Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nem tudok fogyni, mert folyama...

Nem tudok fogyni, mert folyamatosan éhes vagyok! Hogy álljam meg, hogy ne egyek?

Figyelt kérdés

Bocsi, de hosszú lesz.

Már teljesen depressziós vagyok és undorodom magamtól. Lehet, hogy a hízásom oka többek közt inzulinrezisztencia, vagy hasonló is lehet, mert több tünetem is erre utal (rendszertelen ciklus, pattanások, stb), viszont az endokrinológiára 2 hónapra!! adnak csak időpontot, én pedig NEM ÉREK RÁ, mert már hánynom kell magamtól.

Normális emberek reggeliznek, ebédelnek és vacsoráznak. Na most nálam ez megszűnt. Egyszerűen folyamatosan ennem KELL.

Reggel sokszor nem tudok, utána napközben viszont nagyon sokszor. És sokszor többet is, mint normális emberek, ami rossz, de tényleg éhes vagyok. Folyamatosan. Állandóan éhes vagyok!!! És olyankor egyszerűen muszáj ennem, mert különben remegni kezdek, hányingerem lesz, és egy hisztérika házisárkánnyá változom.

Általában éjszaka is eszek, mert olyan iszonyú éhes vagyok, hogy nem tudnék tőle elaludni. Eszek útközben is. Általában nem édességeket, de sajnos becsúszik az is néha; van, hogy remegni kezdek, és úgy érzem, azonnal meghalok, ha nem ehetek valami édességet. De ez nem szabályszerű, a tökfőzelékért pl. ugyanúgy meg tudnék halni, ha épp az van.

Tavaly november óta több, mint 20 kilót híztam. Már nem jók rám a ruháim, és legszívesebben megölném magam, ami persze nem megoldás. Utálok már emberek közé menni is.

Itthon szoktam tornázni, meg TRX-ezni. Futni kellene, de nem tudok, mert bokaszalagszakadásom volt, és a legkisebb megerőltetésre fáj. Más sportok meg pénzbe kerülnek, és nekem az nincs...


Mit csináljak, hogy ne legyek állandóan ilyen borzalmasan éhes? Ha elkezdenék Meforalt szedni, az segítene? (Cukorbetegségre és inzulinrezisztanciára adják.) Vagy mégis mit csináljak?

Nem tudom kivárni az endokrinológust! Úgy érzem, egy napot sem bírok ki tovább ebben a testben!!! Sírnom kell, ha megnézem a régi képeimet, és a páromnak sem tetszem már, ami teljesen jogos...

Az akaraterő ezen nem segít, szabályosan rosszul vagyok, ha nem eszem. 19L


2014. aug. 29. 13:08
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg a szervezeted megszokta a magas GI-t, netán már candidás is vagy. Nekem a péksütik szoktak hasonló tüneteket okozni (utána farkaséhség, hiszti, stb). Csak egy hetet kellene kibírnod úgy, hogy nem eszel semmi édeset és liszteset, vagyis csak olyanokat egyél, aminek minél alacsonyabb a glikémiás indexe. Nehéz lesz, de csak az egy hét. Közben rágcsálj mogyorót, mandulát, tökmagot, akár egész nap, és ha elkap az édesség utáni vágy, szopogass el egy kocka 86%-os étcsokit. De csak egy kockát! És utána moss fogat. Ha ez nem elég, keverj ki sovány túrót citrommal, édesítővel, tegyél bele max. 5-10 szem mazsolát. Ezt egy nap akárhányszor eheted, amikor megéhezel. Igyál finom teákat (cukor nélkül), és napi 4-5 alkalommal egyél annyit, hogy ne legyél éhes, de ez hús, tojás, sajt és zöldség legyen. Nem kell futni, a napi fél-egy óra séta bőven elég, esetleg hétvégén hosszabb séták. Csak az első hét rossz, utána már jól leszel. Én ezt már sokszor végig csináltam és mindig bevált. Utána mindig tele vagyok energiával és fantasztikusan érzem magam. Csak aztán idővel ha kapok egy nagy doboz deszertet, vagy tortát, vagy nyaralni megyünk, mindig visszaesek, de így tudom tartani a súlyomat. Sajnos az akaraterő kell, foglald el magadat vagy aludj többet, hogy könnyebb legyen. Sok sikert!
2014. aug. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Megpróbálom ezt a szénhidrátcsökkentést. Remélem tényleg elég 1 hét, mert pokoli lesz, az tuti...

Sétálni szoktam egyébként elég sokat.


Ez milyen mentális betegség?

2014. aug. 29. 13:45
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Én is a szénhidrát miatt kérdeztem, hogy mindentől éhes marad-e... Mivel én se tudtam 2000 kalória alá menni, ha túl sok szénhidrátot ettem (viszont nem is voltam éhes, csak röviden. ha folyton ennék, az sokezer kalória lenne, 2000 nagyon kevés étel tud lenni). Viszont egy orvosi esetnél nem ajánlom azt, hogy kerülje a szénhidrátot és egyen sok zsírt, igazából máskor is hozzáteszem, hogy nem mindenki bírja, főleg nem hirtelen. (De aki igen, annak remek, hogy nincs különösebb éhségérzet és édességvágy, de hacsak nem koplal az ember, akkor energiája van.)

De ha a kérdező fizikailag beteg, akkor főleg óvatosnak kell lenni.

Az viszont többek jó tanácsa, hogy legalább ne cukros és más inzulincibáló legyen az étel...

2014. aug. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Elég szomorú, hogy folyamatosan csak gyógyszerekben gondolkodsz. Antidepresszánst szedtél, extrém falási rohamaid vannak, és még meglepődsz, hogy pszichológust ajánlanak neked? Kicsit kezdj el gondolkodni, mik válthatták ezt ki nálad, és kérj segítséget, hogy meg tudd oldani ezeket a problémákat. A gyógyszerrel nem oldasz meg semmit.
2014. aug. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Magán endokrin rendelésre kéne elmenned, mert ez a két hónap nagyon sok. Rá kéne szánni azt az összeget, hiszen komoly egészségügyi veszélyben vagy. A szervi okokat kéne először tisztázni. Van obezitológus is, aki az elhízással foglalkozik. A háziorvosodhoz menj vissza, hogy találjon ki valamit, hogy minél előbb szakemberhez juss. De vérvizsgálattal már a háziorvos is meg tudna állapítani dolgokat. Meforalt nem tudsz szedni, hiszen azt csak receptre adják ki, és állandó orvosi ellenőrzést kíván.
2014. aug. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Tudnék, mert párom azt szed és van neki felesleges. Csak félek, mert mi van ha többet árt, mint használ... Októberben tudnék elmenni magándokihoz, mert most kaptam normális állást, ahol fizetést is kapok normálisan :(
2014. aug. 29. 15:12
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
A pajzsmirigy működését vizsgálták már? A rendellenes működés okozhat zabálási rohamokat és állandó éhségérzetet.
2014. aug. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Akkor októberig valahogy húzd ki, lehetőleg önuralommal, fogadd meg az itteni jótanácsokat, Útra ne vigyél magaddal kaját, legfeljebb apróra vágott zöldséget meg vizet, szóval azért ésszel bizonyos mértékig urald az érzelmeidet. Racionálisan magyarázd meg magadnak, hogy minden hízlaló falattal az életminőségedet rontod, mert nem fogsz tudni megmozdulni. Szenvedéssel jár, megvonási tünetek jelentkeznek, mint a drog miatt. Ha minden második falatot nem kapod be, már nyertél. Ha mindegy, mit eszel, csak egyél, kerüld a cukrot, fehér lisztárut. Valami kellemes hobbival kellene pótolni ezt a boldogsághormon-hiányt, és szexszel, mert annak örömforrásnak kell lennie. Ha az orvos lát, akkor meg már meg fogod kapni mindenre a magyarázatot, és támogatást kapsz ahhoz, hogy mmit csinálj. Lehetséges, hogy kórházi bennfekvéssel tudnának elindítani az úton. De a körzeti orvos nem végzett laborvizsgálatokat?
2014. aug. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget.

A pajzsmirigyemet nézte a háziorvos, a vérképem alapján azzal nincs baj. Beutalt az endokrinológiára, de az ugye 2 hónap.

Igyekszem kibírni.

2014. aug. 29. 16:35
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerezz be egy vércukor mérő készüléket és kb. 1 héten keresztül pl. 2 óránként mérd meg a vércukor értékét és ugyanakkor jegyezd fel az időpont megjelölésével az étkezést is (a fogyasztott ételt és a mennyiségét is. Így nyersz egy olyan adathalmazt, amit lehet grafikusan ábrázolni? amiből kiderülhet, hogy mekkora és mennyire ingadozik a vércukorszint, mennyire változik az étkezés előtti állapothoz képest az étkezés utáni. Egyébként meg be kell szerezi egy széles bőrövet, amit mindig szorosra kell húzni, mert a gyomor teltség érzete befolyásolja az éhségérzetet. Éhség jelentkezésekor langyos tea, húsleves fogyasztása csökkenti az éhséget, de nem jelent jelentős kalóriabevitelt. Most augusztus végén egy 1 hetes paradicsomkúra nagyon jót tehet: 2-3 kg (vagy több). nyers paradicsom naponta.
2014. aug. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!