Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Éhezés nélkül is lehet fogyni?

Éhezés nélkül is lehet fogyni?

Figyelt kérdés
Úgy értem,hogy két hete elég jól levittem a kalória bevitelt. Nehéz volt,mert folyton éhes voltam. Pár napja viszont elég könnyen megy,nem is vagyok éhes,elég amennyit eszek. Gondolom összeszűkült a gyomrom. Így is fogyhatok? Vagy ha nem érzem az éhséget akkor nem is fogyok?

2014. okt. 16. 21:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Annak ne örülj, ha összeszűkült a gyomrod. A koplalás csak árt. Fogd vissza a cukrot, a lisztes dolgokat, egyél sokszor keveset, sok zöldséget és gyümölcsöt, napi 2-3 l folyadékot, és a legfontosabb: ne légy lusta mozogni!!!
2014. okt. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :) És azt meg tudnád mondani,hogy ha nem érzem az éhséget akkor nem is fogyok? :D
2014. okt. 16. 21:39
 3/8 anonim válasza:
46%
Azt ugye tudod, hogy az ilyen drasztikus fogyókora után nagyon könnyen és gyorsan fogsz visszahízni.
2014. okt. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem attól fogysz, hogy nem eszel, és nem akkor fogysz, ha éhes vagy...ez jó nagy hülyeség. Az éhezéssel azt jelzi a szervezeted, hogy ki van ürülve a gyomrod, és marja a gyomorsav a gyomorfalat. Azon kívül, hogy a tápanyagok is kezdenek kiürülni a szervezetedből.


Igaz az, hogy sokszor egyél keveset, és igyál sok folyadékot! Nem koplalással kell lefogyni, mert azzal csak ártasz magadnak...jó, hogy nem írtad le a korodat, és a kilóidat, mert páran kiosztottak volna.


Étkezz tudatosan, és fogyj le úgy.

2014. okt. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Éhezéssel sehogy sem lehet fogyni. Csak az nélkül lehet fogyni. Nem attól hízol el, mert sokat ennél a fejemet tenném rá, csak egyszerűen szemét egészségtelen dolgokat eszel.
2014. okt. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Lehet fogyni éhségérzet nélkül... Amikor 2000 kalóriával fogytam (ah régi szép idők, amikor még több fölöslegem volt, OK, talán mégsem olyan szépek), akkor sosem voltam éhes. Ha éhes vagyok, eszem. Sok ketogén diétázó pedig konkrétan koplal, pedig nem akar, csak nem éhes. Azt gondolnád, hogy ha nincs éhség, a testnek elég az, amit kap, de ez nem így van. Ketóban ugye a test valami picit jelez (bár van, aki akkor is farkaséhes), aztán nem érdekli, van testzsír, használja azt. Ha keményen koplalsz vagy ritkán eszel, akkor simán ketózisba juthatsz egy időre anélkül, hogy ezt terveznéd, s ilyenkor az éhség hajlamos lecsökkenni, bár bizonyára nem mindenkinél.

A kalóriadeficit hatására szokott fogyni az ember. Akkor is, ha koplal, csak annak megvannak a hátrányai, kockázatai, pl. a fokozottabb izomvesztés, de tudnám sorolni.

2014. okt. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nyilván lehet fogyni éhezéssel, a test nem tud energiát meríteni a semmiből... Az anyagcserét csökkenteni tudja egy szintig, izmot is tud bontani, hogy fehérjéhez és glükózhoz jusson, de ha nagyon keveset kap, akkor muszáj hozzányúlni a zsírraktárakhoz is. Ha régen került be nagyobb mennyiségű szénhidrát, akkor a hormonok szintje is kedvez a zsírbontásnak.
2014. okt. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Folyton éhes voltál? Akkor koplaltál, ahogy most is koplalsz. Vagy elájulsz majd, vagy jól bezabálsz, amikor a tested már nagyon besokkal. Ezzel csak azt éred el, hogy megnő a testzsírszázalékod és hízékony leszel.
2014. okt. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!