Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A méz mennyire hízlal? Használ...

A méz mennyire hízlal? Használhatom cukor helyett?

Figyelt kérdés
2010. febr. 9. 20:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Vannak, akik jóindulatúan óvnak a mézfogyasztástól, mert „nagyon hizlal”. Nos, az igazság ezen a területen a következő:

• A méz gyümölcscukrából nem lesz zsír, mert a májban glikogénként raktározódik el.

• A méz szőlőcukrából nem lesz zsír, mert rövidesen elég az izmokban.

• A mézfogyasztás aktívabb életvitelre serkent, ami az elhízás ellen hat.

• Egyes mézfajták (mentaméz, káposztaméz) vízajtó hatásúak, súlycsökkenést idéznek elő


Ezt találtam. De ha nem igaz, akkor is fogyaszd, mert egészséges és baktérium ölő hatású.

2010. febr. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
45%
A méz a hiedelmekkel ellentétben ugyanúgy elraktározódhat zsírként, mint bármilyen más cukor. A különbség, hogy lassabban szívódik fel, rengeteg értékes tápanyag van benne, és vitamin. De ne a tescoban vedd, az konkrétan tele van rakva rendes kristálycukorral... Piacon vedd termelőtől!!! És mivel ugyanúgy cukorként viselkedik, mint a sima, ezért ebből se sokat, és inkább a nap első felében. De ha a táplálkozásod alapból nincs rendben, akkor tökmimdegy :)
2010. febr. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
62%
Nagyjából ugyanannyi kalória van benne, mint a cukorban. Ebből a szempontból elenyésző a különbség. Viszont a méz egészséges.
2010. febr. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
57%

Remélem a netet is lassan kicsit cenzúrázni fogják, és büntetik a hülyeséget...


"• A méz gyümölcscukrából nem lesz zsír, mert a májban glikogénként raktározódik el. IDIÓTASÁG! MINDEN SZÉNHIDRÁT GLIKOGÉNKÉNT RAKTÁROZÓDIK EL, ÉS NEM CSAK A MÁJBAN,HANEM AZ IZMOKBAN IS! HA TELE A RAKTÁRAK, AKKOR MEG SZÉPEN ZSÍRKÉNT RAKTÁROZÓDIK

• A méz szőlőcukrából nem lesz zsír, mert rövidesen elég az izmokban. PERSZE, MINT MINDEN CUKOR, HA VALAKI VÉGEZ TESTMOZGÁST RENDSZERESEN ÉS SOKAT!

• A mézfogyasztás aktívabb életvitelre serkent, ami az elhízás ellen hat. MUHAHAHAHAHAHAHAHAHA :)

• Egyes mézfajták (mentaméz, káposztaméz) vízajtó hatásúak, súlycsökkenést idéznek elő EZT NEM TUDOM, DE A VÍZHAJTÁS AZ VÍZHAJTÁS... TEHÁT VÍZ MEGY KI A SZERVEZETBŐL AMI HA ISZOL VISSZAJÖN... AZ UGYE NEM ZSÍR.

"

2010. febr. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:
72%
A méz egyszerű cukrokat tartalmaz,amit könnyebben lebont a szervezet,mint az összetet cukrokat, így nem hízlal annyira mint a kristálycukor. Napi néhány kanállal nyugodtan ehetsz belőle fogyókúra esetén is.
2010. febr. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
56%

a kristálycukor ugyanolyan egyszerű cukor, mint a méz... mono és diszacharidok közé tartoznak.

Pont, hogy az összetett cukrok, vagyis inkább szénhidrátok az egészségesek, mert lassabban szívódnak fel, tehát nem rögtön, mint az egyszerűek, amiket ha nem használ fel a szervezet akkor zsírként elraktároz... Az összetett szénhidrátokat több idő megemészteni, így több idő áll azok felhasználására is...


Egyszerű megjegyezni, ami édes az mind egyszerű szénhidrát, ami nem az mind összetett... A méz egyszerű, a rizs összetett. A kristály, vagyis répacukor egyszerű, a burgonya összetett...

2010. febr. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
tökmindegy. egyed nyugodtan mert kell egy kis cukor a fogyókúrában is és sok benne a vitamin.
2010. febr. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Én is fogyizom, de szoktam mézet fogyasztani. Nem vettem észre, hogy gátolná a fogyást, mert ettől függetlenül fogyok. Szóval nyugodtan egyed. Én reggel szoktam tenni a teámban. Cukrot egyáltalán nem eszem, szóval a teát mindig ezzel ízesítem. Sőt, ha beteg vagyok, akár még este is nyomok egy pár kanállal. Nem lesz baj belőle.
2010. febr. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Krisz85 ***** válasza:
69%
Pontosan, ha a májglikogén tele, akkor megy az izmokhoz, ha ott is teltház van, akkor megy szépen zsírba, cukor ide vagy oda, kivéve az olyan cukrokat, amik eleve alacsony GI indexüek, mivel nem okoznak inzulin szint emelkedést, tehát nincs ami szállíthassa a tápanyagot, kvázi nem tudsz tőle hízni ilyen pl az almában lévő cukor.
2010. febr. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
65%

Sziasztok!


NEM HÍZLAL! Az csak egy dolog, hogy sok benne a kalória, de nem alakul zsírrá, mert másképpen dolgozza fel a szervezet! Ha valami 100%, hogy nem alakul zsírrá, akkor hogyan hízlalhatna?

Ez tök logikus!!!!

"Azonos súlyú méz ötször annyi energiát ad, mint a tej, háromszor annyit, mint a hús, kétszer annyit, mint a tojás. De nem hizlal! A méz gyümölcs cukrából nem lesz zsír, mert a májban glikogénként raktározódik. . . "

A tény az, hogy NEM HÍZLAL, akármilyen hihetetlen!

Ez pont olyan, hogy pl. egy naracsban 41 kalória van. . .

Attól, hogy megeszel belőle 3000kalória mennyiségben, nem fogsz elhízni, mert ugyanúgy, mint a mézt (nemugyanúgy) teljesen másképpen dolgozza fel a szervezet, mint pl. 3000kalória mennyiségű szalonnát!!!!!!

2010. febr. 15. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!