lefogytam 6 kg-t (75->69). Nem kell hozzá semmi trükk, kevesebbet kell enni vagy többet kell mozogni.


1 kg emberi zsír kb. 7000 kcal energiatöbblettel épül fel. Vagyis durva becslés szerint ha naponta 200 kcal-val kevesebb értékű táplálékot fogyasztasz, mint amennyit felhasználsz, akkor 35 nap alatt lefogysz 1 kg-t.


Az intenzív koplalás következménye rövid távon vízveszteség, ami látványos súlycsökkenést eredményez. Valójában ez nem fogyás, mert nem a zsírszövet fogy, hanem a szervezet glikogénkészletei. Gyors "fogyásokat" nem ritkán még nagyobb hízások szoktak követni.


A legjobb módszer természetesen a mértékletes evés és több sport valamilyen kombinációja HOSSZÚ időn át. A "könnyű és gyors" módszereket pedig érdemes elfelejteni.

2009. nov. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
62%
Nem ettem.
2009. nov. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
én ugyan nem fogytam, de megváltoztam rendesen. pár éve még jó pocakos voltam, vagy 60kg körül, mellé 165körüli magassággal. azóta nőttem 182cm-ig meg a tömegem is felment 73kg körülre. nomeg közben elkezdtem mindenfélét sportolni(úszás,futás,országúti kerékpár,foci,kondi néha) aztán így már nem vagyok szerintem túl zsíros. most országútizom, aztán jó lenne vagy 5kg-al könnyebbnek lenni, dolgozom rajta.)
2009. nov. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Szeretném megköszönni, hogy hajlandó voltál időt és energiát pazarolni a kérdésemre, és főleg azt köszönöm, hogy le mertél írni egy ilyen baromságot:D Ekkora ésszel csoda, hogy ez is ment;)


Többieknek nagyon szépen köszönöm a hasznos infókat!

2009. nov. 24. 21:01
 7/17 A kérdező kommentje:
*Kedves utolsó előtti!(most már) :D
2009. nov. 24. 21:02
 8/17 anonim válasza:
80%
adipex retard nevű gyógyszerrel. másfél hónap alatt, 8kg-t fogytam. De e mellett odafigyeltem, hogy mit eszem, és nagyon sokat ittam szénsavmentes ásványvizet.
2009. nov. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 igabcsy ***** válasza:
82%

Teljesen egyetértek az előttem szólóval.

Való igaz, hogy életmód váltás nélkül nem fog menni. De ezt ne úgy fogd fel, hogy teljesen fel kell adni az elveidet, csak egy ésszerű elvet kell kialakítani, és azt követni. De nem kell mindig minden szituációban mereven ragaszkodni az alapelvekhez. Csak okosan és megfontoltan.

Én 9 hónapja döntöttem, hogy itt és most vetek véget a kövérségnek. Addig megpróbáltam már ezer féle fogyókúrát. Több kevesebb sikerrel megcsináltam őket, de igazi eredménye soha nem volt.

Most úgy fogyok, hogy tulajdonképpen nem is fogyózom.

Szépen lassan haladok a célom felé, és így értem el azt, hogy nem fognak visszajönni a kilók. Eddig 19 kiló minusznál tartok.

Egyszerűen csak arra figyelek, hogy a szénhidrátot ne vigyem túlzásba. Amennyire lehet lecsökkentettem a kenyér és péksütemény fogyasztást. De ez nem okoz nehézséget, mert találtam helyette mást, amivel pótolni tudom. Nekem nagy kedvencem lett a pászka. Ha nem szereted az extrudált kenyeret, ezt akkor is próbáld ki. Nagyon finom reggelire pástétommal, sajttal vagy kőrözöttel (olyannal amit picit vastagabban szokás kenni) és sok zöldséggel (paradicsom, uborka, paprika,...)

A cukros löttyöket (úgymint cola, sprite, stb...) teljesen mellőztem, helyette buborék mentes vizet iszom, amibe teszek egy kis citromlevet.

A kaják terén szinte ugyanazt eszem amit a családnak főzök, bár a sült krumplival csínján bánok.


Ha megfogadsz egy jótanácsot.... ne kövess előre megírt forgatókönyv szerinti diétát, mert annak egyszer vége lesz, és akkor mit csinálsz? Visszatérsz a régi életritmusodba és minden leadott kiló duplán visszajön.


Próbáld megtalálni a mostani étkezési szokásaidban azt, ami tudományosan nem jó, és megtalálni azt az alapételt, amivel egészségesen helyettesíteni tudod úgy, hogy nem érzed a cserét lemondásnak. Ez a titok nyitja!!!

Nekem ez a pászka dolog nagyon bevált.

Aztán olyan apróságok, hogy .... pl. gesztenyepürét úgy készítek, hogy tescoban lehet kapni "fitt gesztenyemasszát". Ez édesítószerrel van készítve nem cukorral. Tejszínhab helyett pedig hulalát használok. Megspórolok egy csomó szénhidrátot és zsírt. Mégis eszem gesztenyepürét.

És csokit is szoktam néha, de ha édességre vágyom, akkor inkább gyümölcsöt eszem, vagy túrórudit. De pl. minden hétvégén sütök süteményt. Gondolhatod, hogy nem bírom ki kóstolás nélkül. De ez sem probléma, mert úgy gondolom, hogy ennyi bele kell férjen.

Nem szabad minden jó falatról lemondani, mert az úgyis megbosszulja önmagát, és a végén bezabálsz belőle.


Ha egyedül élsz, akkor nyert ügyed van, mert egyszerűen ne vedd meg azt, amiről tudod, hogy nem egészséges. Értem ez alatt, hogy ne legyen otthon állandóan csoki, chips, aszalt szilva, mogyoró, cukor, és kenyér.

Ha család is van körülötted, akkor nehezebb, de pár hét alatt bele jössz.

Ja.... és éhesen soha ne menj bevásárolni, mert olyankor az ember lánya megvesz mindent. :-)) És ha már megvette.... előbb-utóbb magába tömi: "nehogymá' megromoljon" felkiáltással. Na ezt kell megelőzni. :-))


Igyál elegendő folyadékot, és soha ne éhezz.

Ja.. és majdnem elfelejtettem: Tegyél különbséget a valódi éhség és a pszichés éhség között. Sokan összekeverik, és még magukat is becsapják.


Ez mellett fontos a rendszeres mozgás, de ez se legyen kényszer. Találd meg azt a mozgásformát, ami örömet okoz.


Nekem sokat segített Edita Sipeky: A fogyás magasiskolája c. könyve - próbáld megszerezni, szerintem érdemes.

2009. nov. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 igabcsy ***** válasza:
77%

előző vagyok...

Bocs de akkor kezdtem írni, amikor még csak egy válasz volt. Szóval az első válaszolóval teljesen egyetértek-el akartam kezdeni a mondandómat. :-))

2009. nov. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!