Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A méz mennyire hízlal? Használ...

A méz mennyire hízlal? Használhatom cukor helyett?

Figyelt kérdés
2010. febr. 9. 20:14
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
59%

00.24 Ordibálhatod a butaságaidat, attól még butaság marad... Már leírtam, hogy a méz ugyanúgy cukor. Ha jártas lennél a táplálkozástudományban tudnád, hogy mekkora butaságokat hordtál össze...

Osrvosira jártam, dietetikussá avanzsáltam, hidd el, hogy jobban értek hozzá, mint te...


Amit írtál abban nem logika van, hanem tudatlanság. Ha valaki eléget naponta 1500 kalóriát és bevisz 3000-et az hízni fog... mindegy, hogy mézből vitte-e be, vagy narancsból... A plussz az plussz. Ha a kocsidba egy kiló vasat raksz, vagy egy kiló tollat, akkor az egy kilóval lesz nehezebb, mindegy, hogy a tollból egy zsák kell, a vasból meg egy zacskónyi...

Kicsit olvasgass még, de ne a nők lapja café-n... inkább táplálkozástudományi szakkönyveket kapkodj elő.


Élsportolókkal foglalkozom nap mint nap, értem a szakmámat.

2010. febr. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
ma 12:48, te sosem változol :) de nem csak te, hanem a szöveged sem.
2010. febr. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

12:48:

én csak ennyit erok: akinek ezt írtad,annak volt igaza, nem neked. fogadnál 1millióban?írunk egy szerzódést is,megadom a számlaszámomat!ha igazam van(igazunk azzal a valakivel) te küldesz nekem 1millát,ha viszont neked van igazad,én küldök 5öt.megegyzetünk állítólagos edzőúr?

2010. márc. 31. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
83%

A méhészettel és a mézzel foglalkozó hivatalos magyar weboldal szerint:

"Olyan állítás is napvilágot látott, miszerint a méz azért nem hizlal, mert a tejcukrából nem lesz zsír, azt a bél hasznos mikroorganizmusai használják fel. A méz tejcukor tartalmától valóban nem lehet elhízni azon egyszerű oknál fogva, mert nincs benne..."


Vital.hu szerint:

- A méz gyümölcscukrából nem lesz zsír, mert a májban glikogénként raktározódik el.

- A méz szőlőcukrából szintén nem lesz zsír, mert rövidesen elég az izmokban.

- Sőt, egyes mézfajták (mentaméz, káposztaméz), vízhajtó hatásúak, ezért gyakori fogyasztásuk súlycsökkenést idézhet elő.


DR. Szabó Erika természetgyógyász szerint:

"A méz természetes cukrokat tartalmaz ami a finomított cukorral ellentétben könnyen felszívódik a bélből, gyors és hosszú ideig tartó energiát biztosítva a szervezet számára. Kedvenc étrend kiegészítője sportolóknak, az olimpiai játékok idején már a Görög atléták is használták. Sokan azt gondolják hogy a méz hízlal magas cukortartalma miatt ami nem egészen így van. A mézben levő cukrot az izmok gyorsan elégetik, a felesleg pedig a májban raktározódik glikogénként, nem alakul át zsírrá mint a gyári finomított cukrok."


Egy méhész szerint:

"Az emberi szervezet számára könnyen emészthető, azonnal felszívódó, energiát adó anyagokat tartalmaz. A méz ezért nem hizlal. Híznánk tőle, ha a szervezetünk nem úgy dolgozná fel, ahogy...ugyanis kalória az van benne bőven, de hiába..."


Engem nem érdekel ki milyen orvosira járt, én ezeket elolvasva elhiszem, hogy a méz nem hízlal!! 10 ezzel foglalkozó hivatalos weboldalból 10 azt állítja, hogy nem hízlal...

Szerintem erről meg ennyit!

2010. ápr. 2. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Szia!:)

Olvastam már a mézről azt is, hogy hízlal és azt is, h nem....de sztem egyáltalán nem hízlal. Ezt tapasztaltam és mivel én nem híztam 1 dekát sem tőle sztem nem hízlal. Sógoromék méhészek, nagyon fimom mézük van és adnak mindig 1 halom mézet nekünk, mert tudják, h szeretjük:) Én cukrot nem használok sosem, cukor helyett mindenbe mézet teszek, teába, kávéba és az ételekbe is. Én egyedül a család nélkül megeszek másfél-2 hetente minimum 1 kg mézet, nagyon szeretem, napközben szoktam még kis kanállal eszegetni belőle, meg ugye a kávémba ezt teszem, teámba, gyümölcsökre stb. szal én már 12. éve másfél-2 hetente 1 kg mézet eszek és egyetlen 1 dekát sem híztam ez idő alatt. Ja és azt hozzáteszem, h semmi sportot nem űzök, néha jógázom, ha van időm és mégsem híztam semmit. És nem vagyok vastag, eszem rendesen, fogyóznom nem kell, mert nem vagyok kövér szerencsére. Szal nekem az a saját tapasztalatom, h nem hízlal a méz. Ezt látom magamon:) és a gyerekeimmel is megetetek minden nap jó pár kanál mézet, mert nagyon egészséges és a gyerekeim is vékonyak, ők sem híztak még a méztől:)

Bocsi a kisregényért!:)

További szép napot!

Szia:)

2010. ápr. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Nagyon jók ezek az idézetek, csak a csavar ott van a dologban, hogy az izmok kizárólag akkor használnak fel bármit is, ha igénybe vannak véve... Mellébeszélés ez az egész, úgy van beállítva, mintha nem hízlalna a méz. Könyörgöm, full cukor, 400 kcal van 100 grammban. Ennyit elégetni 40-50 perc futással lehet. Ha valaki rengeteget sportol, ehet sok cukrot, mert igen az izmokban raktározódik majd glikogénként, és fel lesz használva ha az izom igénybe van véve a sportolás alatt. Csakhogy ha valaki baromira nem sportol, akkor az izmaiban elraktározódik a glikogén, majd mikor több már nem tud elraktározódni, akkor zsír lesz a felesleges kalóriákból és kész. A méz Glikémiás indexe nagyon magas, tehát gyorsan szívódik fel. Ami gyorsan szívódik fel, az bizony vagy rögtön elég az izmokban mert az alany sokat sportol, vagy zsírban elraktározódik. Ez fekete-fehér annak aki erről tanult és érti... másokat meg meg lehet vezetni a mellédumálással amiket itt fent már mások is idéztek innen-onnan. Tök egyszerű, van kalória felhasználás, és kalóriabevitel. A felesleges kalóriák elraktározódnak zsírként akiknél már tele vannak a glikogén raktárak. Az áltag ember mivel sosem sportol ellenben rengeteg cukrot fogyaszt, a glikogén raktárak mindig tele vannak, így csak zsírként tudnak a felesleges kalóriák elraktározódni. Lehet csűrni-csavarni, de így megy ez :)
2010. ápr. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

első hozzászóló, egy méretes idiót. A szövegben ugyan is az áll: NÉHÁNY TÉVHIT A MÉZRŐL, nem pedig: AZ IGAZSÁG A MÉZRŐL!

na mindegy

2012. szept. 6. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 MrMental válasza:

10 Gramm kristálycukorban 40 kalória van.

10 Gramm mézben 32.5


Majdnem annyira hízlal,mint a kristálycukor.:)

2014. jan. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
Fú!!! Mennyi sötét ember. A kalória tartalom nem egyenlő a hizlaló készséggel. Nem mindegy, hogy monoszacharidokról vagy diszacharidokról beszélünk. Az utóbbi kémiai összetettségének köszönhetően, lassan dolgozza fel a szervezet. Ettől halmozódik. Ettől hízik az ember. A monoszacharidok könnyebben hasznosíthatók. Ilyen például a glükóz (szőlőcukor) vagy fruktóz ami szintén glükózzá alakul. A glükóz pedig a sejtek tápanyaga. Amit felélnek "üzemanyagként". Ez utóbbiakból áll a méz is.
2014. máj. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
A méz a legegészségesebb dolog. Én inkább hagyom magam megcsípni egy méh által, mint hogy megöljem.
2014. nov. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!