Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha nem lehet fogyni koplalássa...

Ha nem lehet fogyni koplalással, akkor miért soványak az anorexiások és az afrikai éhezők?

Figyelt kérdés

Én ezt nem hiszem el egyszerűen. KI találta ezt ki? Eleve minek létezne zsír, ha nem égetné el a szervezet? Ezért van ott, raktár!

Az anorexiások sem hétfőről keddre lesznek 35 kilósak. Előbb 60, 55, 50... És 50 kilósan (meg az alatt is) még bőven sétálnak, sportolnak, élnek. Ez nem lenne lehetséges, ha nem fogynának az izmaik. És nekem ne magyarázza senki, hogy közben meg a szívizma sorvad, mert ilyen nincs, a szervezet előbb azt bontja le, ami nem kell. A zsír nem kell. Az izom igen.



2014. szept. 2. 18:45
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
85%
Hát ha példálózni kell... én is fogytam koplalással, nagyon régen, akkor még nem volt internet, nem volt jobb ötletem. 4 hónap alatt 32 kilót, kb 5 jött fel utána, 19.5-es BMI-m volt (ez volt a minimum), de egyáltalán nem volt jó alakom, plöttyedt voltam, folyton rázott a hideg, a menzim is kimaradt kétszer pedig nem voltam anorexiás. De az tény hogy még így is jobb volt mint kövéren.
2014. szept. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
91%
Csak kérdező, tudod, ha koplalsz, nem fog szép feneked lenni, se semmi, mert az izom nem vízből meg salátából van ám, egy kicsit több eszed is lehetne
2014. szept. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%
PCOS-nak nem tesz jót a koplalás, a torna és az alacsony GI-es diéta, viszont igen. Nem gyors, ellenben egészséges és tartós fogyás.
2014. szept. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%
Az étkezési zavarok nagyon összezavarják a nőgyógyászati dolgokat. Nincs így is elég bajod?
2014. szept. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván lehet fogyni koplalással, szerencséseknek még jobbára zsírból is (ahhoz persze enni kell, nem a szinte nullkalóriás koplalásról beszélek), úgy, hogy egy pár kilós visszahízás, odafigyelés, próbálkozás szakasz után akár úgy táplálkozhatnak, mint az átlagember. Ehhez valószínűleg nagy mázli kell és csak jópár hetes koplalás, mert különben nagy hiányok alakulhatnak ki a testben (hacsak nem ért hozzá nagyon az ember, de akármilyen is az időtartam, nem árt úgy összehozni a kevés táplálékot, hogy roppant tápanyagdús legyen, a kalórián kívül megadjon mindent, vitamin, ásványi anyagok). Azonkívül nyilván stressz a testnek a brutálisan nagy kalóriadeficit, védekezésként az anyagcsere lassul, a nem legalapvetőbb izommennyiség veszélybe kerül ésatöbbi.

Azt olvastam s logikusnak látszik, hogy a koplalás alapvetően nem rossz zsírbontásra (legalább nem tömi az ember magát folyton szénhidráttal, mint sok fogyókúrázó, ami ebbe bekavar...), de izomból is több megy le (ez erősen étrendfüggő, de a kalóriadeficit miatt akkor is le akarja bontani a test a "felesleges" izmokat s ezen az edzés sem segít, mint normális evés esetében), s egyéb komoly kockázatai is vannak. Hosszútávon pedig főleg. Sokkal biztonságosabb más, kiegyensúlyozottabb, jobb módszerrel fogyni. Az életmódváltás a legjobb.

2014. szept. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:

Úgy csinálom, hogy eszek, de nagyon keveset, és igyekszem fehérjedúsat. Vettem extrudált kenyeret meg rizst, hozzá csirkemellet, túrót, kefirt meg uborkát, hogy valami zöldség is legyen. Olyan 500-600 kcal-t eszek egy nap, de 1200-nál semmiképpen sem többet.

Biztos izom van a csípőmön, de a nadrágom máris kényelmesebb kicsit, és nem azért, mert kinyúlt. :D

2014. szept. 3. 17:47
 27/30 anonim ***** válasza:
500-600 kalória durván koplalás, tönkreteszed vele a tested!
2014. szept. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Az 5-600 elég durva, ennyiben már biztos kihagysz valami fontosat, szerintem csak nagyon rövid ideig csináld, ha már csinálod.

Amúgy a fehérjedús irány és az uborka jó, ha már koplalsz, akkor így, de a túróban van elég zsír? Napi 30-40g-ot szoktam olvasni minimumnak, a hormonoknak, a zsírban oldógó vitaminoknak is szükségük van zsírbevitelre...

Rádobnék még némi kalóriát, személy szerint tojást és olajos magvat is (vagy maglisztet, töményebb tápanyag szempontjából és kevésbé zsíros), igaz, nem tudom, mi nincs a húsban, ami az olajos magvakban van, én nem szoktam húst enni s tudom, hogy nekem ez így jó, változatos zöldségekkel és olajos magvakkal. A változatosság szerintem Neked sem ártana, s ha megduplázod a kalóriát, akkor sem fogsz sokkal lassabban fogyni zsírból, de ha mégis, akkor is biztonságosabban, egészségesebben. Inkább egyél és edzz többet! :)

2014. szept. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
90%
Ha másra nem is akkor, arra biztos jó a "diétád", hogy tönkre tedd a szervezetedet, de legalább a teherbe eséstől nem kell majd tartanotok, mivel még menstruálni sem fogsz...
2014. szept. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

hogyne lehetne fogyni, lefogysz utána


1. szintén koplalsz --> anorexia, jobb esetben csak belgyógyászati és nőgyógyászati betegségek stb. Megéri?!

2. folytatod a koplalás előtti életmódot --> jojó effektus miatt, valószínűleg még többet szedsz vissza

3. teljes életmódváltás, rendszeres MOZGÁS --> ez még a jobb változat, csak sajnos nagyon kevesen tudják megvalósítani

4. negyedik eset nem nagyon van

2014. szept. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!