Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi lehet a bajom? Lehet...

Mi lehet a bajom? Lehet egyáltalán egy kövér ember anorexiás? Mások azt mondják ez pszichés, de én kétlem.

Figyelt kérdés
Kövér vagyok, tényleg nagyon.. Már úgy egy éve szinte folyton koplalok, alig eszem - és ha eszem is bűntudatom van - rendszeresen mozgok. Fogytam is 20-25 kilót, de én nem látom, sőt egyre kövérebbnek érzem magam. Egy csomóan megjegyzik, hogy milyen sokat fogytam, de egyszerűen nem látom. Folyton pánikolok, hogy minden amit eszek attól hízni fogok, és kényszerből egy csomót tornázok is, de sosincs változás.. Mások szerint folyton el túlzom amit látok, de szerintem reálisan gondolkodom.. Mások szerint ez már az anorexia kezdete, igaz lenne? Vagy normális ha így gondolkodok magamról úgy hogy kövér vagyok? Segítsetek, nem tudom mit csináljak :\

2015. febr. 5. 08:53
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Én is így voltam. Kicsit duci voltam, 60 kiló. Elkezdtemkoplalni.40 kiló lettem. Kövérnek éreztem magam,hájasnak láttam magam és sose értettem miért mondja mindig mindenki,hogy sovány vagyok hízzak. Azt hittem hazudnak csak,holott a valóság az volt,hogy kiálltak a csontjaim. :-/
2015. febr. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Abból a pár sorból, ahogy leírtad, egyértelmű, hogy bele vagy zavarodva a témába. Sokat segíthetne egy lélekgyógyász...
2015. febr. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Sokan hiszik, hogy az anorexiások mind csontkollekciók, de ez nem igaz, ahhoz már idült, több hónapos/éves "munka" kell. Az anorexia nervosa pszichés elváltozás, testi tünetek csak később jelentkeznek, nem egy egyik napról a másikra dolog. Amit leírtál, abból már látszik, hogy az lettél; hónapok múlva a testeden is látszódni fog.
2015. febr. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
20%
Számold ki az ideális testsúlyodat: testmagasságodból vegyél le 100-at, és megkapod az ideális testsúlyodat. Az mindegy, hogy te hogyan látod magadat, ez a számolás a mérték, és ha azt a súlyt elérted, akkor minden rendben van. Mondjuk, vagy 165 cm, akkor ebből leveszel 100-at, és az ideális testsúlyod 65 kg. Ha ettől sokkal kevesebbre fogysz, akkor már ott anorexia (kóros, beteges soványság) léphet fel, ami kórházi ápolást igényel. Tarts meg ezt az ideális testsúlyodat, és akkor minden rendben lesz.
2015. febr. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

3-asnak tokeletesen igaza van. A pszicheben kezdodik a dolog. Az anorexia nervosa mentalis betegseg ami ha mar a testen is latszik nagy baj van. Szoval, igen, ez valoszinulag anorexia. Most hany kilo vagy? Milyen magas? Es mennyire jo az egeszsegi allapotod?

En is voltam (vagyok) eveszavaros, tudom, h mirol beszelsz amikor azt irod egyre koverebbnek erzed magad, ha eszel buntudatod van es a tobbi... Ha gondolod fordulj szakemberhez de csak ha felkeszultnek erzed magad ra, mert a gyogyulas nehez es megerolteto lesz. Mindenesetre kitartast kivanok es gyogyulast (ha akarsz).

2015. febr. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%
Igen, simán. A magasság-100 számolás nem éppen szerencsés, hiszen 165 centihez még 50 kiló sem életveszélyes állapot, inkább a BMI-t kell számolni. Ha koplalással fogysz, akkor elveszted az izomzatodat, és kevés kilóval sem leszel olyan mint egy olyan ember aki sose volt kövér, tehát részben emiatt is látja magát továbbra is kövérnek az illető. A te esetedben mindenképp érdemes lenne felkeresni vagy egy pszichológust, vagy egy személyi edzőt.
2015. febr. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Amit a 3-as ír, szerintem nem teljesen helytálló. Én 178 centi vagyok és 78 kilósan igen csak volt rajtam zsír. Az ideális súly szerintem ott van, amit normális, értelmes evés mellett némi edzéssel kényelmesen, kínlódás nélkül fent tudsz tartani. Na, nálam ez a súly a 19-20-as BMI-nél jött el. Ettől anorexiás lennék?

Rám is mondták már, hogy mániákusan csinálom és túl vékony vagyok. De nem hinném, eleinte tényleg féltem, hogy visszahízom, de sajnáltam volna a rengeteg munkát elb*aszarintani (és ez tök normális szerintem, esetedben is), azóta meg már természetessé vált a napi edzés.

Lehet, hogy te már a pszihés probléma útjára léptél, de ha tényleg sokat edzel, akkor lehet túl keveset eszel (egy idő után raktároz a szervezeted, ha megtanulja, hogy nem kap eleget és azt is rendszertelenül) vagy nem vagy elég hatékony, esetleg valami egyéb orvosi problémád van. - Viszont ezt nem tudom megítélni, mint hogy azt sem, hogy nincs rendben a testképed, mivel nem írtál számadatokat amiből következtetni lehetne (bár ez sem pontos, a zsír-izom arány miatt), és ez nem is elvárható, hogy kiteregesd. De szerintem mindenképpen fordulj szakemberekhez (dietetikus, edző, esetleg pszichiáter, ha szükségét érzed...)


Remélem nem voltam sértő, meg semmi, nem állt szándékomban.

2015. febr. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Ha koplaltál az a 20 kiló simán lehet a kiürült gyomor tartalom, víz meg egy kis izom, meg talán pár kiló zsír összessége, szóval igen lehetséges hogy még mindig kövér vagy, ami jó hír mert akkor legalább nem vagy anorexiás. juhéé
2015. febr. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ezt találtam a google-ban az első mondatban benne van, hogy pszichés betegség: Az anorexia nervosa egy pszichés betegség, az evészavarok egyik alapvető típusa.
2015. febr. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem lehetne csinálni nálad gyomorszűkítős műtétet??? Az mindenkinél beválik.
2015. febr. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!