Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nagyon el vagyok keseredve....

Nagyon el vagyok keseredve. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, alig 160cm és 86kg. Nagyon rosszul érzem már magam a bőrömben és utálok emberek közé menni de ez már szinte óvodás korom óta így van, így nőttem fel. Nincs bennem akaraterő, életerő és motiválatlan vagyok. Barátom ugyan van és így fogadott el de mégis szégyellem magam, hogy ilyen ocsmány vagyok. 1-2 évente mindig felszedek nagyjából 10 kilót és sose voltam normál súlyú. Az orvosok megállapították, hogy pcos betegségem van de azon kívül, hogy fogyjak le semmi tanácsot nem kaptam. Most mégjobban kétségbe vagyok esve, ugyanis 8 hónap múlva szalagavató lesz és táncolni kell... már előre félek, hogy hogy fogok kinézni. Nem is akarok ezt az egészet. Nagyjából 25kg-t akarok leadni de egyelőre 20-szal is beérem. Az a helyzet, hogy a szüleimmel élek és nem állunk olyan jó anyagi helyzetben, hogy többféle kajánk legyen minden nap és apukám nagyon szereti a fűszeres, kalóriadús ételeket. Alapjában véve nem eszek nagy adagokat és egy nap nem eszek sokszor és nassolni is csak ritkán szoktam, de most még lejjebb csökkentettem az étkezések számát és mennyiségét. Így sincs semmi haladás. Emberek között nem akarok sportolni és egyedül szeretném csinálni, csak azt nem tudom, hogy mi az amivel látványos eredményeket érhetek el és valóban hasznos. Ha tudnátok ilyesmit mondani, azt nagyon megköszönném :)

Bántó hozzászólások helyett szívesebben olvasnék hasznos tanácsokat!


2015. márc. 15. 13:33
 1/5 A kérdező kommentje:
Még egy dolog, szívritmuszavarom van ezért "óvatosan" kell mozognom.
2015. márc. 15. 13:36
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez tényleg jelentős túlsúly, ha egészségügyi problémáid is vannak, a legjobban azt teszed, ha sétával indítasz. Sétálj mindennap 2-3 kilométert. Később majd, ha jobb erőben leszel, növelheted jóval többre is. Ha zavar a sok ember az utcán, járj el esténként esetleg. Ha pedig már elég erősnek érzed magad, akkor eljárhatsz biciklizni - ez fogyáshoz nagyszerű kardioedzés, és megvan az az előnye is, hogy egyrészt szintén lehet sötétben menni, másrészt meg csak elsuhansz a többi ember mellett, nincs olyan, mint egy edzőteremben, ahol folyamatosan bámulhatnak.:)


Ha pedig nincs más lehetőséged, mint azt enni, amit a szüleid eléd raknak, akkor nem tehetsz mást, mint eddig is, hogy kevesebbet eszel ugyanabból az ételből. Próbáld meg összeírni, miből mennyit ettél egy nap, és a neten található kalóriatáblázatok segítségével kiszámolni a kalóriatartalmát. Ha ez megvan, könnyebben látható, merre lehetne továbblépni.


Különben az étkezések számát nem érdemes csökkenteni, inkább a mennyiségét. Jobban elősegíti a fogyást, ha ötször eszel keveset, mintha háromszor eszel többet.


Az is egy jó módszer még az adagcsökkentéshez, ha negyedórával evés előtt iszol egy jó nagy pohár vizet.

2015. márc. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Utálsz így kinézni, el vagy keseredve, sőt 8 hónap múlva szalagavató, amin jól akarsz kinézni és még ez sem motivál?

Pont ezeknek kellene motiválniuk téged a változásra!! 8 hónap alatt 20 kilótól is meg lehet szabadulni rendes diétával és rendszeres mozgással.

2015. márc. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

kaloriabazis.hu --> a kalóriaszámláláshoz


Gyors gyaloglás nagyon hatásos lehet és nem megterhelő, valamint úszás és bicikli.


Kajánál már az is sokat lendít az egészen, ha a fehér lisztet és cukrot elhagyod. Vizet igyál és ne cukros üdítőt!


Ha apukád szereti a fűszeres ételeket, akkor megpróbálkozhat kevés kalóriájú ételeket elkészíteni fűszeresen :D Én pl a csirkemellet úgy szoktam.

2015. márc. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha már PCOS-vagy, akkor nagyon fontos lenne az ételek minőségén változtatni. Nem tudsz magadra főzni valamennyit? Vagy kivenni a részed még főzés előtt, s azt másképp elkészíteni?


Már elég közel vagy a 2-es típusú diabéteszhez.


Szüleid pontosan tudják, hogy a betegséged miatt szükséges lenne neked egy életen át tartandó diéta?

2015. márc. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!