Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nem akarok bulimiás lenni....

Nem akarok bulimiás lenni. Megállíthatom?

Figyelt kérdés
Nyáron fogytam 10 kilót. 175 centimhez most 62 kiló vagyok. Azota ezt a súlyt tartom. 55-58 szeretnék lenni. Nem tudom milyen diéta lenne jó, mivel már igy is egészségesen táplálkozom, az "életmódváltástól" nem fogynék csak tartom a súlyomat. Az utóbbi pár hónapban már rendesen étkeztem néha nasi, meg nem figyeltem olyan tudatosan, hogy mit eszem. Nem változott a súlyom és látszatra is olyan, mint nyáron. Viszont most szeretnék még leadni 5-6 kilót legalább, úgy érzem úgy lennék "tökéletes". Beleestem egy nagy hibába és félek, hogy nem tudok belőle kimászni. A központi kérdés az életemben a súlyom és az evés lett. Napokig csak gyümölcsöt ettem, aztán nagyon kevés kalórián kezdtem el élni. Hetekig nem ettem SEMMI szénhidrátot. Nem fogytam egy grammot se. Ezután összevissza kezdtem zabálni, aztán persze jött a bűntudat... Meghánytattam magam egyszer, utána megkönnyebbültem és jobban éreztem magam. Ez az utóbbi napokban egyre gyakoribb lett. Tudom, hogy bajom lehet ebből ezért le akarok állni. De mindig erős késztetést érzek,hogy zabáljak aztán meg kiadjam magamból az egészet. Ráadásul mikor ledugom az ujjam, csak öklendezek perceken keresztül és nem is jön fel semmi. Nagyon remélem, hogy még időben vagyok, hogy megállítsam. Komolyan elkezdtem félni!
2010. jan. 31. 15:41
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
phsziologus,vagy pszichiáter nem tom h kell irni bocs.
2010. jan. 31. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én 15 éves vagyok, és 180 cm hez voltam 62 kg. Elhatároztam hogy őrülten le szeretnék fogyni, és alig ettem, aztán jtt a habzsolás amit kb 7000 kcal képzelj el. ÉS persze a hyres bűntudat, majd a súlyom megduplázta magát. A lényeg az hogy apám nem volt itthon egy hétig. És nagyon depreszzios voltam, az evés meg a súlyom miatt. ÉS éreztem, ez az! a Bulémia. Felmentem oldalakra, és az összes bulémiát leiró tünet, igaz volt rám. Nagyon nagyon nagyon megrémültem. Én enm akarom ezt. És akkor fogtam egy hatalmas lapot és ráirtam: NEM DIÉTA? HANEM EGÉSZSÉGES ÉLETMÓD. Kiraktam a falamra, és azóta amikor azt mondom hogy éhes vagyok, de nem ennék, akkor ránézek, és már elöttem van az étel amit finoman majszolok. :) És heti 1 kg fogyok, a lehető leg egészségeseb módon :) Én átvészeltem, komyolabb, maradandó bajok nélkül, de nagyon közel voltam hozzá hogy belecsúszak, mert rengeteg hashajtót szedtem abban az időben.Ha most feleszmélsz, te is elkerülheted
2010. jan. 31. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
33%
első úgy kell írni hogy Pszichológus és pszichiáter
2010. jan. 31. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A bulimiások elfelejtik, hogy a test sokszor döntő lehet és nagyon fontos, de már nem annyira az amikor felbukkanak más problémák ( pl. rossz lehellet/szájszag ), arról nem is beszélve, hogyha megreped a nyelőcsöved akár bele is halhatsz !


Én értem amit te mondasz, nkm is volt periódusom amikor fél évig nem ettem SEMMI szénhidrátot. Akkor mondjuk nagyobb is volt az elszántság, mert végülis te is látod, hogy amikor már jobbul a helyzet, a tested óriásit változik, stb., akkor már nem tudod megvonni annyira magadtól az ételt. Sztem vigyázz, hogy mit csinálsz, mert amit eddig elértél most könnyen elszúrhatod. Nem vagyunk robotok, én is azt hittem 1xer, hogy azok vaunk és lehet, hogy tényleg azok is vagyunk sokszor, de nem egy életen át. Ha igy folytatod a súlyodba fog kerülni, de ami még fontosabb , a MUNKÁDBA, AZ IDŐDBE


Vissza akarsz jutni oda, ahonnan elkezdted ? Sztem ülj le egy kicsit és értékeld a saját munkád, amit eddig végeztél. Ne legyenek irreális elvárásaid


Amit javasolni tudok az az, hogy nyugodj meg. Bűntudatod van és ezért falsz aztán hánysz. Alakits ki egy kiegyensúlyozott étrendet, mondjuk ne haladd meg a napi 1500 kalóriát, de mellette mozogj !!!! Tuti, hogy lefogsz még adni egy pár kilót, de a bulimia betegség és GYENGE JELLEMRE VALL, nincs semmi tisztelnivaló egy olyan emberben aki degeszre zabálja magát és aztán kihányja. És ez már tényleg nem testtől függ, lehetsz akármilyen tökéletes alkat, ha ilyen módszerekkel őrzöd meg az alkatod akkor az szánalomra méltó, veszélyes és nem ér semmit

2010. febr. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
pszychiáter! ezt egyedül sajnos nem tudod megoldani, itt az akaraterő már nem segít. ha elbeszélgetsz 1x-2x egy dokival akkor rendben lezel és lehet hogy felír neked valami gyógyszert
2010. febr. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ja, mer a gyógyszerek mindent megoldanak helyettünk... ezaz, biztassuk a tiniket a dilibogyó evésre, ha csak azt sznek, tuti fogynak...
2010. febr. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én magamtól "szoktam le" róla,amikor már vért hánytam és megijedtem. Te ne várd ezt meg!!!
2010. febr. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!