Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Semmilyen fogyókúrába nem fér...

Semmilyen fogyókúrába nem fér bele egy kis bűnözés?

Figyelt kérdés

Világéletemben vékony voltam, azt ehettem, amit akartam.

Szülés után azért összejött néhány plusz kiló, már elkezdtem tornázgatni, egészségesen étkezem, kezdtem is fogyni, de a hasam még mindig nagy, mondjuk 4 kg-os baba után nem csodálom.

Elkezdtem piloxing-ra járni, na ott mondta az oktató, teljes életmódváltás kell, az étkezést kell megreformálni, mert a mozgás önmagában csak 30 % az étkezés 70 %-ban fogyaszt.

Na el is kettyentem, mert akkor minek ugrálok, ha az csak 30% és olyan étrendet akarnak rámerőltetni, ami nekem nem fekszik. Pl. szeretem a csokit, nem viszem túlzásba, de nehogy már néhanapján ne kaphassak be egy szelet csokit, vagy ne ihassak meg egy capuccinót sem?

Van néhány fanatikus, folyadéknak csak vizet isznak, zöldség meg gyümölcs egész nap, és minden egyéb tiltólistán.

Tényleg nem ér semmit a torna?

És csak akkor lesz lapos hasam ha egész nap csak zöldséget és gyümölcsöt eszem?

Mit tanácsolnátok egy ilyen rebellisnek mint én, akinek a napi egy szelet csoki kötelező? És mozogni szeretek, miért nem lehet a mozgással fogyni?



#torna #fogyókúra #fogyás #hasizomfeszesítés
2014. szept. 17. 15:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Azért ugrálsz, ha ne legyél plöttyedt. OKé, hogy a kaján sok múlik,de a sport feszessé tesz. Amúgy meg úgy csinálod,ahogy te szeretnéd, én simán eszek mindent,csak midnent számolok és sportolok mellette.
2014. szept. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Belefér, bár a minden nap egy szelet csoki szerintem sok. Vannak alternatívák amivel a nasit pótolni lehet.
2014. szept. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Egy testépítőnek aki szálkásító időszakban van és az a célja hogy 8-12 hét alatt szinte nullára vigye le a testzsír %-át annak egy mp bűnözés sem fér bele, mert megborítana mindent.


Azt te döntöd el neked mi fér bele. Az oktatódnak teljesen igaza van, tényleg a kaján múlik 70%-ban az edzés másodlagos ugyan, viszont fontos mert elősegíti a zsírégetést. Növeli az anyagcserét és fokozza a vérkeringést. A gyümölcsök nem jók fogyókúra idején, a gyümölcscukor az egyik legrosszabb fajta, ami csaknem teljes mennyiségében testzsír lesz. A cukrok és más gyorsan fekszivódó CH-k megemelik az inzulinszintet. Amikor fenn van az inzulinszint azonnal megáll a zsírbontás.

Magas inzulinszint és zsírbontás nincs együtt.


Tehát edzés napokon se de főleg edzés előtt nem szabad (vagyis mindent szabad de minek) cukros ételeket és gyorsan felszívódó CH-kat enni. Az edzést tönkre is vágtad nincs értelme, zsírt nem fogsz bontani ami a cél lenne. fogyókúra idején fel kell vinni a fehérje mennyiséget a CH-t meg a zsírt lent tartani. Edzés előtt fél órával L-karnitin, edzés után pedig fehérje bevitel hogy ne legyen izom leépülés. Napi 5x étkezés csoki evés az max 15 óráig.


Ha van egy jól összerakott szálkásító étrended, ha nem csinálsz semmit akkor is fogyni fogsz, csak kalória minuszban tudsz fogyni. Ha rosszul van összerakva a kajád és még kalória pluszban is vagy 10 évig is hasizmozhatsz heti 5x egy centi nem fog lemenni zsírból és derékbőségből. Sőt ellenkezőleg megerősödik a hasizom és jobban kinyomja a zsírt maga fölött és nő a derékbőség.

2014. szept. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Naponta azért ne egyél csokit, max. 1-1 kocka étcsokit, de ettől függetlenül nem kell mindent megvonnod magadtól, mert úgy nem lehet fogyni, ha közben lelkibeteg vagy az édesség hiányától. :) A gyümölcsökben egyébként majdnem van annyi cukor, mint egy hagyományos csokiban, úgyhogy nem sokkal jobb. :D
2014. szept. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Kösziiii. A csokit csak példának írtam, nincs rajtam túl sok felesleg, elég lesz 3-4 kg fogyás, de a hasam ugye löttyedt, kitágult a bőr is a hasfal is, ezen feszesíteni kell. Jó tudni ilyen praktikát amit a 3-as is írt.

Ha tudtok még ilyeneket, akkor előre is köszi!

2014. szept. 17. 22:18
 6/12 anonim ***** válasza:

Elég rossz fogyókúra csak zöldséget és gyümölcsöt enni... S nagyon kiegyensúlyozatlan.


Sokat lehet változni, de csokival is lehet fogyni. Cukor inkább ne legyen benne, de a kalóriadeficit valószínűleg fontosabb, mint a csokizás léte... Bár az inzulint akkor is felviszi (ha van benne cukor), ami nem előnyös. De mondom, nem gátol meg feltétlenül a fogyásban.


Én édesszájú vagyok, de megpróbálok mindent megtenni a fogyásért (még olyan étrendem is van, ami mellett csak megszokásból kívánok édeset, viszont az szénhidrátszegény. én a zsírt nem adom fel, sőt. kinek mi fekszik). Az én szervezetem szeret stagnálni egy bizonyos körben, hízni is, fogyni is majdnem lehetetlen belőle. De nem adom fel, s minden kis tényezőt próbálok jól csinálni. Te pedig kevesled a 30%-ot, ami amúgyis csak egy hasraütött szám, sok mozgás rengeteget jelent, de kevés intenzív is fel tud pörgetni...

2014. szept. 18. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

ha már egy ideje az egészség útjára léptél plusz már elérted a célod,mindennel tisztában vagy,utána már néha belefér.

de amíg nem éred el azt a szintet,hogy a hosszú távú egészséged miatt eszel normálisan és edzel rendesen,nem csak a külalakért,addig nehéz dolgod lesz.

ez a torna nem ér semmit dolog meg már gyakorlatilag infantilis kérdés,ahogyan a zöldség gyümölcs étrend is,amikor a fehérje bevitel minden étrend alapja.

2014. szept. 19. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

kimaradt,hogy a kérdező 99%,hogy skinnyfat,vagyis a zsírégetés az utolsó amit tennie kellene,mert nincsen izomzata.

amit meg a másik válaszoló írt,hogy ha csokit ettél utána semmit nem ér az edzés...

a legtöbb ember azért edz elsősorban,hogy funkcionális képességek birtokába jusson,pl ökölvívók,vagy bármelyik küzdősportoló.

vagy a kettlebellesek sem akarnak fogyni,csak az állólépességüket akarják fejleszteni stb lehetne sorolni.

attól,hogy csokit evett edzés előtt még ugyanúgy tud fejlődni az állóképesség és a funkcionális képesség.

az,hogy egy szűk réteg csak és kizárólag a külsőre megy meg nem lehet kiindulási alap.

2014. szept. 19. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Jaj, akkor tisztázzunk néhány dolgot, úgy kérek segítséget, több félreértés ne essék!

Szóval mondhatom, hogy leánykoromban sportos testalkatú voltam, rendszeresen jártam aerobic jellegű tornákra, bicikliztam, futottam is stb. Fogyókúráznom, diétátnom sos kellett, így ebben nem is vagyok jártas.

Szültem egymás után két gyereket, ráadásul mindkétszer veszélyeztetett terhesség miatt mozgás tiltva, szaladtak fel a kilók. 163 cm vagyok 50 kg körül voltam mindig, 70 kg-osan mentem szülni. Két terhesség és az utána lévő szoptatási időszak alatt úgy gondolom, hogy egészségesen étkeztem, fehérjedúsan, vitamindúsan, sok folyadék stb.

A kisebbikem most 1 éves, most fejeztem be a szoptatást, így az étrendemet már a felére csökkentettem mennyiségileg, elkezdtem itthon tornázgatni, esténként futni járok stb. szóval visszakapcsolódni az aktív életbe, ami nekem 4 évig kiesett.

Most 60 kg vagyok, 163 cm-hez az nem olyan sok, csak egy kicsit akarok faragni főleg a női területeken, fenék, csípő, has, hát főleg a hassal van bajom mert amúgy meg vékony lennék.

Ezért gondoltam naivan, hogy nekem elég a torna, és nem kell drasztikusan fogyóznom!

Úgy gondolom, hogy nekem van izomzatom, miből gondolta valaki hogy nincs?

Nem az a fajta vagyok, aki csak a kinézet miatt edz, én mindig is szerettem mozogni, csak most ez 4 évig teljesen kimaradt.

Így érthetőbb?

Ja és még valami. Terhesen rá sem bírtam nézni az édességre, most meg amikor egész nap rohangászok a két örökmozgó kicsi után, ha leülök egy pillanatra, rögtön megtámad az érzés, jaj de jólesne most egy kis csoki!

2014. szept. 19. 09:58
 10/12 A kérdező kommentje:
Mi az, hogy skinnyfat?
2014. szept. 19. 09:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!